Nefunguje vypalování (DVD)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

tomulkabambulka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunguje vypalování (DVD)

Příspěvekod tomulkabambulka » 22 črc 2016 12:06

Dobrý den,
mám problém s vypalováním DVD, přečetl jsem snad vše, ale stále nevím, kde by mohla být chyba. Koupil jsem si 25 kusů DVD+R s tím, že si tam vypálím nějaké staré seriály, na které je externí disk škoda. Stáhl si program (když nešlo, tak jsem vyzkoušel snad deset těch programů) a začal vypalovat, ale bohužel to ani nezačně, vždy se to zasttaví než se cokoliv vypálí.
Můj postup: zkusil jsem všech 25 kusů DVD, přeinstaloval jsem ovladač mechaniky, mechaniku jsem odebral a zase přidal, překontroloval firmware, přečetl vše co se dalo, navštívil stránku výrobce a stejně nic.
Mechanika jinak normálně funguje, přečte i staré CD, i filmy co jsem našel na DVD z minula. Moc bych poprosil o radu.

Mechanika: HL-DT-ST DVDRAM GUA0N
Program: Ashampoo
DVD: nejlevnější DVD z kauflandu
OS: Windows 10

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nefunguje vypalování (DVD)

Příspěvekod X » 22 črc 2016 13:03

LG dělá dobré TV, ale mizerné vypalovačky, navíc je to spotřební zboží, kde i kvalitní kousky mohou odejít za 2 - 3 roky! I kdyby se ti podařilo s takovou vypalovačkou něco vypálit, tak to stejně nepřečteš nebo ne moc dlouho. Jsou média Verbatim? Jaké programy (kromě Ashampaa) a verze?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje vypalování (DVD)

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2016 07:46

Nedelal bych z toho Plextoru nejakou zazracnou vypalovacku, meli jsme jich tu hezkych par desitek kusu, palili jsme na tom mimojine mastery pro lisovani DVD, stejne jako na LG a to vyzaduje certifikovane mechaniky. Plextory nikdy nestaly 3x vic nez mechaniky jinych vyrobcu (ani v roce 2002 kdy staly DVD vypalovacky 30.000 Kc) a poruchovost mely srovnatelnou, mam pocit ze jich jeste nekde ve sklepe mam par krabici, bylo mi lito je vyhodit. Na pivni tacky ala Multidisk kvalitneji palit neumi, neslo to precist hned po vypaleni. Pouzivame tu mechaniky LG kupovane 2012, nevim ze by byl nejaky problem s citelnosti vypalenych dat, stejne mechaniky jsou i v prumyslovych vypalovacich robotech. Vadne serie byly i u medii Verbatim, reklamovaly se cele 100kusove spindly.

Co se tyce vlozeni prazdneho media, Windows by mely reagovat tak, ze ukazi v Pruzkumnikovi prazdny disk, na ktery je mozne prenaset soubory - Windows umi vypalovat samy od sebe.

V tomhle pripade se jedna o notebookovou mechaniku, kde castym problemem neni vada vyrobku, ale znecisteni optiky laseru, ktera neni nijak chranena. Co bych vyzkousel jako prvni je isopropylalkoholem vycistit cocku laseru, jestli se neco zmeni.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nefunguje vypalování (DVD)

Příspěvekod X » 23 črc 2016 15:20

Když jsem kupoval naposled Plextor, tak stál přesně 3x více než LG (ta nějak 900 - 1 500 Kč, bylo to už před nějakou dobou, takže přesněji nevím). Na Multidisk jsem pálil Plextorem vždy bez problému, ale i na jiné noname. Všechny verze Win tak určitě nereagují a všechny verze Win určitě pálit neumí. Co je platné že tu něco píšeš - například to o tom, jak děláš root Huawei mobilů levou zadní a případně vrátíš nepodařený root a zablokovaný telefon zpět - když pak děláš mrtvého brouka a na mou SZ nejsi schopen ani odpovědět? Takže co z toho co jsi napsal je jen pohádka jako to o tom root? Promiň, ale to se mi nechce ani domýšlet ... ;)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • vypalování mp3
    od zuzik » 05 črc 2023 22:07 » v Programy ke stažení
    12
    2916
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    10 črc 2023 16:46
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1351
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1670
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    651
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    1025
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů