Náhodné ztráty dat z PC Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Jan Pašek » 01 zář 2010 19:37

To Žbeky právě že to pípalo 2* když byly neobsazené PS/2 porty nyní s PS/2 klávesnicí to pípne pouze 1* bo tam v PS/2 není zapojena myš, která je USB dle mne nato abych se zbavil pípání a urychlil náběh PC stačí zakázat PS/2 porty nebo alespoň detekci zařízení na nich .. Již pilně prolézám bios hledám a překládám popř testuji.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Jan Pašek » 01 zář 2010 21:05

Tak pípání se mi odstranit nepovedlo alespoň vím proč a že to není závada.
Nyní se zaměřím na testy HDD protože HDD s usb adaptérem na jiném PC byl bez závad. Test HDD v tomto počítači pomocí Ultimate Boot CD vyhlásil chybu (ještě dodám foto obrazovky) Protože každý s testů vyhlásil jiný výsledek tady je třetí.. Jedná se o test rychlosti zápisu pomocí DiskBench přímo v nainstalovaném systému a podlemě je to pomalé.
Výsledek testu rychlosti zápisu píše:Starting Create File Bench...
Created file: C:\Users\Bozenka\Documents\DiskBench1.bin
Size: 50331648 bytes
Time: 808 ms
Transfer Rate: 59,406 MB/s


Created file: C:\Users\Bozenka\Documents\DiskBench1.bin
Size: 524288000 bytes
Time: 52083 ms
Transfer Rate: 9,600 MB/s


Created file: C:\Users\Bozenka\Documents\DiskBench1.bin
Size: 1048576000 bytes
Time: 56273 ms
Transfer Rate: 17,771 MB/s


Created file: C:\Users\Bozenka\Documents\DiskBench1.bin
Size: 2097152000 bytes
Time: 81428 ms
Transfer Rate: 24,562 MB/s

a
Výsledek testu rychlosti čtení píše:Read file: C:\Users\Bozenka\Documents\DiskBench1.bin
Size: 2097152000 bytes
Time: 58708 ms
Transfer Rate: 34,067 MB/s

Juknul sem do správce zařízení protokol Pio/DMA je jenom na IDE směrnici že? bo tady to nemůžu najít kde a co hledat? PLS.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Pic » 02 zář 2010 00:08

Pokud jedeš v IDE módu a to jak píšeš v druhém příspěvku, asi ano, tak - Správce zařízení - a klik na řadiče IDE a pak klik na příslušný konkrétní řadič - Vlastnosti - Upřesnit nastavení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Jan Pašek » 02 zář 2010 14:19

Tak k rychlosti HDD. Včera sem se tak dlouho snažil přepnout HDD - WD7500AACS - tedy disk s rozhraním SATAIII z emulace v režimu ATA (Jede jako Ultra DMA5) alespoň do reřimu SATAI až sem si shodil operační systém. Dnes tedy nově nainstalováno a při instalaci integrovány ovladače z balíčku DriverPack staženého z http://www.driverpack.net konkrétně se jednalo o balíček chipset pro Vista 32 bit.
Bohužel ať stím vyvádím co chci stále se ni disk hlásí (i po přeinstalaci a pokusech o aktualizaci ovladačů) jako ATA v režimu Ultra DMA5. Ve správci zařízení nejsou žádné výstražné značky (VIkřičníky, otazníky a t.p.). Dále pokud ve správci zařízení otevřu řadiče IDE/ATA/ATAPI Jsou podním videt Jak Ultra ATA Storage Controllers tak Serial ATA Storage Controller a obě tato zařízení vypisují činnost bez závad. Dle mne to chce vypnout v bios emulaci SATA - ATA jen nevím kde a jak. Jednotlivé obrazovky BIOS jsou tu k dispozici o pár odpovědí zpět.

Edit ještě k tomu co psal PIC: V upřesnění vidím jen možnost povolit nebo zakázat režim UDMA pak se přepne do režimu PIO4
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Pic » 02 zář 2010 18:52

Ještě dotaz - když jsi instaloval systém, nezapomenul jsi na ovladač SATA disků? Hned na začátku instalace po stisku F6 atd.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC

Příspěvekod Jan Pašek » 02 zář 2010 19:26

To PIC kdyby ten ovladač chyběl měl bych ve správci nějaké výstražné znaménko ale ono tam nic není navíc sem si dal pozor aby tam sata ovladače byli ostatně důvěřujale prověřuj sám se koukni na obsah staženého a instalovaného balíku a zodpovědně řekni jestli tam ten ovladač chybí http://driverpacks.net/driverpacks/wind ... .1/drivers parametry desky a dalšího sem již zveřejnil.

Edit: protože sem chlapec snaživý shodil sem ten systém znovu a tentokrát instaloval bez integrace ovladačů disk stále jede v emulaci IDE tak jak je nastaveno v BIOS a nevím jak to přepnout bo tam nevidím jiný výběr mohu max místo auto přepnout do UDMA6 nyní UDMA5 s detekcí AUTO Tímto je vyloučeno že by to bylo ovladačem pokud mi nepotvrdíš že v balíku chybí právě tento ovladač. Já sem po načtení viděl ovladače pro jak Ultra ATA Storage Controllers tak Serial ATA Storage Controller
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Náhodné ztráty dat z PC  Vyřešeno

Příspěvekod Jan Pašek » 10 zář 2010 03:37

Tak shrnutí: Po výměně zdroje, testu RAM, Testu HDD a výměně baterie jsem hledal chybu v rychlosti zápisu a čtení na HDD. Bohužel ona není rychlost jako rychlost a s tabulkovými hodnotami je to někdy na pováženou (nebo sem si zas poplet bit a bajt) Prohledáváním internetu sem si našel srovnání a nejlepší rychlosti zápis čtení SATA HDD se pohybují někde okolo 70MB/s takže mám potvrzeno že sem hledal chybu tam kde není. Další dotazy se budou týkat ladění Win Vista pokud se tedy dostanu do úzkých a přídu sem tahat rozumy. Všem tedy děkuji za nápady a toto téma konečně uzavírám.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Náhodné zamrzání PC
    od Styxik » 20 kvě 2023 23:59 » v Problémy s hardwarem
    7
    1258
    od Styxik Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 08:31
  • Hry náhodně padají Příloha(y)
    od Tommo333CZ » 27 led 2024 09:10 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1062
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 led 2024 19:54
  • Náhodné BSOD Příloha(y)
    od TheSalon112 » 21 úno 2024 18:32 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    0
    812
    od TheSalon112 Zobrazit poslední příspěvek
    21 úno 2024 18:32
  • Náhodné restarty na nové pc sestavě
    od Djarinn » 23 úno 2024 12:55 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    634
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 13:07
  • Sestavení nového PC - náhodné zčernání obrazovky
    od TheNaptime » 12 črc 2023 12:30 » v Problémy s hardwarem
    3
    1664
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    12 črc 2023 18:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů