Zpomalené PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

kimi.k44
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zpomalené PC

Příspěvekod kimi.k44 » 27 říj 2016 04:37

Zdravím, poslední dobou mám celkem nervy s rychlostí pc. Po startu a kliknutí na prohlížeč (chrom) čekám třeba přes půl minuty a to je jen začátek. Když otevřu složku ve které je například 30 souborů, z toho třeba 20 videa o velikosti 2gb tak to taky trvá (cca 10-15s). Při spouštění hry world of tanks se běžně stává, že se připojim až po 30ti sekundové čekající pauze na hráče, když je den tak stihnu odpočet třeba 8,7,6... Na to nejsem vůbec zvyklej :-/ Dřív to šlapalo pěkně, všechno víceméně hned, do hry jsem se připojil ještě dřív než začal odpočet atd. Od té doby nastaly 2 změny. Loni po vánocích přechod z GTX 560Ti na GTX960 (dostal jsem GTA V a 560ti to nedávala) a chvíli na to přechod na 4k monitor a toto rozlišení (jen na práci) hry v 4k rozlišení nejedu. Zbytek sestavy má necelých 5 let a vypadá následovně

Intel i5 2500k
geforce gtx 960
8gb ram
250gb hdd (NENÍ ssd)
windows 7

Je to tak rok po reinstalaci windowsu. Zkoušel jsem ccleaner, defragmentaci, uvolnit misto aby tam bylo cca 60gb volného místa, ale všechno neúspěšné. Napadli mě 2 řešení. 1. disk vyhodit a pořídit si ssd nebo 2. a do toho se mi vůbec nechce, přejít na i7. To by sebou přinášelo i změnu základní desky a o dost větší investici. Kde by mohla být chyba ? Předem dík

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zpomalené PC

Příspěvekod X » 27 říj 2016 05:40

Možná odchází harddisk, pokud ne, defragmentovat, zkontrolovat na viry - máš mechaniku? Ta může odejít i krátce po 2 letech a samozřejmě zpomalí zbytek.

kimi.k44
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zpomalené PC

Příspěvekod kimi.k44 » 28 říj 2016 13:48

Tak problém vyřešen. Ještě včera jsem letěl pro SSD, dneska reinstal na SSD a je z toho zase raketa. Díky :)


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam[Bot] a 14 hostů