PSU bzučí a píská Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

missingno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PSU bzučí a píská  Vyřešeno

Příspěvekod missingno » 25 říj 2016 15:37

Ok, minulé téma kde jsem psal jen o "kosmetické" vadě jsem uzamkl, vzhledem k tomu že můj zdroj se začal projevovat ještě víc. Nedávno jsem si všiml, že i když je pc vypnuté tak občas trochu a hodně potichu bzučí. To jsem ani tak neřešil, protože moje staré PSU to dělalo celých 7 let a stále perfektně funguje. Ale z ničeho nic při hraní cities skylines začal ten zdroj velmi hlasitě pískat. Počítač je pod stolem a to pískání prehlušilo i zvuk větráků. Zní to jako zubařská vrtačka (doslova), a je to nepravidelné v krátkých intervalech (kolem 4 sekund). Myslel jsem že se někde uvolnil drát a zachytil se o větrák, tak jsem Pc rozebral a ujistil se že to tak není. A s vytížením zdroje to taky nema co dělat, takhle pískat mi totiž začal i když jsem byl jen v BIOSu hned po spuštění pc.
Jak už jsem psal minule; celé pc mám tak 3 týdny z czc, takže by to snad šlo reklamovat

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod Pic » 25 říj 2016 15:53

Pokud skutečně se linou z PC uvedené zvuky ze zdroje, doporučuji reklamovat.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

missingno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod missingno » 25 říj 2016 16:03

Inu, problém je v tom zda ta reklamace pomůže, společně s tím zdrojem (FSP Hyper 600W) je tam Athlon X4 880K a Sapphire Radeon RX470, tak jestli se s ním nemohlo něco stát kvůli tomu že těch 600W je málo

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod Pic » 25 říj 2016 16:07

A píská to opravdu zdroj. Některé GK měly tuto nectnost.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

missingno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod missingno » 25 říj 2016 16:10

Zkusím ten zdroj dat na chvíli mimo pc a odposlouchávat, ale vzhledem k tomu že bzučení vydává jistě on, tak jsem ho automaticky obvinil i z pískání :/ Dám vědět

Dodatečně přidáno po 14 minutách 24 vteřinách:
Tak já už nevím, najednou už nepíská, když je PC zapnuté tak jen tak bzučí a cvrliká a když pc vypnu, bzučí porad, ale když vypojim USB kabely tak uplne ztichne.

Dodatečně přidáno po 16 minutách 39 vteřinách:
Nebo, neztichne úplně, ale abych to bzučení slyšel musel jsem vypnout topení a hodiny na stěně, až tak tiché to je

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod Pic » 25 říj 2016 17:10

Co vše máš připojené na USB?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

missingno
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PSU bzučí a píská

Příspěvekod missingno » 25 říj 2016 18:01

Myš, klávesnici a hub ve kterém dál nic není. Ale ten hub má 8 diod,a když svítí 3 nebo víc, tak PSU začne tiše bzučet, když svítí 2 nebo míň, tak ztichne


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti