Vodorovný "rastr" (linky) na novém monitoru

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

dexikovicek
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vodorovný "rastr" (linky) na novém monitoru

Příspěvekod dexikovicek » 21 dub 2016 13:06

Zdravím, pořídil jsem si nový monitor AOC G2770PF - 27 palců displej, 144 Hz obnovovací frekvence.
Po prvním zapojení mi přišel luxusní, ale po zapojení druhého (předchozího) monitoru PHILIPS 244E jsem zjistil, že obraz na tom novém je o mnoho horší.
Používám k práci dva monitory s tím, že mám jeden nastavený jako hlavní a druhý jako rozšířenou plochu.

Na tom starém, který je připojený přes VGA, je krásný barevný a kontrastní obraz, ale na tom novém (DVI-D) jsou jakoby vybledlé barvy a jsou zde vidět viditelné vodorovné linky. Barvy jsem vylepšil za pomoci barevného profilu, který jsem stáhnul na netu. Pohrál jsem si i s nastavením v monitoru, ale ty linky tam jsou pořád. Na bílé ploše vidět nejsou, ale na šedé už ano.

Tak nevím jestli je to nějaký standart, což se mi nezdá, protože na starém monitoru žádné linky nevidím ikdyž na něj koukám ze vzdálenosti 10cm. Máte nějaké rady?

Ještě dodám, že jsem zkoušel printscreen a na něm se zdá, že nic není. Takže v GPU to není.
Naposledy upravil(a) dexikovicek dne 21 dub 2016 13:43, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23613
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vodorovný "rastr" (linky) na novém monitoru

Příspěvekod ITCrowd » 21 dub 2016 13:28

Reklamuj.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Kubas_inko
Level 3
Level 3
Příspěvky: 500
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vodorovný "rastr" (linky) na novém monitoru

Příspěvekod Kubas_inko » 21 dub 2016 15:24

dej sem fotku


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů