Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 29 čer 2016 18:22

Zdravím, dostala se ke mě prosba, jestli bych kamarádovi nenainstaloval windows na 500GB disk. Problém je v tom že při managementu disků se mi disk nezobrazí ikdyž je jediný zapojený v sestavě, jinak normálně funguje a v pořádku ho vidí i BIOS. Dávat na něj věci normálně jdou a vše funguje jak má jen ho nevidí ten průvodce instalace windows... Formátování jsem zkoušel ale nic pořád se neukáže. Nějaké nápady co dál bych s ním mohl udělat ?

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53611
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod petr22 » 29 čer 2016 18:37

Jake Windows? Pokud Windows 7, je potreba nacist pri zacatku instalace ovladac pro SATA radic zakladni desky.

A pozor - pokud ti dal jen disk tak po preneseni nainstalovanych Windows do jineho pocitace uz pravdepodobne nepujdou spustit.

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 29 čer 2016 19:38

Jsou to windows 10 které mi na mojem pc šlapou v pohodě. Ten disk jsem kompletně zformátoval. Zkoušel jsem odpojit i svůj disk s tím že jsem tam dal jen ten jeho a všude se ukáže (BIOS,atd...) ale při instalaci ne. Takže chyba musí být někde na straně disku... Značka disku je ST3500418AS . Jde windows "hodit" na disk aby se nemusel instalovat ale jen přetáhnout soubory ?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod RIKI22 » 29 čer 2016 22:32

Ak môžeš , tak daj sem screen z tej obrazovky, kde si skončil s tou inštaláciou.

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 29 čer 2016 22:54

Pustím se do toho zítra, je to ta obrazovka když proklikáš podmínky při instalaci a dá ti to na výběr na jaký disk případně oddíl se má windows nainstalovat. Problém je v tom že to neukáže nic, protože to je jakoby ta instalace nenačetla ten disk nebo jakoby ten disk byl bloknutý na instalaci windowsu :D. Zkusil jsem s tím už snad úplně všechno jediné co mě napadá tak to tam nějak forcenout, jinak nemám tušení.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod RIKI22 » 29 čer 2016 23:08

Skúsil si aj v inom Sata porte? Inštaluješ cez boot DVD? Skús spustiť PC cez boot nejaký program na správu diskov a priprav si disk na inštaláciu, či sa vtedy zobrazí.Skús ho rozdeliť na jednu časť budúce C, ako primárnu aktívnu časť a druhú časť, ako logickú jednotku.Neviem, na akej doske inštaluješ , ale ja som nikdy nepotreboval pri inštalácií načítať Sata ovládač k doske.Ináč môžeš ho skúsiť nechať zapojený aj s iným diskom pri inštalácií, ak ako píšeš ho neukáže, ak je pripojený iba samostatne.Ak by si nijako nepochodil , tak si nainštaluj windows , začni inštaláciu na inom PC ,ale iba po 1. reštart.Potom skús prehodiť disk a inštalácia by mala pokračovať.Skúsil si otestovať ten disk , či je v poriadku bez chýb ?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod Pic » 29 čer 2016 23:13

Jest-li chceš instalovat Windows 10 jen zkopírováním na jiný disk, tak to je marná snaha. Pro instalaci potřebuješ bootovací mediu (DVD, nebo flashku) s legální instalačkou Windows 10.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 29 čer 2016 23:59

Je možné že to nebere pouze instalace windows 10 ? Co kdybych tam zkusil dát windows 7 a zkusil upgrade na 10 ? Jinak jsem v koncích, nechápu proč ten disk normálně frčí jak má, jen ho to prostě nenajde.

Dodatečně přidáno po 7 minutách 21 vteřinách:
RIKI22, ten disk je úplně v pořádku zkoušel jsem to na dvou kompech a prohodit všechny SATA porty, ani jeden to prostě nevezme... respektive vezme ale neukáže se při instalaci. V BIOSu ho normálně vidím a když jsem ho kontroloval přes MS-DOS tak mi to nic chybně nenapsalo. Ještě jsem to zkoušel několikrát jestli se třeba někde něco neseklo ale nic se nezměnilo. Disk frčí jak má, po zformátování taky všechno v pohodě (zapisuje i čte v pořádku). Jen ho prostě windows nemá rád, tak se neukazuje :D.

ski1961
Level 3
Level 3
Příspěvky: 462
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ski1961 » 30 čer 2016 09:11

to ScrawlerCZ :

cca před rokem jsem řešil podobný problém..postavil jsem si nový PC a instalačka mi prostě odmítala nabídnout místo, kam Windows 7 nainstalovat, nepomáhalo nic, ani servis PC to nedokázal a nakonec jsem to vyřešil sám, že jsem ze zoufalství v Uefi Biosu kliknul na upgrade biosu a hle najednou se stal zázrak, natáhal se nový bios a najednou bylo vše v pořádku.

V tomhle vlákně jsem to loni řešil, podívej se na to, třeba ti to pomůže :
viewtopic.php?f=7&t=158035
MB: ASRock A320M-HDV R3.0
CPU: AMD Athlon 200GE Vega
iGPU: AMD Radeon Vega 3
RAM: 16GB Kingston HyperX Fury DDR4 2666 MHz (kit 2x8GB)
HDD: SSD M.2 Patriot Viper VPN100 256GB( systém ) + HDD WD Blue 1TB Sata3
DVD/RW: LG GSA-H62N Sata
PSU: Corsair VS 350
OS: Windows 10 Pro 64bit

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 30 čer 2016 16:20

Kouknul jsem na to, ale tobě to ten disk aspoň ukázalo mě nic :D. Ten upgrade BIOSu jsem v životě nedělal, to musím hodit aktualizaci na nějaké médium a z toho to tam nějak nahrát ne ?

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 6 minutách 41 vteřinách:
Tak jsem to teď asi hodinu zkoušel přes Q-flash a nic :D... Q-flash mi ukáže jenou věc a to floppy (disketu) USB ani HDD mi to neukáže... a to jsem je obě formátoval na FAT32 takže buď jsem něco udělal špatně nebo nevím. Zkoušel jsem cca 3,4 návody (postup většinou stejný) ale nic se nezměnilo.

Teď mě tak napadlo... kdybych spustil instalaci windows 10 normálně z windowsu a tam se ten disk ukázal, mohlo by to uložit něco na ten disk na kterém mám teď windowsy nebo by to nainstalovalo další kopii na ten disk na který potřebuji ? Jen aby mi to tu neudělalo nějakou paseku...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod RIKI22 » 30 čer 2016 23:04

Akú máš dosku a verziu biosu na doske teraz ? Spusť si cez boot nejaký program na Správu diskov, či ten uvidí ten disk.Inštaluješ z DVD ?

ScrawlerCZ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 230
Registrován: červenec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde nainstalovat windows na 500GB HDD

Příspěvekod ScrawlerCZ » 01 črc 2016 17:22

Desku mám momentálně Gigabyte GA-EP35-DS3L a na druhém počítači je Gigabyte GA-73PVM-S2H.
Na té EP35 je verze biosu F4, a na té druhé nemám tušení, je to z kompu kamaráda a momentálně ho nemám zapojenej ale jestli to v něčem pomůže tak to zjistím. Ano, windowsy instaluji z DVD, dělám to tak už nějaký ten pátek a osvědčilo se mi to že to zatím fungovalo na všem.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Po odinstalaci nelze opakovaně nainstalovat PowerToys
    od yebar16037 » 11 črc 2023 10:25 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    867
    od yebar16037 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 10:25
  • Nelze nainstalovat ovladače pro WiFi - stolní PC Příloha(y)
    od Zidy » 19 kvě 2023 14:36 » v Sítě - hardware
    4
    806
    od Zidy Zobrazit poslední příspěvek
    19 kvě 2023 15:07
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1647
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Windows 11 S - reinstall Příloha(y)
    od amirinda » 06 pro 2023 14:31 » v Windows 11, 10, 8...
    20
    2166
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    07 pro 2023 09:59
  • instalace windows 7
    od ladislavhu1993 » 18 lis 2023 19:04 » v Windows 11, 10, 8...
    10
    1913
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 lis 2023 20:27

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů