DVD mechanika nevypaluje CD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod petrmet » 28 dub 2016 00:17

Po delší době jsem chtěl vypálit bootovací CD , ale program ohlásil, že na CD není místo, i když jsem mu dal prázdné CD. Zkusil jsem přečíst vypálené CD, to se nepodařilo, originál audio CD taky nenačetla. Dal jsem do mechaniky čistící CD, to přehrál bez problémů. Dal jsem vypálené bootovací DVD, to po delší době načetl. Dá se nějak otestovat, kde je problém ? Dá se rozebrat a vyčistit mechanika nějak důkladně ? Děkuji za rady případně odkaz na rozebrání mechaniky.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod X » 28 dub 2016 05:13

Stáří, používanost, značka, média?

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod petrmet » 28 dub 2016 08:00

Stáří 6 let, poslední rok téměř nepoužívaná, předtím odhadem vypáleno několik desítek DVD, DVD RW, CD. Mechanika je LG GH22LS50, používám média DVD Verbatim, CD Traxdata, CD Platinum.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod X » 28 dub 2016 08:06

Lepší média CD - používej Verbatim. Mechaniky většinou vydrží 2-3 roky, je tedy za svou životností. Sice bys mohl použít různé techniky čištění, ale i kdyby jela dál, zvaž jestli se ti vyplatí riziko nečitelnosti a ztráta dat ... LG je to nejhorší, co můžeš koupit v oblasti mechanik. Využití se počítá na vyjetí traye, ne na počtu vypálení.

petrmet
Level 3
Level 3
Příspěvky: 441
Registrován: leden 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod petrmet » 28 dub 2016 09:19

Jak zjistím počet vyjetí traye ? Jakou značku bys doporučoval ? Asus, Samsung, LG, Lite-On ?

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod X » 28 dub 2016 13:47

Za mě jedině Plextor (už se špatně shání), je sice 3-5x dražší než ostatní, ale vyplatí se na kvalitě a nekazivostí médií, které také něco stojí.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: DVD mechanika nevypaluje CD

Příspěvekod petr22 » 28 dub 2016 13:55

Je dobre poznamenat, ze ty Plextory maji skladem v Nemecku (nekolik kusu) a vsechny ceske obchody kam jsem koukal je uz davno neprodavaji.

Jako clovek co obcas dela mastery pro lisovani DVD si dovolim tvrdit ze Plextory nejsou zase o tolik lepsi o kolik byly drazsi a to tech mechanik ma mam nekde v krabici par vadnych (vcetne DVD vypalovacek z doby kdy staly 50 tisic Kc jedna).

Z ciste technickeho hlediska bude fungovat vse co se dnes bezne prodava treba na Alze.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů