Ztraceny oddil na HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 01 říj 2010 23:40

Zdravim, chtěl bych vas poprosit o radu, updatoval jsem bios, stahl jsem si utilitku @bios, pri instalaci me to hodilo blueScreen a resetl se PC, znova sem stahl programek (drive sem ho uz pouzival a bez problemu) a pustil instalaci, instalace tentokrat probehla normalne,pote jsem SW pustil a updatoval sem bios z F6 na F7F. Po restartu PC sem s hruzou zjistil ze mi zmizel jeden ze dvou oddilu, systemovy C: zustal a druha cast D: zmizela, znova sem to restartoval a nic, zkusil sem vratit bios na F6 a porad nic, tak sem nahodil zase F7F a zapl AHCI kvuli kteremu sem bios updatoval. v PC mam vic HDD ale pouze jeden byl rozdeleny, ostatni HDD funguji normalne. Po kazde zmene sem zkousel start-tento PC - spravovat / sprava disku sledovat nejake zmeny, vse vypada porad stejne, viz http://dark-crysis.sharex.cz/fls/shdd.png jedine co se zmenilo tak je poradi disku, jinak celkove HDD se zobrazuje stejne, systemovy oddil C: je zobrazen a vedle nej druha cast (drive D:) ktera je ted bez oznaceni.
OS: windows 7 32bit
MB: Gigabyte x38-ds5
HDD: seagate barracuda 500GB
Bios: F7F - nejnovejsi

PC-HELP doporučuje: Jak zachránit data z harddisku

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2010 00:42

Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 02 říj 2010 08:17

dik, ale po pravde nejak poradne nevim jak to s tim mam rozchodit? Zapnu to, dam automatic restoration, vyberu oddil ktery chci obnovit, dam apply a napise mi to, boot sectors copied, press ok to continue, a mam tam jen close, tot tedy vse? pokud ano, tak mi to nepomaha :-(

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Speed_dead » 02 říj 2010 08:28

Mě při podobným problému pomohl program File Scavenger. Ten jako jediný mě obnovil data i ze zrušeného oddílu, kdy jiné programy selhaly. Navíc umí zachovat i adresářovou strukturu, což by pro mě tenkrát zvláště důležitý, než obrovská hromada souborů. Je ale bohužel placený.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 02 říj 2010 08:40

ja potrebuji hlavne obnovit cely oddil tak aby byl pro system viditelny, on sice viditelny castecne je, ale je bez oznaceni, takze vypada jak kdyby tam nebyl, nechce se mi kupovat SW kdyz nevim jestli by vubec pomohl

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Myloš » 02 říj 2010 09:31

Asi hloupá otázka – té oblasti nemůžeš normálně ve správě disků přiřadit písmenko?
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 02 říj 2010 09:34

prave ze ne, kdyz to zkusim tak to vyhodi chybu, operace se nezdarila, .. bla bla ... protoze sprava disku neni aktualni .. bla bla .. aktualizujte ... pokud potize pretrvavaji spuste spravce znovu popr restartujte pc ..

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Myloš » 02 říj 2010 09:54

Máš-li dostatečně velký externí disk, můžeš zkusit nabootovat nějaký live systém (Linux, Hirens Boot CD a podobně) a zjistit, jestli některý z těchto systémů uvidí na bývalém D: data, která bys pak přesunul na externí disk, poté nabootoval do WIndows, kolizní partition odstranil, znova vytvořil a naformátoval.l
  • Než položíte dotaz, nejprve se ptejte strejdy Gůůgla.
  • Výňatek z pravidel fóra PC-HELP:
    • Název tématu zvolte takový, aby co nejvýstižněji charakterizoval obsah tématu.
    • Nesnažte se řešit jiný problém (i když podobný) v jednom tématu. Raději založte nové téma.
  • Mýliti se je Myloš. ;-)

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 02 říj 2010 10:05

externi nemam, ale mam dalsi interni, to by melo jit taky, problem je ze jsem tam mel nainstalovany ruzny SW a kdyz to naformatuju tak to budu muset znova nainstalovat a akorat me to udela vsude bordel, nebo ne? registry a nastaveni tech programu?

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 03 říj 2010 11:25

uz nikoho nic nenapada? :(

Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Speed_dead » 03 říj 2010 13:39

Tak si stáhni trial toho File Scavengeru. Data ti sice neobnoví, (trial obnoví jen hodně malý soubory), ale uvidíš, zda to něco najde. Já jsem postupoval stejným způsobem. Plnou verzí to můžeš obnovit buď celý a nebo po částech. Pokud bude fungovat rychlá metoda, tak úspěšnost obnovení bude hodně vysoká. Jak si program řekne o přepnutí do pomalýho módu, čekej ztráty. Záleží, kolik máš místa na systémovým disku. Rozhodně to neobnovuj na stejný disk. To by si o ty data nenávratně přišel. Můžeš to klidně zkoušet, jelikož program z poškozené části disku pouze čte a nic tam nezapisuje.

http://www.studna.cz/file-scavenger-p-1977.html
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Scorpionix
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: říjen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ztraceny oddil na HDD

Příspěvekod Scorpionix » 03 říj 2010 14:33

1) chtel dlouhy mod
2) vetsinu dat to naslo na Volume: C
po prepnuti do korenoveho zobrazeni ukazuje
Volume C
pak volume 0 az volume 13 sou nejaky blbosti, potom je volume 14 a tam sou data ze ztraceneho oddilu, tedy vypada to dobre, slo by to volume 14 nejak prepsat na to D:? nebo to budu muset zalohovat na druhy HDD a tu cast naformatovat a pak tam zase vse zkopirovat z5? ... ale jak si rikal tak je to jen free a ta umi male soubory, potrebuji i ty vetsi, jak tedy dal? dik

EDIT: tak pretahuju data na druhej HDD, bude to trvat asi do vanoc :D kdyby ten svazek 14 ale sel obnovit na to D:\ tak by to bylo uplne nejlepsi :)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů