Vylepšení počítače

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod petr22 » 02 bře 2016 21:44

Ted ma Core 2 Duo s 2 GB RAM. Z toho mi tak nejak vychazi, ze na tom upravuje fotky v JPG, protoze nic vic se na tom delat neda. Nepredpokladam, ze by se naroky nejak rapidne zvysily krome toho ze to stavajici pocitac nezvlada.

32bit Photoshop otevre presne tech 5 fotek co maji 10mpx a skonci na nedostatku pameti, uz ani nejde ulozit prace. Dneska jsem videl kolegu, jak pouziva Photoshop Elements 7.0 na Asusu EEE.

Bezny uzivatel odpovi "ze v tom upravuje fotky" aniz by umel specifikovat, kolik kroku zpet ma zaplou historii, kolik vrstev potrebuje, neumi si spocist kolik pameti zabere jedna fotka v RAWu po otevreni, nevi kolik ktery filtr nebo efekt potrebuje pameti.

Nicmene to, kolik to ma stat je nejdulezitejsi - nema smysl navrhovat sestavu za 30 tisic, kdyz to ma stat 4500 Kc. Je potreba vedet, jestli to ma byt nejlacinejsi mozny upgrade nebo graficka stanice. Pokud graficka stanice, tak bych resil kombinaci procesoru, RAM a grafiky.

Nejlacinejsi upgrade umoznujici pouziti Photoshopu je vymena desky, RAM a CPU aspon za tu I3 a instalace x64 Windows a samozrejmne x64 Photoshopu.

Ona i ta I3 je vykonna dostatecne, doby kdy jsme exportovaly data pro RIP na 90 Mhz Pentiu s 64 MB RAM pres noc jsou davno pryc.

Reklama
Uživatelský avatar
Genome
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 328
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod Genome » 02 bře 2016 21:54

A neupgraduje náhodou třeba proto, že si koupil zrcadlovku a doufá, že mu upgrade pomůže, aby si mohl začít konečně hrát s NEF/RAW?
Chyba je v tom, že to co říkáš chápu od titulku, ale nechápu, proč se ho nikdo nezeptá na detaily a nezkusí z něj informace dostat ještě dříve, než mu začne sříhat železo. Koneckonců, je to v jeho zájmu.

Přesně tohle na tomto fóru absolutně nepochopím. Když něco bolí, zkusím to popsat co nejlépe a projdu i nějakými testy. Když bude zlobit auto, zkusím to popsat a sdělit, co hlásí palubní diagnostika ještě před tím, než tomu mechanikovi dám klíčky, ať se s tím projede a uvidí sám.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53530
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod petr22 » 02 bře 2016 22:02

Konkretne u nas v automobilce je problem v tom, ze kdyz trem lidem ukazu vypis chyby z ridici jednotky, tak vsichni tri identifikuji zavadu naprosto presne, jenze kazdy ukaze jinam. Zrovna tenhle problem resim. Servis samozrejmne navrhuje nejdrazsi reseni (vymenu dilu, u ktereho se vsichni tri shodli ze ho jeste nevideli vadny).

Tady to obvykle dopadne nejak podobne - sestavy zacnou padat jeste driv, nez se zjisti pozadavky. Do toho jeste obcas prijde nekdo, kdo nacpe AMD procesor do Intel desky a podobne. V kazdem pripade se da kolem 10 tisic poridit repasovany Del T5500, coz osobne povazuji za nejlepsi velmi lacine reseni pro seriozni pouziti grafickych aplikaci.

Nicmene dokud tazatel neprozradi co presne bude delat a kolik chce investovat tak nema smysl davat navrhy. Nejlacinejsi upgrade je kolem 6-7 tisic az po desitky tisic za cely pocitac.

Uživatelský avatar
Genome
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 328
Registrován: květen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod Genome » 02 bře 2016 22:21

Proto píšu mechanikovi, svému ověřenému, který umí opravit a nechce jen oškubat. Stejně jako s lekáři, za manželkou jezdí pacienti z celé Republiky, Německa, Ruska, ..., aby je mohla rozkuchat a zase vcelku odeslat domů. Tomu se říká důvěra, tady to tak trochu suplují ty nesmyslné a matoucí hvězdičky. V tom je ten problém.

Není to tak dávno, co jsem předělával sestavu synova kamaráda, navrženou zde pro podobné účely a výsledek byl takový, že velký podíl na projetých financích, nevhodným výběrem, padá na hlavu Michael850 a ještě dvou dalších exotů (jeden z nich byl zelený), kterým chybí základní znalosti a přehled. A když vidím, čeho jsou lidé schopní a jak si myslí, že všemu rozumí a tazatelé jim věří, tak se mi dělá zle.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod Clorky » 02 bře 2016 22:51

Dobře, co třeba tady ukončit tu nesmyslnou OT diskuzi, a raději se věnovat tazateli.
Je mi jasné, že asi nic nevymyslíte, dokud se sám neozve a nesepíše požadavky. Michael850 a často i ostatní rádci nejen tady, ale i jinde na fórech, reagují s informacemi, které jsou v danou chvíli k dispozici. V případě, že tazatel neví co chce a neumí to sám napsat, nelze klást rádcům nevědomost za vinu.

Pokud máš, Genome, nějaký problém, proč se neobrátíš na vedení fóra a nevzneseš nějaký dispute. Jsem si jist, že si tě Ltb vyslechne, jakmile bude mít čas.
Hvězdičky neznačí nic jiného, než počet let strávených na fóru. Ty menší potom počet příspěvků. Kvalitu rad ani jedno z toho neurčuje, špatné rady uděleny za nevědomosti se nedají nijak mazat nebo regulovat, od toho tady jsou zkušenější uživatelé, kteří na tohle rádce upozorní. Od tazatele se potom očekává, že si zdroje odpovědí vyhledá na internetu a nesleduje rady pouze jednoho uživatele, za tím se skrývá téměř vždy v odbornějších tématech katastrofa. Znovu opakuji - takto je to všude.

Nechci abys na tohle reagoval jinak, než do SZ nebo vůbec. Řeší se tady téma, ne vnitřní politika fóra či způsobilost zdejších uživatelů.

python.p
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 696
Registrován: leden 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vylepšení počítače

Příspěvekod python.p » 20 črc 2016 16:31

Ltb někoho vyslechne? Tak ten byl dobrej :)

Myslím si že něco málo vím, něco málo mi už prošlo rukama, něco málo si umím spočítat, pár spokojených zákazníků mám taky. Přesto zde mám schvalování. Zatímco "místní guru" Michal850, Spartak a ještě jeden... Radí věci které nejdou kolikrát ani fyzicky složit, radí na základě věštění z lógru. Nehledě na to že nějsou ani schopni interpretovat správně věci které tu někdo napíše. No spíš je papouškují, ale neví nic a ještě toho půlku pochomtají.

Nehledě na to že za výroky které jsem zde psal a pouštěl jsem se do v té době super božstev typu Shitsung EVO, jsem dostal schvalování, ale od té doby jsou tu brána jako holá fakta, bez toho aby oni vědeli jak se věci mají.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Drobné vylepšení staršího PC
    od mirbac » 10 črc 2023 16:49 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    9
    1011
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    11 črc 2023 16:28
  • Zapnutí počítače Příloha(y)
    od Bayani » 02 pro 2023 21:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    679
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    02 pro 2023 21:15
  • Upgrade počítače Příloha(y)
    od davez2 » 26 lis 2023 11:51 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    14
    1785
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    29 lis 2023 16:16
  • Zamrznutí počítače
    od Balkany123 » 17 črc 2023 13:48 » v BSOD (Blue Screen Of Death)
    4
    2035
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    17 črc 2023 19:35
  • Herné počítače na Kaufland.sk
    od Kallus » 22 srp 2023 10:29 » v Sítě - hardware
    2
    1288
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    22 srp 2023 10:40

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů