Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

JanBroski
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod JanBroski » 30 říj 2016 16:25

Dobrý den, už cca 2 týdny se snažím přijít na to, co mi v bedně dělá bordel. Problémy začali když jsem se 2 týdny zpátky rozhodl, že je načase vyměnit teplovodivou pastu. Vyndal jsem grafickou kartu abych měl v bedně více místa pro práci, opatrně jsem sundal chladič z cpu, očistil heatspreader od staré pasty a nanesl novou (ne, neukáplo mi nikam na desku) poté jsem nainstaloval chladič zpět a všiml jsem si, že jedna z "hlaviček" šroubků má stržený závit (i přes tento nedostatek byl kontakt mezi chladičem a cpu stále plnohodnotný, takže teploty jako problém můžeme rovnou vyloučit. Jednalo se o chladič SilentiumPC Fera2) Vložil jsem grafickou kartu zpět do pcie slotu a pokusil se systém zapnout. V tuhle chvíli začali problémy - po zapnutí se roztočili plotny na disku + větráky, ale systém se po necelých 2 vteřinách sám vypnul, potom o5 zapnul a takhle to šlo dál dokud jsem ho nevypnul pomocí switche na zdroji. První věc co mě napadla byl špatný kontakt mezi deskou a neznámým kusem přídavného hardwaru (ram, grafika) odpojil jsem pc, otevřel case a začal jsem vše vypojovat a zapojovat abych se ujistil, že kontakty jsou stoprocentní. Vypojil a zapojil jsem - Ram, Grafiku, Cmos baterii pro reset biosu, napájení desky a napájení cpu. Po tomto procesu se systém bez jediného zaváhání zapl a nabootoval na poprvé. Vzhledem k tomu, že na chladiči byl stržený závit objednal jsem si nový kus (Silentiumpc Fera3) a k němu ram upgrade konkr. Corsair Vengeance pro 2x8gb ddr3 @1600mhz cl9. Když chladič a paměti po pár dnech dorazili (systém celou dobu fungoval) pustil jsem se opět do montáže. Opatrně jsem opakoval proces výměny teplovodivé pasty a instalaci nového chladiče + pamětí. Systém se úspěšně zapl a tak jsem pokračoval memtestem 86+ abych určil, zda jsou nové ram moduly v pořádku. Test proběhl bez jakýchkoli problémů, ale o 2 dny později se systém o5 "zasekl" v nekonečném cyklu zap/vyp. V tuto chvíli mě napadlo, že můj zdroj (Bequiet pure power l8 600w) bude pravděpodobně na vině a tak jsem se rozhodl že systém otestuji s napájecím zdrojem ze záložního pc o kterém 100% vím, že funguje a že i tuto sestavu utáhne bez problémů. Po zapojení záložního zdroje se systém choval naprosto stejně, tudíž jsem vyloučil možnost, že za trable může zdroj. Zoufalý jsem se rozhodl, že systém pravděpodobně pošlu na reklamaci a nechtěl jsem posílat i nový chladič a paměti které při koupi v sestavě nebyli. o5 jsem systém rozebral, na cpu nainstaloval "stock" chladič od intelu, vyndal nové paměti a nainstaloval staré. Po tomto procesu jsem ještě jednou zkusil systém zapnout s původním zdrojem a k mému překvapení se nabootoval bez problémů. Jediné co mě napadá je, že někde mezi deskou a bednou (case) je/byl zkrat a pojistka na zdroji systém automaticky vypíná.. nevím si rady a pro to se obracím na Vás s prosbou o pomoc při určení závady (na základní desce nemám speaker/reproduktor tudíž neslyším žádné error zvukové signály)

Systém :

Základní Deska : MSI H97 Gaming 3
Processor : Intel Core i5 4460 @3.2ghz - 3.4 turbo
Paměti : (původní) Kingston Hyperx Savage 2x4gb ddr3 @1600mhz / (nové) Corsair Vengeance Pro 2x8gb ddr3 @1600mhz
Zdroj : (původní) Bequiet pure power l8 600w / (testovací) Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500W
Grafická Karta : MSI GTX 960 4gb Gaming
HDD : Western Digital Blue 1tb EZEX

Také bych měl poukázat na to, že se sestavou nikdy před výměnnou teplovodivé pasty nebyli žádné problémy, teploty také 100% nejsou na vině, processor má při prime95 max heat testu 55 stupňů, grafika 60-63 ve full loadu. Právě teď píši z toho samého systému o kterém je tento post. Pochybuji, že by bez problémů zvládal tří hodinové posezení u Battlefieldu 1 kdyby byla nenávratně poškozená deska či processor.

Předem děkuji za jakoukoli pomoc při hledání příčiny. Přeji hezký den, Jan.


vvv.jpg
voltáž se zdá být v normě


edit : Také jsem zkontroloval všechny kondenzátory na základní desce a žádný nevykazuje známky poškození.
Naposledy upravil(a) JanBroski dne 30 říj 2016 21:26, celkem upraveno 5 x.

Reklama
Kappa123
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod Kappa123 » 30 říj 2016 17:30

1. buď vadný zdroj
2. nezapojil jsi pci-e napájení do gpu
3. statická elektřina ti něco odjebala...
Zkus zapnout systém jen s jednou RAMkou, pokud nepomlže, tak jen s tou druhou

JanBroski
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod JanBroski » 30 říj 2016 17:33

Kappa123 píše:1. buď vadný zdroj
2. nezapojil jsi pci-e napájení do gpu
3. statická elektřina ti něco odjebala...
Zkus zapnout systém jen s jednou RAMkou, pokud nepomlže, tak jen s tou druhou


1 - zdroj jsem zkoušel jiný - stejný výsledek.
2 - zapojil jsem pci-e napájení.
3 - jak je tedy možné, že systém teď jede bez problémů?

Kappa123
Level 2
Level 2
Příspěvky: 176
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod Kappa123 » 30 říj 2016 17:52

Tak to nevim...

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod Pic » 30 říj 2016 23:45

Podle toho románu co jsi sem napsal může být problém zcela jednoduchý a to nedokonalý kontakt vzniklý při demontáži a montáži. Nedocvaknuté kabely někdy dokáží pěkně otrávit život.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

JanBroski
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Systém v nekonečném cyklu zap/vyp

Příspěvekod JanBroski » 31 říj 2016 13:23

Pic píše:Podle toho románu co jsi sem napsal může být problém zcela jednoduchý a to nedokonalý kontakt vzniklý při demontáži a montáži. Nedocvaknuté kabely někdy dokáží pěkně otrávit život.


Román proto, abych maximalizoval svou šanci na získání odpovědi ;) souhlasíš tedy, že systém by nevydržel celodenní střídavou zátěž kdyby byla poškozená deska?

edit : Také mě napadlo, že jsem mohl utáhnout heatsink víc než je zdrávo a vyvinout tlak backplatem chladiče (plast) na backplate co je zezadu na desce za cpu (kov) a vznikl zkrat mezi deskou a kovovým backplatem. Jinak si to už nedokážu vysvětlit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Operační systém + hry na disku
    od pameo » 30 dub 2024 17:29 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    781
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2024 00:25
  • Windows 11 - požadavky na systém Příloha(y)
    od OlgaK » 11 kvě 2024 15:22 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    506
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 kvě 2024 20:16
  • Rezervační systém pro parkovací místa
    od dvorkatylka » 20 zář 2023 12:25 » v Vše ostatní (sw)
    4
    5469
    od dvorkatylka Zobrazit poslední příspěvek
    02 říj 2023 12:22
  • your system may not stable a nahodný restart
    od maathes » 09 pro 2023 09:57 » v Problémy s hardwarem
    11
    2135
    od maathes Zobrazit poslední příspěvek
    05 led 2024 22:55
  • Mesh systém s integrovaným modemem
    od Osea » 18 lis 2023 14:39 » v Sítě - hardware
    7
    2202
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 13:25

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů