Nepřístupná většina RAM v ntb

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Miki55
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: květen 09
Bydliště: U kompu 38
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nepřístupná většina RAM v ntb

Příspěvekod Miki55 » 11 zář 2010 23:53

Dobrý den, před pár dny si můj "blboznámý" koupil notebook PB TM82110 (z electroworldu :crazy: ). Protože se v PC naprosto nevyzná tak mi ho dal na pár dní kvůli nastavení a nahrání programů,... Ale když jsem doinstaloval Windovs od výrobce(win 7 hp 64bit) (takže naprosto čisté z výroby) tak se mi zdál pomalý a tak jsem se podíval do systému, a co nevidím: "Nainstalovaná paměť (RAM): 3, GB (použitelné: 763 MB)" :crazy: . Zkusil jsem projít BIOS i naistalovat nové ovladače gk, ale nikde jsem nenašel ani zmínku o velikosti sdílené paměti gk nebo čehokoliv jiného co by mohlo zabírat tolik RAM. Zkoušel jsem přeinstalovat a nastavit všechny ovladače, zkountrolovat RAMky memtestem, povypínat všechny zbytečné procesy, přeinstalovat znova widle,......... Ntb má v sobě Athlon II P320 (2x 2,1GHz), 3 GB RAM, ATI Mobility radeon HD4250 s 256 MB + sdílená pamět, 15" cca 1300x700, 320 HDD,.... Vyzkoušel jsem snad všechno, strýček google říká že si občas může napořád vzít cca 700 MB ale ne 2,3 GB!!! To že mi zbývá použitelných 700 MB mám ověřené z víc program na diagnostiku (i v BIOSu je stejná hláska jako ve widlích), v BIOSu o paměti ani grafice není nic. Zkušenosti s pár notebooky (mám jich asi už 6 - ale pouze 1 acer, několik VAIO a několik Lenovo,a PC ještě postupně daleko víc) už mám, považuji se za velmi pokročilého uživatele co se týče hardwaru i softwaru, ale tady jsem opravdu v koncích! Kdyby byl ntb můj tak si za prvé nekupuji Packard (a zvlášť takovýhle a v ElectroWorldu) a za druhé jim ho okamžitě hodím zpátky na hlavu, ale vysvětluj člověku co nikdy neměl žádný PC ani notebook (snad jen barevný mobil :roll: ) že je rozbitý, když mu vpodstatě funguje a s rychlostí nemá naprosto žádné srovnání (a něco mu vysvětlovat a ukazovat naprosto nemá cenu :profesor: ). Všem předem díky za nápady co ještě zkusit :idea: , Miki55.
92% teenagerů poslouchá Hip hop, jestli patříš mezi zbylých 8% tak si to dej do podpisu.

Reklama
Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nepřístupná většina RAM v ntb

Příspěvekod iDkcz » 12 zář 2010 01:37

Tohle už řešil před časem známý u W7 Home Premium 64bit. 4 GB RAM paměti má, ale po zapnutí měl pouze 1.5 volné a po pár minutách jen kolem 500mb. Nic nepomohlo, reinstall, flash BIOSu nic. Co vím, tak to řešil každý den snad týden a nic. Poptám se ho zítra jak nakonec dopadl, ale co vím tak moc nepochodil. Nikde na ani na forech nikdo na nic nepřišel.
Naposledy upravil(a) iDkcz dne 12 zář 2010 10:27, celkem upraveno 1 x.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nepřístupná většina RAM v ntb

Příspěvekod Stene » 12 zář 2010 10:21

Zajímavý. Možná bych kontaktoval dodavatele.

Uživatelský avatar
Miki55
Level 1
Level 1
Příspěvky: 53
Registrován: květen 09
Bydliště: U kompu 38
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nepřístupná většina RAM v ntb

Příspěvekod Miki55 » 12 zář 2010 12:02

Tak jsem aspoň rád že jsem nenarazil na něco naprosto neznámého :o :lol: . Dodavateli bych to hodil na hlavu, ale známý říká že mu to přece funguje (a nějaká RAM je mu jedno :wacko: ) tak proč by s tím někoho otravoval, že. To iDkzc: kdyby jsi zjistil že s tím nešlo nic dělat tak by se mi ulevilo.
Ještě me napadlo zkusit nainstalovat jiný systém (buďto win 7 ultimate (64 i 32) nebo XP pro 32), ale do toho bych se zatím nepouštěl - není to můj ntb, pak to dá někam do servisu (například na odvirování :rolleyes: :rolleyes: ) a tam mu řeknou že nemá legal system, že mu ho nahrají (ale strhnou si za něj XD) atd. atd. ... Tak zatím radši ne.
92% teenagerů poslouchá Hip hop, jestli patříš mezi zbylých 8% tak si to dej do podpisu.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů