Nefunkční HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kally
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nefunkční HDD

Příspěvekod kally » 14 říj 2010 17:40

Dobrý den, potřeboval bych poradit jak dál s HDD. Měl jsem nepořádek v kabelech v PC, tak jsem se rozhodl, že je porovnám a uložím. :smile: Po dokončení a odstranění různých přebytků / prodloužení a rozbočení / jsem vrátil kabely k HDD a zapl PC jenže ouha naběhl jenom Samsung a Western nikde :x nejhorší že není ani v biose a ani ve správci disků, přitom jsem nic nedělal :huh: jen jsem měl oba HDD odpojené, abych měl víc místa no a takhle jsem dopadl. :evil: Jakto, že není vůbec nikde vidět, čím to bude? je závada v kabelu tak jsem je přehodil nakonec jsem tam nechal jenom ten WD a stále nic prostě není a data jsou taky v háji. Prosím o radu co by to mohlo být. Ještě jsem poslouchal že při zapnutí se roztočí a pak začne brzdit / zpomalovat / až se ůplně zastaví. Při pokusu o Bootování z tohoto disku je slyšet jak se roztáčí a zase brzdí, ale necvakne si nic nenačte a jak jsem napsal ani jeho nic nenajde. :x
Naposledy upravil(a) kally dne 21 říj 2010 17:14, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod Pic » 14 říj 2010 17:53

Disky jsou ATA, nebo SATA? Jak je máš zapojené? Pokud máš ATA/IDE jak máš nastaveny jumpery?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

kally
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod kally » 14 říj 2010 18:03

Je to sata oba dva ten WD byl starší dříve byl jako mastr a minulý týden jsem koupil ten samsung tak jsem to vyměnil a dal jsem WD jako druhý disk ten samsung je v 0 a WD je v 1 slotu. Ale já ty kabely jenom odpojil a zase vrátil tak jak byly, to je něco :mad: už jsem tam dával i ten čampr jako na pomalejší a nic, když dám F12 na bootvání tak je tam jenom ten samsung, ale ta dvojka se tam taky ukáže jako by tam něco tušil a le za : nic není


Jak, oznamuje HDD co je zač? Musí být hlava ( ramínko) v určité poloze? Načítá se něco z HDD při náběhu? Poraďte někdo. Děkuji.
Naposledy upravil(a) kally dne 21 říj 2010 17:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod Pic » 14 říj 2010 18:57

Není poškozen některý z kabelů, nebo není dobře usazen v konektoru?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

kally
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod kally » 14 říj 2010 19:27

Už jsem to zkoušel i u kámoše na jiném Pc prostě zavrčí při zapnutí , domotá se a nikde nic není. Na jakém principu to načítá ono to vypadá jako na datový kabel ale že by jsme měli oba špatný už jsem prohlížel i tu patici a kontakty pod lupou i připájení se zdá být dobré ono tam není sice moc vidět po těch drátcích nebo co to je za spojení už to vypadá že bude definitivní konec s daty i hadrem.HOLT NEPATŘÍ MLET S DOBROTOU :huh: On byl původně na normálnim napájení jenže jsem zjistil že to táhnu od grafiky tak jsem ji chtěl ulevit a dal jsem na ten HDD prostě druhý konec Sata napájení/ konektor/. Ještě to zkusím proměřit ohmetrem ty kontakty jestli mají dotek na desku na spoje to bude asi poslední možnost. :cry:

Jak, oznamuje HDD co je zač? Musí být hlava ( ramínko) v určité poloze? Načítá se něco z HDD při náběhu? Poraďte někdo. Děkuji.

// jestliže ještě nikdo neodpovídal, neodpovídej sám sobě, ale použij kouzelné tlačítko UPRAVIT.
// Myloš

kally
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod kally » 18 říj 2010 20:29

Pic píše:Není poškozen některý z kabelů, nebo není dobře usazen v konektoru?



Už jsem to zkoušel i u kámoše na jiném Pc prostě zavrčí při zapnutí , domotá se a nikde nic není. Na jakém principu to načítá ono to vypadá jako na datový kabel ale že by jsme měli oba špatný už jsem prohlížel i tu patici a kontakty pod lupou i připájení se zdá být dobré ono tam není sice moc vidět po těch drátcích nebo co to je za spojení už to vypadá že bude definitivní konec s daty i hadrem.HOLT NEPATŘÍ MLET S DOBROTOU On byl původně na normálnim napájení jenže jsem zjistil že to táhnu od grafiky tak jsem ji chtěl ulevit a dal jsem na ten HDD prostě druhý konec Sata napájení/ konektor/. Ještě to zkusím proměřit ohmetrem ty kontakty jestli mají dotek na desku na spoje to bude asi poslední možnost.

Jak, oznamuje HDD co je zač? Musí být hlava ( ramínko) v určité poloze? Načítá se něco z HDD při náběhu? Poraďte někdo. Děkuji.
Naposledy upravil(a) kally dne 21 říj 2010 17:08, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod Pic » 18 říj 2010 21:52

Nějak nerozumím tomu popisu napájení SATA disku. Sata disk má úplně jiné konektory než ostatní zařízení, tak nevím co jsi vlastně změnil.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod El Diablo » 18 říj 2010 23:11

Máš tam vůbec oba kabely?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

kally
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunkční HDD

Příspěvekod kally » 18 říj 2010 23:15

Tento disk WD3200KS měl ještě staré normální 4-kolíkové napájení na HDD na straně a pak normální Sata jako každý jiný disk jenže to staré napájení jsem vytahoval z jedné věve na grafiku tak jsem to odpojol a dal jsem do HDD ten druhý konec od sata napájení a tuto odbočku od napájeciho kabelu který vedl ještě ke grafice jsem zrušil a nechal jenom na grafiku. Takže oba dva disky jely potom na Sata napáječ, ale akorát WD už nikdo nenašel ať jsem ho dával samotný nebo jako druhý.
Když dám F12 Boot tak je tam 1 mastr Samsung a 2 slave jenže za tím už není žádný popis , je to normální, že to ukazuje tu 2-ku slave, když není název při povelu boot ze 2 slave je slyšet jak se WD roztáčí a brzdí kolikrát za sebou, ale ramínko asi nechodí.
Už jsem vážně zkoušel všecko asi je kaput :huh:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nefunkční USB porty
    od Mario711 » 27 črc 2023 23:05 » v Problémy s hardwarem
    2
    1232
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 23:42
  • Nefunkční router ? Příloha(y)
    od cline » 22 říj 2023 19:48 » v Sítě - hardware
    26
    4405
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    23 říj 2023 22:39
  • Nefunkcni RAM, problemy se spustenim PC
    od Tukan » 19 čer 2023 15:04 » v Problémy s hardwarem
    1
    808
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    19 čer 2023 17:02
  • Nefunkční RGB podsvícení ventilátorů Příloha(y)
    od zezr » 23 črc 2023 19:35 » v Problémy s hardwarem
    8
    1436
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    26 črc 2023 08:24
  • Notebook, nefunkční WiFi
    od klimA. » 20 srp 2023 16:46 » v Problémy s hardwarem
    3
    676
    od klimA. Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 17:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů