Samovolný reset PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Samovolný reset PC

Příspěvekod kropovez » 04 říj 2016 16:44

Ahoj,
prosím Vás chtěl bych se zeptat na radu. V poslední době jsem začal mít problémy s PC, který se samovolně restartuje. Resetování není pravidelné, někdy běží hodinu, někdy 5 minut a stává se to čím dál častěji. Někdy se resetuje při hraní her, někdy zase při běžné práci. Teploty jsou OK, zkoušel jsem jak OCCT, tak Furmark. U furmarku nechápu jednu věc, že v prvních 4 minutách teplota vystoupá na 102stupňů a najednou přeskočí na 70 kde už zůstane s tím, že grafika je pořád na 100% vytížená a test běží dál. RAM test taky OK. Grafika by měla být taky v pořádku vzhledem k tomu, že při přepojení na integrovanou problém přetrvává. Sváděl jsem vinu na zdroj, protože už měl něco naběháno a včera koupil nový, ovšem problém přetrvává. Vypadá to na základní desku, ovšem ta je teprve 2 roky stará a tak se mi zdá brzo, aby už odešla do křemíkového nebe. Nevíte co by to mohlo ještě způsobovat? Ještě bych měl doplnit, že mám čistou instalaci Windows 10.
Sestava: Intel i7-2600
RAM: Kingston 4GB+2GB DDR3
Gigabyte G3-Z77-D3H
MSI R7870 GDDR5 twin frozr
Seasonic 500W
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod ITCrowd » 04 říj 2016 17:36

Mrkni do sekce BSOD jak nastavit systém, aby vytvořil dump. Pak by měl spadnout do modré obrazovky a dump si necháš zkontrolovat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod kropovez » 04 říj 2016 20:29

Dobrá vyzkouším. Zatím jsem zkusil vyndat procesor, očistil od prachu a znovu upevnil chladič. PC běží zatím 2 hodiny bez resetu s tím, že jsem zkoušel i 3DMARK, který proběhl bez problémů, tak uvidíme :)
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod kropovez » 05 říj 2016 09:26

Prosím vás, je možné aby ty resety zaviňoval wifi adapter do USB? https://www.alza.cz/connect-it-ci-232-m ... toChange=1
Potřeboval jsem něco vytisknout, tak jsem připojil adapter, abych se mohl připojit na wifi tiskárnu (tenhle adapter byl dříve zapojen pořád, ale při včerejším testování jsem jej odpojil. Po výtisku došlo k resetu PC. Adapter jsem hodil do šuplíku a zatím PC šlape. Jiné USB zařízení to nedělá.
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Uživatelský avatar
mydlin
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 126
Registrován: únor 16
Bydliště: Opava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod mydlin » 09 říj 2016 18:03

Ahoj.
Samozřejmě možné to je. Navíc u takové značky jako ConnectIt :).

jan hajek
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: říjen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod jan hajek » 09 říj 2016 19:01

Ahoj, vypadá to na zdroj, takhle to vždy zlobí, když odchází zdroj. Ted jde o to jestli ti nevzal napriklad i zakladni desku, ale prehod jiny zdroj a vyzkousej jet na nej par hodin jak se sestava bude chovat.

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod kropovez » 09 říj 2016 22:13

Ahoj, zdroj jsem měnil a nepomohlo to, teď mám nový. Jinak jsem zjistil, že tím wifi adaptérem to není. PC jsem měl teď celý víkend doma a běžel celých 48 hodin v kuse bez problémů. Teď jsem si ho přivezl zpět na kolej a znovu se stýkám s resety. Není možné, že by byl na koleji nějaký proudový chránič?
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"

Uživatelský avatar
kropovez
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1540
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Samovolný reset PC

Příspěvekod kropovez » 14 říj 2016 00:31

Tak jsem z toho jelen. Celý týden jsem PC testoval na koleji a nikdy mi neběžel déle jak 10 minut. Přivezu jej domů a zde jede normálně. Problém tedy nebude v PC, ale někde v zásuvkách na koleji. Ovšem nedovedu si to vysvětlit, protože kdyby byl vadný jistič, tak by se to přeci neprojevovalo resety počítače. Na pokoji mám i lednici, varnou konvici a všechno funguje normálně...
Já jsem já a ty jseš ty.
"Milan Hvězda"


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Samovolný restart PC Příloha(y)
    od Fotrik » 28 dub 2023 12:04 » v Problémy s hardwarem
    14
    1690
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    02 kvě 2023 12:27
  • Router TP-LINK (tvrdý reset)
    od Odonn » 18 zář 2023 16:34 » v Administrace sítě
    8
    3918
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 zář 2023 10:10
  • Reset BIOS před každým spuštěním PC
    od sasshrek » 27 lis 2023 13:49 » v Problémy s hardwarem
    6
    985
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 19:07

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů