MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod AnonymousSovereign » 24 říj 2016 22:24

Ahoj, dnes mi konečně přišly peníze za vrácenou grafickou kartu MSI GTX 1070 Gaming X (kupováno u Mironet, který má nějakou špatnou sérii a nebo mám prostě smůlu na vadné kusy - rukou mi prošly 3 a první strašně pískala a zbylé 2 měly vadný jeden ventilátor...), a vyzvedl jsem si tak tento model GK u CZC. Před chvíli jsem kartu nainstaloval do PC a bohužel zjistil, že má GDDR5 od Micronu. :mad:
Zrovna včera jsem o problému s pamětmi Micronu četl a celou dobu doufal, že budu mít paměti od Samsungu - mohlo mi ale dojít, že bych to nebyl já, kdybych zase nevyfasoval to "nejhorší"... :D :D Mimochodem, nevím od jakého výrobce byly paměti u předchozích karet (o problému s Micronem jsem se dozvěděl asi až před týdnem), takže je možné, že měly paměti také od Micronu...

Každopádně mě teď zajímá, co bych měl podle vás dělat? Zkusit kartu znovu vyměnit? (nové série těchto karet jsou prý vyráběny především s pamětmi od Micronu, takže by to byla celkem loterie natrefit na kartu s pamětí od Samnsugu...) Žádné artefakty nebo poblikávání obrazu jsem zatím nezaznamenal, na druhou stranu mám počítač zapnutý jen asi půl hodinu a nic jsem zatím nehrál (a ani dnes nebudu). Četl jsem sice, že se připravuje oprava (zamezení poklesu napětí karty pod 0,8 voltu), ale to zase zapříčiní vyšší spotřebu a kratší životnost karty, ne? Navíc to nevyřeší problémy s OC, které je u Micron pamětí pouze minimální (+- 300 - 400 MHz), zatímco u Samsungu se dá dostat až někam k + 1000 - 1200 MHz stabilně...

Jen pro pořádek, momentálně nehodlám OC paměti dělat (výkonu má karta dostatek), ale tahle karta mi musí vydržet alespoň 5 - 6 let a to už bude situace zcela jiná a budu s největší pravděpodobností vděčný za každý nárůst výkonu... I když tedy nevím, jak moc se projeví vyšší takty na celkovém výkonu karty, řekněme tedy 8 GHz vs 9 GHz?

PS: Pokud někdo vlastní tuto kartu (GTX 1070, je jedno od jaké společnosti), tak bych byl rád, kdybyste mi napsali, jakého výrobce pamětí vám to ukazuje v GPU-Z...

Díky... :-)
Naposledy upravil(a) AnonymousSovereign dne 24 říj 2016 22:31, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod Pernee44 » 24 říj 2016 22:30

Já mám MSI gaming a paměti od Samsungu a karta taky docela píská. Jestli jsi jí teď koupil, tak jí pár dní otestuj a když se ti nebude zdát, tak jí vrať :)
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod AnonymousSovereign » 24 říj 2016 22:41

Pískání u této karty neřeším (ano slyším to, ale je to skutečně velmi decentní...) - vůbec se to nedá s tou první kartou, kterou jsem kvůli tomu vyměnil, srovnávat. Mně jde spíše o to, co by zdejší experti na mém místě udělali - tedy jestli je rozdíl mezi GDDR5 Micron a Samsung dost podstatný na to, aby kartu vrátili a pokusili se najít model s pamětmi od Samsungu. Zejména mě zajímá, jestli ten fix v podobě zvýšení napětí nějak nezkrátí životnost karty a dramaticky nezvedne spotřebu v idle a také jak moc velký vliv má takt pamětí na celkový výkon karty - tedy kupříkladu, jaký je rozdíl ve výkonu 2 identických karet se stejným taktem jádra ale rozdílným taktem pamětí - třeba 8 000 MHz a 9 200 MHz...

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod AnonymousSovereign » 25 říj 2016 18:10

Nikdo nic? :-)

Uživatelský avatar
Adys301
člen HW spec týmu
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8461
Registrován: říjen 12
Bydliště: Ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod Adys301 » 25 říj 2016 18:15

Problém není v pískání, problém je s obrazem. EVGA to vyřešilo novým BIOSem.

Zkus MSI Live Update https://www.msi.com/Graphics-card/support/GeForce-GTX-1070-GAMING-X-8G.html#down-utility&Win10%2064

Já mám GTX 1070 od Palit, paměti Samsung.

Uživatelský avatar
rainmann
Level 1
Level 1
Příspěvky: 51
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod rainmann » 25 říj 2016 18:23

Ahoj, MSI Armor a mám samsung paměti. Kupováno 4.7.2016.
Obrázek
i5-4690K;MSI Z97 PC Mate;2x4GBKingFuryHyperX 1600MHz;MSI GTX 1070;Intel535-120GB;WD Blue 1TB+0,5TB; Zalman Z1;Seasonic 500W,LED 24'

vuLva
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5432
Registrován: prosinec 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod vuLva » 25 říj 2016 18:24

MSI Gaming - Samsung.
Fractal Design Define R6 TG (6x Noctua A14 ULN) - Intel Core i9-9900K @ 4,9GHz (Noctua D15S) - ASUS Z370 MAXIMUS X APEX - 16GB G.Skill Trident Z DDR4 4000Mhz - MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11GB (ACEX IV + 3x Noctua A9 PWM) - Samsung 960 PRO 512GB + ADATA SX8200 PRO 2TB + Samsung SpinPoint M9T 2TB - Corsair RM650X - 27" LG 27GL850 @ 144Hz + 24" DELL P2419H

brutulus
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod brutulus » 25 říj 2016 20:08

Kdo má Samsung je happy, kdo Micron je non happy. Mám MSI gaming X s Micronama, bohužel. Na defaultu OK, taktování tragické. Kdo ví kdy MSI ten nový bios vydá a zda to pomůže OC. Kratší životnosti a vyšší spotřeby bych se až tak nebál. Většina nových karet budou mít určitě spíše Microny. Trefit dnes Samsungy je tak trochu náhoda a velké štěstí. Aspoň mě karta vůbec nepíská a ventilátory jsou taky OK. Jinak jsu ale pěkně nasra.... na ty Microny.

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod AnonymousSovereign » 25 říj 2016 23:51

Všem díky za odpovědi... :-)

Brutulus: No právě, na defaultu vše (naštěstí) zatím vypadá OK, ale OC GDDR5 paměti je strašné - nedostanu se na více než 8 300 MHz efektivně (to je snad i na Micron RAM málo...), jinak mi crashne PC. Právě proto by mě dost zajímalo, jaký je rozdíl ve výkonu mezi 2 identickými kartami s rozdílnou frekvencí VRAM - 8 300 MHz (tedy můj případ) a třeba 9 300 MHz, což je hodnota, na kterou se často dostávají paměti od Samsungu... Pokud bude rozdíl 2 fps, tak je mi to prakticky jedno, ale jestli to dokáže udělat třeba 15 fps, tak to už je jiná... :-) Byl bych proto hrozně vděčný, kdyby mohl někdo otestovat tuhle kartu ve hrách/benchmarcích se základní frekvencí VRAM a pak přetaktovanou (třeba na těch 9,3 GHz) a napsat sem rozdíl v FPS. Na internetu jsem takovýto test s GTX 1070 totiž nenašel, respektive našel, ale to bylo přetaktované i jádro, což mi je k ničemu...

PS: Kdy jsi kartu kupoval?

Každopádně mě tohle opravdu irituje, člověk dá za kartu 14 tisíc (pro mě jako studenta to rozhodně nejsou malé peníze) a dopadne to takhle... Kartu můžu samozřejmě vrátit v rámci 14-denní lhůty, ale je to přesně jak říkáš - dle všeho se GDDR5 pamětmi od Samsungu osazovali pouze první řady a v aktuálních řadách tak vévodí Micron. Výměna karty za jinou by byla proto nejspíše pouze ztrátou času, protože bych s největší pravděpodobností opět narazil na Micron. Doufám tedy, že ten "zázračný fix" bude fungovat a dostanu se na nějaké pěkné hodnoty - bohužel se ale zdá, že to i tak bude o náhodě. Když jsem si totiž projížděl fórum Evgy (ta už fix pro GTX 1070 s Micronem vydala), tak se po instalace nového BIOSu několika lidem povedlo dostat až na 9 GHZ stabilně, ale naopak několik lidí prakticky vůbec nezaznamenalo jakékoliv zlepšení a maximálně se dostalo na 8,4 GHz... Situace bude tedy asi podobná té u procesorů Intel - někdo se v pohodě dostane na 4,8 GHz a jiný se stejnou konfigurací ani ne na 4,5 GHz...

Napsal jsem také do CZC kvůli možné výměně za kartu s pamětí od Samsungu, ale i kdyby se rozhodli mi vyhovět, tak se obávám, že nemají bez nainstalování karty do PC, jak zjistit, která karta je vybavena pamětí od Samsungu a která od Micronu (leda by to bylo možné nějak vypátrat po sériích). Takže tomuto moc nevěřím...

brutulus
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod brutulus » 26 říj 2016 10:04

Já ji kupoval 6.9. a v té době se o tomto problému moc nevědělo. Verze 6. Čuměl jsem jak puk když po OC pamětí na 8 600 vytuhl počítač se známou šachovnicovou obrazovkou. Pokud na default funguje, tak nevyreklamuješ nic. Rozdíl 1000 MHz hodí určitě kolem těch 15 FPS. 2 FPS ani náhodou. Bios může trochu pomoct, ale hardwarový problém se špatnými Microny zcela nevyřeší. Hlavně že výrobci ušetří 2 centy na pamětech, ale vyjebou se zákazníky. Všem těmto vyčuránkům, kterým jde jenom o co největší zisk bych přál aby dopadli jak Samsung s Note 7.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod behavioralista » 26 říj 2016 11:43

Hynix paměti se už nedělají?

mtc
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: prosinec 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: MSI GTX 1070 - paměť od Micronu

Příspěvekod mtc » 26 říj 2016 11:57

Jediná možnost je vrátit ve 14 denní lhůtě a vzít nějakou radeonku


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Koupím GTX 1660 Super/1070/1060 6GB/2060
    od volvo1971 » 27 srp 2023 11:05 » v K: Hardware
    5
    2884
    od Arha Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 22:40
  • Pamět RAM a osazení všech 4 slotů
    od Dav98786 » 25 zář 2023 21:43 » v Vše ostatní (hw)
    2
    2073
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    27 zář 2023 07:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů