Pomalé načítání z HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

exoslav
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pomalé načítání z HDD

Příspěvekod exoslav » 22 srp 2016 22:19

Ahoj,
zhruba před měsícem jsem si kupoval nový počítač na hry (http://www.barbone.cz/barbone-skyrider_d246037.html). Šel jsem do hotové sestavy, jelikož se mi nechtělo pc montovat... Až do nedávna vše šlapalo, tak jak mělo. Problém nastal, když jsem si na HDD nainstaloval Witchera 3. Prvních několik desítek hodin ve hře bylo vše v pořádku, ale poté se z ničeho nic se začali prodlužovat načítací časy ve hře. Nejdřív jsem tomu nevěnoval moc pozornosti, ale loading postupem času trval i dvě minuty a ve hře se mi ani některé textury a ikonky položek v inventáři nechtěly načíst (např. mapa světa se načítala cca 10 sekund, to samé inventář), tak jsem hru přeinstaloval na SSD. Samozřejmě nyní hra šlape jako hodinky a tak jsem problém dále neřešil.

Posléze jsem si nainstaloval z kupónu, co jsem k PC dostal, Rainbow Six: siege. No a kupodivu nastal ten samý problém (až na to, že textury ve hře se normálně načtou, ale načítací čas je teda ještě delší než u Witchera, ani si nemůžu zahrát multiplayer, protože mě hráči kicknou - nechtějí čekat na můj "wooden" PC :) Tak jsem začal pátrat různě po netu, čím by to mohli být... no k ničemu kloudnému jsem nedospěl, tak se obracím sem. Udělal jsem nějaké testy pomocí programu HD TUNE, tak se na to můžete podívat: SSD - http://www.jpeg.cz/images/2016/08/22/XciP.png, HDD - http://www.jpeg.cz/images/2016/08/22/nmQ36.png)

Měl bych mít tento HDD: WDC WD10EZEX-00BN5A0

Jinak disky jsem rozdělil následovně:
SSD: Win10 + pár her (momentálně jen Witcher3)
HDD:
- D:\ aplikace (ostatní hry, photoshop atd.)
- F:\ fotky, filmy, obrázky atd.

Reklama
RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání z HDD

Příspěvekod RIKI22 » 23 srp 2016 12:32

Položka Healt a Error Scan je v poriadku ? Používaš Kingston Manager ?Pozri sa, či nevyšiel novší firmware na SSD.Skús aktualizovať Sata ovládač na doske.

exoslav
Level 1
Level 1
Příspěvky: 66
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání z HDD

Příspěvekod exoslav » 02 zář 2016 22:55

- health a error scan v pořádku
- Kingston Manager nepoužívám
- s SSD diskem nic není, ten běží tak jak má
- bohužel nevím jak aktualizovat sata ovladač na desce

No, zkusím ještě obnovit windows recovery, uvidím, jestli to pomůže (nevím, třeba mám v pc virus, nebo za to může nějaká appka). Jestli ne, zřejmě pc reklamuji... Ještě screen http://www.jpeg.cz/obrazek/eqJK ze správce úloh při spuštění klienta League of Legends (i při loadu hry čekám nejdéle ze všech, někdy i víc jak 5 minut..., na pc za 40k)

- oprava: už to ani nenačte hru LoLka :D

Smajlanek
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomalé načítání z HDD

Příspěvekod Smajlanek » 04 zář 2016 09:14

Zdravím tě,
Doporučuji stáhnout Msi Live Update z oficiálních stránek MSI a aktualizovat přes tento program BIOS a všechny ovladače základní desky, jinak HD tune disku vypadá bez závad.
    CPU: Ryzen 7 5800x + Fractal design Celsius S36 - 3x noctua nf-a12x25 MB: MSI B550 Tomahawk RAM: 2x 16GB DDR4 3600Mhz GPU: Gigabyte Geforce RTX 3080 Gaming OC 10GB CASE: Metallic Gear by Phanteks NEO Qube PSU: Corsair RM800 Monitor: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Načítání PC
    od Lebedil » 31 srp 2023 11:32 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    1216
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 19:30
  • Pomalé sťahovanie súborov z určitých web stránok
    od Drawethree » 22 črc 2023 16:50 » v Internet a internetové prohlížeče
    3
    2468
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 črc 2023 07:15
  • cloud OneDrive a pomale stahovani balicku zip s fotkama
    od p3v4x » 11 úno 2024 15:57 » v Internet a internetové prohlížeče
    2
    612
    od p3v4x Zobrazit poslední příspěvek
    11 úno 2024 16:44

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů