PC crash

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

MYakub
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC crash

Příspěvekod MYakub » 23 pro 2023 20:29

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, lze zjistit, zda pc padá díky grafické kartě nebo zdrojem,
aniž bych to musel vyzkoušet za jiný?

Moje sestava:

MB - B450M S2H
CPU - AMD Ryzen 7 5700X
GPU - MSI Radeon RX 480 GAMING 4G
Zdroj - Corsair VS550 White Certified

Mám starou grafickou kartu a před rokem se mi začal vypínat počítač, pokud jsem hrál něco jako Apex Legends nebo AAA hry (hry jako LOL a TFT mi šli bez problému). Vypínání přestalo, co jsem přestal hrát dle mého náročné hry, proto jsem tedy usuzoval že grafika prostě umírá.

Při vypnutí stačilo pouze počítač znovu zapnout. Avšak od včerejší noci mi počítač padá s kteroukoliv hrou a dnes mi spadl i bez toho, aniž bych něco hrál. Co je mi ale divné je, že pokud teď spadne počítač, vypne se všechno až na ledky u bedny a abych počítač mohl znovu nahodit, musím ze zádu vypnout úplně zdroj - vyčkat na zhasnutí ledek a poté znovu zapnout. Je možné, že to dělá grafika nebo to vzdal i zdroj?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC crash

Příspěvekod petr22 » 23 pro 2023 21:20

Vyzkousej jinou grafickou kartu - to je nejjednodussi reseni.

Uživatelský avatar
Baggy
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1588
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: PC crash

Příspěvekod Baggy » 23 pro 2023 21:36

Za mě zdroj. Měl. Sem tu nedávno pc co se choval Podobně a majitel popisoval stejne chování nenáročné hry šli a pak už ani to. Zkusil bych samozřejmě prvně tu gpu - je to nejjednodušší
CPU:Ryzen 5 3600 @4,575GHz 1,32875V Cooler:Fera 2 1224 MB;ASUS B450M II K RAM:2x8GB OS DISK:Samsung 860 500gb SATA NVME:KINGSTON NV2 1TB HDD:TOSHIBA 750GB SATA HDD2: 1TB SEAGATE PSU:Seasonic 750GM GPU:MSI RX5700 TF7 CASE:CoolerMaster COSMOS Custom
MOUSE:Razer DeathAdder Chroma
AUDIO:Skytec SPL 400 + Tesla ARS 744
PH:SAMSUNG Galaxy Z Flip 4 128gb
NT:Dell Vostro 14 5471/Lenovo Yoga 720-15ikb

MYakub
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC crash

Příspěvekod MYakub » 23 pro 2023 21:37

petr22 píše:Vyzkousej jinou grafickou kartu - to je nejjednodussi reseni.


Budu moct vyzkoušet jiný zdroj, grafiku nemám, problém je že ten zdroj taky má něco za sebou a není to moc solidní průkaz. Plánoval jsem a plánuji koupit v lednu novou grafiku, ale spíše mi jde o dilema, zda mám koupit něco levnějšího a s tím i nový zdroj nebo dražší grafiku, tak zda někdo neměl podobný problém nebo neví, jak se dopídit k odpovědi, zda zdroj odešel.

Avšak, moc děkuji za odpověď. :)

Dodatečně přidáno po 1 minutě 52 vteřinách:
Baggy píše:Za mě zdroj. Měl. Sem tu nedávno pc co se choval Podobně a majitel popisoval stejne chování nenáročné hry šli a pak už ani to. Zkusil bych samozřejmě prvně tu gpu - je to nejjednodušší


Mockrát díky za odpověď, rozhodně tedy zkusím vyměnit ten zdroj a uvidím, zda se něco nezmění. :)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC crash

Příspěvekod petr22 » 23 pro 2023 21:46

Jeste muzes vyzkouset svoji grafiku v jinem PC a uvidis jestli to bude delat i tam.

RX 480 je stara 7 let a neni to karta znama zrovna svoji zivotnosti.

MYakub
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: duben 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC crash

Příspěvekod MYakub » 12 led 2024 20:22

Nakonec jsem našel svou starou Radeon HD 6670 na otestování, hry nepadají, avšak po týdnu mi pc spadnul při 0 zátěži, přesně tak, jak jsem popsal předtím, jenom jsem měl zapnutý prohlížeč. Takže nakonec raději kupuji i nový zdroj, myslím si že by to s mnohem výkonnější grafikou padalo častěji. Díky za pomoc. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Crash CS2
    od Luis » 03 úno 2024 13:16 » v Hry
    1
    713
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 13:43
  • FTB Skies - crash Minidump
    od lojzangt » 26 zář 2023 17:00 » v Hry
    2
    5461
    od HopCooper Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 06:29

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů