Skrat USB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 16 črc 2016 14:40

Zdravím , mám taký problém že mi neidú USB porty , chcel som dať mobil nabiť (nie sebe) cez USB a kedže nabíjačka nebola moja tak som nevedel že spôsobý skrat no zistilo sa že tá nabíjačka už bola rezaná a lepená izolepom ja som si to nevšimol no bolo cítiť kus smradu a odvtedy mi nefungujú USB porty , zistil som že kábliky na tej nabíjačke boli spojené a neodelené takže sa dotíkali + a - to je jasné že sa urobil skrat , ale dalo by sa dačo urobiť alebo aspoň skúsiť aby sa opravilo ? chcel by som od vás rady
Dakujem :-)

Reklama
Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Skrat USB

Příspěvekod Albeda » 16 črc 2016 15:07

Měl si to zapojený ve předních USBčkách? Pokud ano, šly by přepojit. Pokud nejde ani jeden USB konektor je problém. Nevím jestli se jedná o PC nebo ntb.

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 16 črc 2016 15:16

Notebook Toschiba Satellite C660-CT1
tak ja mám len 2 porty , musel som používať USB hub aby som mohol mať viac portou .
Teraz mi neide ani jededen port , skúsil som rozobrať a pozrieť ale nič som nevydel všetko vypadalo rovnako.

Uživatelský avatar
jimmy3
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1358
Registrován: červenec 08
Bydliště: Severní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Skrat USB

Příspěvekod jimmy3 » 16 črc 2016 18:06

tohle asi vypadá na výměnu desky, jednou se mi spálil přední usb na stolním pc, kabely k usb portům se roztekly a zčernaly takže když to umí roztavit kabel tak si představ co to asi udělalo s deskou...
CPU Intel Core i5-3210M GPU NVIDIA GeForce GT 640M RAM 8GB DDR3 HDD 1TB+1TB OS Windows 10

CPU AMD Phenom II X4 965 BE GPU SAPPHIRE NITRO+ RX 580 OC 4G RAM 8GB DDR3 SSD 120GB HDD 500GB OS Windows 10

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod petr22 » 16 črc 2016 18:14

S nejvetsi pravdepodobnosti to na desce pouze odpalilo pojistku, staci ji vymenit.

Bude nekde pobliz USB portu, staci jit po 5V vetvi.

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 16 črc 2016 20:38

áno odpálilo mi len USB porty inak všetko funguje , no neviem 5V tam nemám mám tam 6,3 možno nie presne si to pamätám ale 5 tam nebolo , niekde som čítal (nie tuto ) že je na doske taká malá baterka ktorú vraj treba vybrať na pár min a dať naspäť a že problém by sa vyriešil ale dajako tomu neverím kedže to je uplne mimo USB .
Petr22 - podla mna máte pravdu , mohli by ste mi pomôcť ? poistku sa dá vymeniť aj bez pajkovača ? asi blbá otázka no ak tento problém vie vyriešiť len odborník tak to neviem koľko by stálo skúsim sem hodiť pár fotiek možno vám to ulahčí v tom aby ste mi poradili .
http://www.imgup.cz/image/bbW
http://www.imgup.cz/image/bb0
http://www.imgup.cz/image/bbD
Naposledy upravil(a) Benjaminhury dne 16 črc 2016 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Pic » 16 črc 2016 20:44

Obrázky se vkládají do přílohy k příspěvku.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 16 črc 2016 20:46

Ja som si pravidlá čítal , no dajako mi to neide ale pracuje sa na tom aby bolo ok .

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod petr22 » 16 črc 2016 20:48

Na obrazkach ktere jsou tak male aby se vesly do prilohy nebude nic videt.

Chtelo by to aspon 10mpx ostre fotografie zblizka te zakladni desky.

Vymena pojistky se bez pajeci stanice neobejde, staci nejlacinejsi za 300 Kc, dulezite je aby sla regulovat teplota.

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 16 črc 2016 20:51

chápem dakujem vám za radu , tak si to pojdem dať opraviť do elektra ale už z tým že budem vedieť čo povedať snáť nebudú pýtať veľa .

Albeda
Level 3
Level 3
Příspěvky: 570
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Skrat USB

Příspěvekod Albeda » 17 črc 2016 01:22

Je téměř nulová šance, že by to mohl být SW problém. Něco podobnýho se mi stalo (ale u starýho PC). Pomohla mi reinstalace OS. A ještě se případně mrknout do správce zařízení.

Ale jak říkám, je to téměř nulová šance, že by to mohlo.

Benjaminhury
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Skrat USB

Příspěvekod Benjaminhury » 17 črc 2016 09:59

Tak podla mna to bude presne ten problém čo napísal Petr22 . Totiž mám 2 HDD jedno používam na pc prácu a druhú na filmy atd. občas si vymením HDD , čistiť atd. Ked sa to stalo hned som vymenil HDD v ntb a problém ostal , cez správcu som tiež skúšal , radiče som zakázal potom povolil alebo aj odinštaloval a nainštaloval , i ked mi ukazuje že zariadenie pracuje správne ale neide . USB porty ako by nemali žiadný kontakt nereaguje na chladič , myš, klávesnicu , tlačiaren . Tak len dúfam že to nebude drahé , ak by trebalo odpajkovať poistky a napajkovať nové nemali by pýtať veľa.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů