moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

beastmode1204
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod beastmode1204 » 16 říj 2016 15:02

zdravim Ludia.. Vcera pocas sledovania nejakych videi a pages moj ntb zamrzol. Cakal som par min ... Samozrejme nic. Tak som vytiahol kabel .. Zapol....a ostal stat s logom ACER a biednymi dvoma moznostami .Press F2 to enter setup. F12 multi boot select menu.. Pc dokaze ist 10 min a vypne sa ak stlacim f12 nic sa nestane pri f2 zareaguje priblizne o 30-60sec ze piiiiiip a pise please wait az kym sa neprehreje anevypne sa cca 10min max .. Dalej som zistil ze ventilator sa zakruti len pri starte a potom jednoducho nejde.... ked som ho otvoril medena trubka co ma byt chladena ma .. No brutalnu teplotu aspon 80°C ..skusil som to iste bez HDD aj ram som skusil. Najprv som ho zapol bez oboch, ostava cierna obrazovka a ked ich pomenim. Ze najprv jedna potim druhatak stale ta ista chyba, ziaden pokrok tak urcite je nieco fuc ale nemam sajnu co konkretne z HW ... Grafika je pravdepodobne integrovana..moj ntb jeAcer aspire 7745g CPU intel core i5-430M 4x2.27 ghz cca .. Ram 2X2gb DDR3 grafika radeon HD 5650 a zial o zakladnej doske nemam ani sajnu :( sorry za chyby pisem to na mobile :P budem rad za kazdu odpoved.poznatok a radu dakujem :)

Reklama
Uživatelský avatar
SuperGamer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 71
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod SuperGamer » 16 říj 2016 15:08

Nie som ADMIN, ani sa v takýchto veciach nevyznám ale na 100 percent ti viem povedať že si si NTB prehrial... Pokial má tá meďená trúbka 80°C tak to mas NTB v PÍÍP... Takze si rovno kup NEW NTB alebo to daj do opravy.
SuperGamer
Zaujímajú ma počítače a všetko okolo nich.
______________________________________________________________________________________
Som Slovak!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod petr22 » 16 říj 2016 15:22

Obavam se ze je to kmbinace dvou faktoru - laciny, velmi laciny notebook od vyrobce jako je Acer a topici, velmi topici graficka karta od AMD. Tyhle notebooky umi jedinou zavadu: vadnou grafickou kartu pusobenim bezolovnateho cinu a zmen teplot o desitky stupnu.

To ze notebook bez RAM nejde zapnout je normalni, to ostatni uz normalni neni.

beastmode1204
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod beastmode1204 » 16 říj 2016 19:55

SuperGamer píše:Nie som ADMIN, ani sa v takýchto veciach nevyznám ale na 100 percent ti viem povedať že si si NTB prehrial... Pokial má tá meďená trúbka 80°C tak to mas NTB v PÍÍP... Takze si rovno kup NEW NTB alebo to daj do opravy.


noo ze sa prehrial som zistil :D skor som mal na mysli ci mi viete poradit co najskor odislo chcel som sa totizto vyhnut servisu kde im musim zaplatit za to ze mi povedia ze je pokazeny :D co uz samozrejme viem tiez :D skor som chcel zistit co odislo resp ci to oneskorenie biosu a ze mi ho nepusti sposobuje odpaleny procesor ako pridem na to ze je odpaleny ci to moze byt zakladna doska a co sa napriklad da s tym robit .. nie ze teraz kupim procak a bude rovnaka chyba .. pri maticnej z intergovanou grafikou samozrejme spravim z bookom crashtest :D :D

Dodatečně přidáno po 7 minutách 5 vteřinách:
petr22 píše:Obavam se ze je to kmbinace dvou faktoru - laciny, velmi laciny notebook od vyrobce jako je Acer a topici, velmi topici graficka karta od AMD. Tyhle notebooky umi jedinou zavadu: vadnou grafickou kartu pusobenim bezolovnateho cinu a zmen teplot o desitky stupnu.

To ze notebook bez RAM nejde zapnout je normalni, to ostatni uz normalni neni.



neee bracho :D :D Lacny neeee :D ved stal nad 1000€ pred par rokmi :D :D ide o to ze ta trubka ma dva vyvody .. na procesor . a na grafiku .. ako vieme ze prave grafika je v PIIIP ? :D a to ze ta siva pasta v ntbooku na procesore a grafike je jak kamen a pravdepodobne je jak kamen minimalne dva roky :D asi je tiez problem .. mna len napada taka vec ze co keby odisiel procesor .. dovoli pc pustit bios bez procaku `? a co ak odisla grafika .. pusti vobec pc bez grafiky ? neodisla zakladna doska ? a co sposobuje zastavu ventilatoru a to omeskanie na BIOS cca 40 sec ? ved doteraz siel jak indiansky sip :P

Uživatelský avatar
SuperGamer
Level 1
Level 1
Příspěvky: 71
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod SuperGamer » 24 říj 2016 20:47

Musel by si NOTEBOOK rozobrať... Čo asi vieš :D .
SuperGamer
Zaujímajú ma počítače a všetko okolo nich.
______________________________________________________________________________________
Som Slovak!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: moj NTB vsetko co zobrazi Je uvodne Logo ....HELP Pls

Příspěvekod petr22 » 24 říj 2016 20:54

A co myslis, ze 1000 Euro je kvalitni notebook? Za to mas laciny osizeny sunt jako je Acer, je to oszene vsude kde se da - hlavne chlazeni. Bezolovnate pajeni a zmeny teploty nejdou dohromady, je jen otazka casu, kdy odejde graficka karta a zakladnbi deska je na vyhozeni nebo na opravu.

99% vsech zavad notebooku tvori jedina zavada - usmazena graficka karta. Na potvrzeni ale potrebujes prumyslovy rentgen, jinak ten pajeny spoj zkontrolovat nejde. Proto se notebook sam vypina.

Je to Acer s grafickou kartou od AMD - v garazi jich mam nekolik plnych prepravek pripravenych do sberneho dvora. Vsechno stejna zavada.

Procesor - krajne nepravdepodobne ze by byl vadny procesor.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů