Pravděpodobná závada GPU

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jardaaa
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pravděpodobná závada GPU

Příspěvekod Jardaaa » 21 kvě 2016 19:59

Ahoj,

mám již skoro 2 roky GPU MSI R9 280 Gaming 3G, se kterou doposud nebyly žádné potíže.

Dnes však během hrání poměrně nenáročné hry (World of Tanks) došlo z ničeho nic k zobrazení růžových čar přes celou obrazovku. Po restartu PC problém přetrvává - přes celou obrazovku je však nyní bílá mřížka (foto přikládám v příloze) a obraz různě pulzuje. Po různých testech jsem vyloučil závadu na obrazovce (zkusil jsem náhradní) a stejně tak i na kabelu (vyzkoušen náhradní HDMI kabel). To nejdůležitější však nemám jak učinit - tj. otestovat kartu na jiném PC.

Co mne však poměrně udivuje, a proč zde i pokládám dotaz, je stav, kdy při souběžném zobrazení Windows na TV a PC monitoru dochází k zobrazení "závady" pouze na PC monitoru (zmíněná bílá mřížka), na TV je Windows zobrazen zcela normálně. Pokud však provedu odpojení HDMI kabelu od monitoru, tak se "závada" ihned projeví i na TV.
Zkoušel jsem kabely zapojit do "kříže", abych vyloučil případnou závadu konektoru - stav však přetrvává (na PC monitoru bílá mřížka, na TV je stav OK).

Před chvílí, kdy jsem PC opět restartoval, dokonce začalo docházet k situaci, kdy dokud nenaběhne Windows, tak je stav na PC monitoru OK, na TV mřížka. Po naběhnutí přihlášení uživatele se však stav okamžitě prohodí.

Netuším, jak je to možné - avšak je můj předpoklad vadné GPU správný? O softwarovou chybu se asi těžko může jednat, ne?

Předem děkuji za přečtení a případné rady




Zmíněné foto:
Přílohy
vda2.JPG
vda1.JPG

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravděpodobná závada GPU

Příspěvekod petr22 » 21 kvě 2016 20:03

Obavam se ze je to primo ukazkovy pripad usmazeneho GPU u Radeonu - jestli je v zaruce, reklamovat.

Ze se zavada projevuje pouze na jednom vystupu znamena jen to, ze poskozeni pajeneho spoje mezi GPU a grafickou kartou neni zatim prilis rozsahle.

Jardaaa
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pravděpodobná závada GPU

Příspěvekod Jardaaa » 21 kvě 2016 20:06

Výborně, díky za možné potvrzení. Dále tedy již nebudu nic vymýšlet a zkoušet.

Karta je v záruce ještě více než rok, tudíž budu reklamovat.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů