PQSERVICE - co s tím

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

PQSERVICE - co s tím

Příspěvekod maremarekk » 13 říj 2010 07:17

Zdravím, mám notebook který jsem jednoho krásného dne restartoval a v Tomto Počítači se mi ukázal nový, samostatný HDD se jménem PQSERVICE F: . Problém je v tom, že netuším kde se tam vzal a užitá mi z mého druhého harrdisku který je velký 40gb. PQSERVICE má velikost 7gb a tak určitě chápete, že je to nepříjemné, když vám něco rozdělí už i tak dost malý HDD na víc malých částí.
Na F: se dá normálně ukládat a pracovat s ním...
Chtěl bych poprosit o pomoc jak se toho zbavit a "zařadit" ho zpět do původního HDD. Dik za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
skunkicz
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 653
Registrován: prosinec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PQSERVICE - co s tím

Příspěvekod skunkicz » 13 říj 2010 07:44

asi máš ntbk ACER.

pqservice je diskový (skrytý) oddíl, na kterém je uložen výchozí obraz disku přímo z výroby (windows + acerovské aplikace) a slouží k obnovení notebooku do "továrního" nastavení

tento oddíl lze jednoduše smazat ... tento pocitac >>> spravovat >> sprava disku a tam pravym na ten oddil a smazat a nasledne priradit volne misto k jinemu oddilu .... nebo jen odebrat pismenko od toho oddilu (tim se oddil skryje)

ALE POZOR!!! smazanim oddilu pqservice riskuješ poškození zavaděče a v tom případě budeš potřebovat CD s verzí windows která máš nainstalovaná a zavaděč budeš pote muset opravit konzolou pro zotavení (nebo přímo možnosti OPRAVIT SPOUŠTĚNÍ - win 7)
Pracuji na (svobodném) operačním systému (jako koníček, nebude to velké a profesionální jako GNU) pro klony 386(486) AT.
- tohle napsal do usenetové diskuse Linus Torvalds dne 17. září 1991

NB: Intel Pentium DC, 3GB RAM, Ati Mobility Radeon HD4570, 250GB HDD - Windows 7 + Archlinux

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: PQSERVICE - co s tím

Příspěvekod maremarekk » 13 říj 2010 08:21

Hmm mám Windows 7 a zkusil jsem prohledat úplně všechno kde by se dal ten disk smazat jak jsi napsal, ale nemůžu nic najít :-/


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů