Externý HDD = Unknown Device

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

M4D4
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Externý HDD = Unknown Device

Příspěvekod M4D4 » 16 říj 2010 11:49

Zdravím,

mám jeden obrovský problém a potrebujem ho pomerne rýchlo vyriešiť. Jedná sa o môj externý HDD (Western Digital My Book Esential 2.0 500GB). Pred pár dňami som ho požičal kamarátke (osudná chvíľa), ktorá ho spustila na Windows 7, vraj jej to celé išlo, stiahla si, čo potrebovala. Ja si ho dneska zapojím do Visty a proste bum - nič. HDD mi označí v správcovi zariadení ako Unknown Device, drivery sú defaultne vo windowse (preto WD na webe neponúka ani drivery). Prešiel som celý HDD tzv. LifeGuard Tools a ukazuje mi, že stav HDD je v poriadku a neni na ňom nič zlé. Akurát sa neviem dostať k nemu, pretože driver mi nefunguje (skúšal som aj na XP, tiež to nefunguje a označí mi ho ako Unknown Device). Nejaké nápady? Ja som už fakt zúfalý a potrebujem urgentne dáta odtiaľ . . .
Ďakujem za help.

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Externý HDD = Unknown Device

Příspěvekod El Diablo » 16 říj 2010 12:32

Na W7 se připojí?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů