Monitor nenaběhne

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

fled
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Monitor nenaběhne

Příspěvekod fled » 27 kvě 2016 17:12

Hezký den, poprosil bych o pomoc ohledně PC. Před cca 6ti měsíci jsem lehce upgradoval PC - současná sestava níže.
Čistá instalace systému - Win 10 (+Office 2016). Nějakou dobu bylo vše bez problémů. Před pár dny jsem zapnul PC a ačkoliv se počítač "rozběhl" tak monitor se nerozsvítil. tak jsem PC přidržením zap.tlačítka vypl a následně zapl a počítač normálně naběhl. asi 2dny po té se mi stalo totéž, ale předchozí řešení nepomohlo, pomohlo až vypnutí a zapnutí zdroje. a předevčírem se závada opakovala ale již nic nepomohlo.
Počítač "běží" - ventilátory se roztočí jak na CPU, tak VGA, a také ventilátory skříně, power LED na skříni po spuštění svítí, power LED na MB svítí už před zapnutím(normální chování),
- CPU LED se po startu také rozsvítí - zdá se mi, že HDD lehce chroupe
- žádný BEEP (nevím jestli není někde v UEFI zakázán,to však nezjistím páč UEFI nevidím)- monitor je zhasnutý, po odpojení kabelu z VGA napíše No-signal.
- Monitor i kabel odzkoušeny na notebooku - obojí vpořádku. Zkusil jsem integrovanou grafiku (tedy zapojil jsem kabel do konektoru na MB) a výsledek stejný (jak HDMI, tak i VGA)
zkusil jsem totéž i při vyjmuté ext.grafice.
zkoušel jsem i odpojit disky.

Mám podezdření na MB, ale nemám to jak ověřit (deska je relativně nová - kupoval jsem ji v listopadu v CZC)

předem díky za rady.

------------------------------------------------------------------------------------------------
MB - ASUS B85-PRO GAMER GAMING MB - Intel B85
CPU - Intel Core i3 4370
RAM - Kingston HyperX Fury Blue 8GB (2x4GB) DDR3 1600
GK - PowerColor ATI Radeon HD 5770 1GB DDR5, DVI, HDMI, PCIE2.1
Zdroj - Seasonic Model SS-430HB Active PFC F3
SSD - Crucial MX100 256GB SATA 6Gb/s
HDD - Seagate Barracuda 7200.8 ST3200826AS - 200GB SATA NCQ
DVDRWmech. - LG GSA-H42L
Monitor - BenQ G2420HDBL

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor nenaběhne

Příspěvekod Pic » 27 kvě 2016 22:47

Pokud obraz nenaběhne ani z interní, ani externí GK a z PC se neozve žádný zvuk, a při odpojení disků se na monitoru nezobrazí "No signal", je pravděpodobně vadný zdroj, nebo základní deska. Zdroj můžeš použitím jiného zdroje, třeba jen půjčeného na otestování.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

DeNNI85
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1581
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor nenaběhne

Příspěvekod DeNNI85 » 27 kvě 2016 23:18

A nebo to budou ramky. To se často stává s vadnymi ram. Zkus vyzkoušet jine.
Intel i3 6320, Gigabyte GA-Z170 Gaming K3, NZXT Kraken X31, 8GB DDR4 Crucial 2666MHz, Eurocase ECO+90 700w, MSI GTX1060 6GB OCV1, 1TB WD raid edition, monitor BenQ 24" FullHD LED

fled
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: únor 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Monitor nenaběhne

Příspěvekod fled » 30 kvě 2016 19:00

Dobrý den, děkuji za reakce - o víkendu jsem nebyl doma a tak jsem nic nezkoušel.
Dnes jsem přišel k PC a po zapnutí se mi monitor rozsvítil a vyzval ať přejdu do BIOSu.
monitor1.jpg

V BIOSu (UEFI) nevidím disky, nechal jsem natáhnout defautltní nastavení BIOSu uložil a restartoval, opakovalo se totéž.
monitor2.jpg

Disky jsem odpojil, monitor se jako již dříve nerozsvítil (svítí jen stavová oranžová dioda na monitoru)

- pokud vytahnu v tomto stavu HDMI kabel z PC - na monitoru se objeví "Nebyl zjištěn žádný signál!" a stavová dioda na chvíli změní barvu na zelenou - poté přepne zpět na oranžovou
- totéž se stane po opětovném zasunutí HDMI do konektoru PC (objeví se "Nebyl zjištěn žádný signál!" a stavová dioda na chvíli změní barvu na zelenou - poté přepne zpět na oranžovou)

-Ohledně těch RAMek, mám tam dvě, takže jsem je zkoušel i po jedné, ale beze změny, - myslíte, že odešly obě naráz - a naběhl by monitor někdy?
vždy jsem měl za to, že nejdříve se rozsvítí monitor a když se kontrolovali RAMky tak jsem to viděl (teď jsem možná napsal kravinu, ale asi víte jak to myslím)

teď se mi jednou stalo, že při zapnutí se vše rozběhlo, po 2-3s vše vyplo a následně se vše zase rozběhlo (tedy až na monitor)

Desku nemám jak vyzkoušet, zdroj zkusím sehnat.


PS: ještě jedno zjištění - počítač někdy nejde vypnout přidržením zapínacího tlačítka


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • 5K UHD monitor
    od ajr » 30 led 2024 07:36 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    463
    od ajr Zobrazit poslední příspěvek
    30 led 2024 07:36
  • PC monitor
    od Shokata88 » 23 led 2024 14:01 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    662
    od Shokata88 Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 20:37
  • Monitor 27”
    od ignig » 24 lis 2023 17:06 » v Vše ostatní (hw)
    3
    1250
    od flowem Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 11:29
  • Monitor vs TV
    od green93 » 07 zář 2023 13:42 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1243
    od green93 Zobrazit poslední příspěvek
    07 zář 2023 13:42
  • Monitor
    od ShadowWord:Pain » 20 črc 2023 10:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    888
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 19:50

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 9 hostů