Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Chronichaze
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod Chronichaze » 27 říj 2016 09:25

Zdravim mam problem se svym pc. Mam desku ASUS P5E3 Deluxe, procesor Intel Core2 Extreme, Ram Kingston DDR3 4x2GB. Grafiku Gigabyte Geforce GT740 a zdroj Xilence 800W. Problem je v tom ,ze spustim pc a fyzicky se chova normalne. Vetraky jedou, HDD taktez vetrak na GFA taky jede ale proste mi nejde z grafiky signal na LCD tudiz neudelam nic proste mrtvej bod. Mam to pc uz dlouho a nedavno jsem vytahl CPU a menil pastu a cistil FANY a prvni pruser byl ten,ze jak jsem to dal do kupy udelalo to to same jako to dela ted ale vyresil jsem to tim, ze jsem vyhodil 2 KS RAM ze slotu 1 a 4 a pc slapal, neudivovalo me to protoze jsem tam mel docasne OPS 32bit takze 8GB by mi to stejne netahlo. Nahodilk jsem Win 10 64bit A ted se to zesralo uplne, prijde mi jako by vetrak na CPU jel uplne tiseji jako obvykle. Snad jako by procak nejel nebo nevim v cem je hacek. Bios sem resetoval prez jumper a vyhodil sem baterku. DOkonce jsem pc 2x rozkuchal na casti a zase slozil. Nepomohlo. Nevite nekdo co stim? Deska v prdeli? Nebo CPU?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2016 09:39

Obavam se ze na to co je f perdeli budes muset prijit sam metodou pokus omyl, protoze i kdyz jmenujeme nejaky komponent, bude to ciste hadani a overit se to da jedine vymenou za zarucene funkcni.

Nejpravdepodobnejsi pricina - zdroj a zakladni deska
O neco mene pravdepodobna pricina - graficka karta a pameti
Nejmene pravdepodobna pricina - procesor

Ta deska je 10 let stara, ta muze byt vadna uz jen tim, ze popraskaji vodive spoje pajene bezolovnatym cinem, staci sebemensi deformace - napr. odsroubovani chladice na procesoru. Nejsou nafoukle kondenzatory?

Oosbne bych zacal tim, ze skusim jinou grafickou kartu a jiny zdroj, pripadne jinou RAM.

Chronichaze
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod Chronichaze » 27 říj 2016 09:53

kondiky jsou ok grafiku jsem zkousel a nepomohlo vetrak nani taky normalne vali. Neni blbost aby byli vsechny 4 Ramky v prdeli? Zkusim je vyzkouset v jinym pc a uvidime. Horsi je to s tim CPU ten nemam kde vyzkouset socket 775 uz nikdo skoro nema. Nechce se mi kupovat kvuli desce i novej cpu skrz to ze je na patici 775 a tyhole desky uz se nevyrabi snad ani nebo jsem nasel jen 3 a to jeste s 1x PCI E a dvouma slotama na Ram takze sux. Pritom Core2 extreme je dostacujici i ze zakladnim vyrobnim taktem

Dodatečně přidáno po 46 minutách 59 vteřinách:
Tak jsem vytahl desku zdroj procak,grafiku a 1 ram na stul zapojil a postupne zkousel vsechny 4 ram slot po slotu. Ani jedna v jedinym slotu nenajela. Takze snema jdu za kamosem je vyzkouset a pokud pujdou a pujde i zdroj kupuji novou desku a seru na to nebo bych to pc uz musel vyhodit do prdele

becza4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod becza4 » 27 říj 2016 10:56

Já bych viděl problém na desku a zdroj, už dvakrát jsem takhle skončil.
Zkus vytáhnout hlavní napájecí kabel z MB a koukni se na piny, jestli některé nejsou očouzené. Je možné, že blbne zdroj a že ti vesele propálil cestu k PCI slotům. Ten můj dvakrát problém odnesly dvě GPU a dvě MB, jen proto, že jsem byl idiot a hned jsme nevyměnil zdroj. je to příklad toho, že i zkoušky systémeme pokus-omyl je třeba dobře promyslet.
Až u druhé desky jsem si všiml ohořelých pinů. které jsem obratem našel i na té starší MB.

Teď jde o to, jestli si s tím chceš hrát a nebo jestli nebude lepší zainvestovat nějakých 3k do nové desky a CPU a RAM.
AMD Ryzen 5 5500 3,6 GHz, ASRock B550 Phantom Gaming 4,Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz SanDisk SSD PLUS 480GB, Sapphire Pulse RX 580 8GB, Gigabyte P650B 650W 80 Plus Bronze

Chronichaze
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod Chronichaze » 27 říj 2016 11:37

Piny jsou ok ale ted sme si vsiml ze pod procesorem je z druhy strany deska nejaka mirne vypoukla tak nevim. Hazim to do hajzlu ten HW. Koupim novou desku s DDR4 ram a socketem 1151 na intel core i5 a bude vystarano na par let zase. Toto je marny uz me to moc dlouho toci.

becza4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod becza4 » 27 říj 2016 12:05

stara deska se pod procakem casem muze vyboulit, je to teplem, a nemuselo by to mít impakt na funkci.
Na druhou stranu myslím, že dobrá volba se pustit do nového HW, za pár korun se dá koupit slušný základ.
Koupil bych desku se socketem 1151 jak pises, za nejakych 1500-1700 se da koupit solidni kus, na který muzes posadit efektivně od nejakeho celeronu az po core i7.
AMD Ryzen 5 5500 3,6 GHz, ASRock B550 Phantom Gaming 4,Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz SanDisk SSD PLUS 480GB, Sapphire Pulse RX 580 8GB, Gigabyte P650B 650W 80 Plus Bronze

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2016 12:09

Vybouleni neni teplem, ale tlakem chladice - proto je zespoda u lepsich chladicu ten kovovy kriz.

Jakakoliv deformace muze zpusobit popraskani bezolovnateho cinu - coz se presne muze stat ve chvili, kdy se kvuli prepastovani procesoru sunda chladic.

becza4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod becza4 » 27 říj 2016 12:17

omlouvám se za nepřesnost, samozřejmě, že za vyboulení nemůže teplotní dilatace, ale tlak chladiče na procesor (dle mého v kombinaci s teplotou) Na druhou stranu s bráchou nám prošly rukama desítky kusů šrotu a vyboulené desky pod CPU jsem viděl hodněkrát i u funkčních, kousků, proto říkám,že to nemusí být příčina.

Tak jako tak, rozhodnutí koupit desku s paticí LG1151 považuju za dobrou volbu, hraní se starym šrotem je dobrý jen pro tu zábavu "hraní si se starým šrotem" a pro bezrizikové získávání zkušeností s HW ale k opravdovému použití to není dobrá volba.
AMD Ryzen 5 5500 3,6 GHz, ASRock B550 Phantom Gaming 4,Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz SanDisk SSD PLUS 480GB, Sapphire Pulse RX 580 8GB, Gigabyte P650B 650W 80 Plus Bronze

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2016 12:37

Vybouleni obvykle neni pricina, pricina ale muze byt az zpetna deformace zpusobena tim, ze se sunda chladic - takze se deska zacne deformovat zpet do puvodniho tvaru, coz muze zpusobit popraskani toho bezolovnateho cinu, ktery je po letech pouzivani pocitace krehky.

Proto se starsi zakladni desky nedoporucuje vyndavat ze skrine, protoze tim jak jsou prisroubovane jsou fixovane v nejake konkretni pozici. Je to obvykla pricina toho, proc starsi pocitace po vycisteni prestavaji fungovat.

Tazatel ostatne popisuje, ze po sundani a znovunasazeni chladice prestaly fungovat dva pametove sloty.

becza4
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod becza4 » 27 říj 2016 12:55

Super informace, děkuji. Je fakt, že potom co mi umřel brácha, už si se starými vraky moc nehraju, ale pokud někdy něco takového budu montovat, tak na CPU a chladič nebudu šahat a nebo budu počítat s tím co se může stát ^^^.
AMD Ryzen 5 5500 3,6 GHz, ASRock B550 Phantom Gaming 4,Corsair Vengeance LPX DDR4 3200MHz SanDisk SSD PLUS 480GB, Sapphire Pulse RX 580 8GB, Gigabyte P650B 650W 80 Plus Bronze

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod petr22 » 27 říj 2016 13:01

Ciste po technicke strance muze odejit absolutne cokoliv, nemusi to byt nutne tim poskozenim vodivych cest. Je to jen elektronika.

V kazdem pripade plati pri manipulaci zvlaste se starsim hardwarem ze cim mene namahani v ohybu, tim lepe. Takze do ruky ji brat nejlepe obema rukama aby se neprohnula, ne jen za jeden okraj nebo dokonce jen jeden roh atd. Pochopitelne plati i to ze by komponenty nemely byt deformovany ani ve skrini - kdyz je potreba treba grafickou kartu trochu ohnout aby sla zamontovat, je nekde neco spatne.

Starsi hardware pajeny jeste cinem ve kterej je olovo (tzn vse, na cem neni napsano ROHS compliant) je podstatne odolnejsi, dokonce si troufnu tvrdit ze jsem tenhle zpusob poskozeni jeste nevidel - napr. u zakladnich desek z Amigy nebo z Atari.

Kdyz neco pajim, tak jedine a pouze olovnatym cinem - krome toho, ze to jde mnohem lepe nehrozi casem poskozeni opakovanym zahrivanim (proto odchazi notebooky, graficke karty, telefony, Xboxy i Playstationy - popraska bezolovnaty cin pod cpu nebo gpu, kde je nejvice tepla).

Chronichaze
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problem s PC - nenajede ani do Biosu

Příspěvekod Chronichaze » 27 říj 2016 13:09

Jasne no ale uz mi dosla trpelivost. Stim hw co sem ted mel a vysral se jsem hral bf 4 celkem naklid a to mi stacilo. Ted se muzu tak koukat na cernej monitor a poslouchat hukot bedny. Ostatne je cas uz obmenit hw za neco lepsiho slouzilo mi to dost dlouho takze to neresim..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Přítelkyni nenajede Notebook do Windows. Příloha(y)
    od kellne » 12 čer 2023 10:16 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    2079
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 12:22
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    978
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2176
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    930
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1094
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů