PC se nezapne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC se nezapne

Příspěvekod matty » 15 črc 2016 22:18

Zdravím, potřeboval bych poradit nebo spíše dát další možnosti, jak zjistit kde a v čem mohl nastat problém.

Chtěl jsem upgradovat operační systém z W7 na W10, spustil jsem program Media creation tool a nechal si vytvořit USB instalační médium. Vše probíhalo normálně a najednou se PC vypnulo, jen začala blikat dioda na tlačítku pro zapnutí PC, takže nejspíš pc přešlo do hibernace/režimu spánku.. když jsem chtěl PC probrat pomoci klávesnice a myši, tak se nic nedělo, pomocí start.tlačítka bez výsledku, jen stále blikalo a blikalo.. takže jsem vypnul/zapnul zdroj a od té doby už PC nenaběhne..
PC jsem rozdělal, vytáhl zdroj a zkusil na jiném PC, kde to bylo bez problémů a druhé PC naběhlo, zkusil jsem z druhého PC zdroj do počítače, který nešel zapnout a počítač opět nenaběhl, jen je vidět akorát pootočení větráčku na procesoru, přídavného větráčku a větráčku na zdroji.

Mohli by mě někdo poradit v čem by mohl být problém?

Předem děkuji za případné rady, snad ho nějak rozhýbeme..

Reklama
cejny
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 766
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod cejny » 15 črc 2016 22:30

No prostě z pc výhoď vše co není potřeba na najetí do biosu a pokud to pojede, tak to postupně vracej. Případně si zapoj pc speaker a podívej se na bios post code, pokud jede deska, tak podle pípání poznáš co se jí nezdá. Je to podle výrobce biosu, ne desky, max něco bude v manuálem, ale dřív to hledej podle výrobce biosu.
Průšvih je, že vypnutím zdroje normálně nic ne rozbijes, max se něco nestihne ulozit, běžně hardware takto poškodit nejde.

PS: Skus reset biosu, pokud nepřijdeš na nic rozumného. Možná i jako první.
Thinkpad T540p, i7-4810MQ, 16 GB RAM, 240 GB SSD, 15,6", 1920 x 1080, bedny Yamaha hs8, zvukovka Audinst HUD-mx2, ekvalizer Shiit Loki

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod matty » 21 črc 2016 17:35

Tak jsem sel hw od hw, kdyz byl zapojen disk,procesor,grafika, tak se vse roztocilo, kdyz jsem pripojil desku a pc zapnul, tak nic.. Tak jsem kontroloval desku a jeden rezistor byl vypalenej :/ ale pricina, proc nejasna, takze nejspis stari :D

Tak jsem objednal desku, vse pozapojoval, ale zas se neukaze obraz na monitoru.. Jak u integrovane gpu, tak u gpu v pcie :/ vse zapojene, zkontrolovane, ale na monitoru porad No signal...

David.slor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 426
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod David.slor » 21 črc 2016 18:37

A točí se všechny ventilátory na max ? pokud ano může to být i zdrojem sám jsem měl stejný problém a stačilo vyměnit zdroj a jelo vše zase tak jak má

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod matty » 21 črc 2016 18:44

točí se vše, zdroj jsem taky zkoušel jiný a bez výsledku.. teď jsem zkoušel ještě odpojit disk, vyndat RAM a stejně nic..
Jenomže když přehazuju kabel mezi grafikama, při zapnutém PC, tak se monitor ze stand-by probudí, ale pak napíše No signal a jde zas do stand-by...

ale čekal jsem, že aspoň bude PC pípat, když vše povytahuju, ale nevydal ani hlásku..

David.slor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 426
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod David.slor » 21 črc 2016 19:05

Ještě bych vše zkusil vyndat a zkusil ho zapnout na něčem nevodivém krabice a podobně zda tam není někde zkrat :)

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod matty » 21 črc 2016 20:08

tak jsem zkoušel a nepomohlo.. furt mi to píše no signal.. určitě je to nějaká kravina, ale jen na ni přijít :D

David.slor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 426
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod David.slor » 21 črc 2016 20:39

Dále mě napadá jenom vytáhnout na 10 minut cmos baterku ale to je podle mě hovadina jelikož cmos je pro bios problém může být chyba klidně i v procesoru že prostě odešel ještě co to je za sestavu ? celou ji sem napiš

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod matty » 21 črc 2016 21:16

Gigabyte ga-78lmt-usb3, phenom 2 x4 - 960t, ati hd6450 2gb, kingmax 2x4gb 1333mhz, chieftec 350w

David.slor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 426
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod David.slor » 21 črc 2016 21:35

a zkoušel jsi integrovanou grafickou kartu ? je možné že to bude grafickou kartou

matty
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 129
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod matty » 21 črc 2016 21:51

Zkousel i prepojovat za behu

David.slor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 426
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC se nezapne

Příspěvekod David.slor » 21 črc 2016 21:54

a měl jsi při tom vyndanou grafiku myslím tím tu 6450 ? jak jsem říkal zkusil bych procesor pokud někoho máš kdo má taky procesor na AM3/+ tak se ho zeptej zda by ti ho nepůjčil je docela možné že odešel přímo procesoru


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů