ssd sniženi místa o 100MB

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Lennycom
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod Lennycom » 02 bře 2016 11:01

Zdravím, chci se zeptat jestli někdo může odůvodnit tento děj. Zapnu PC a mam velikost na systemovem SSD disku 83.5 gb volneho. Po chvilce prohlizeni internetu nebo zapnuti nějake hry - tim to možná není ovlivněno, nezkoušel jsem, se mi místo sniží o 100mb, takze 83.4 gb volneho Nevíte proč?

používám win 10, swap vypnuty, hyberfil.sys. vypnuty. Vadí mi to z důvodu ze nechci aby docházelo k nějakým zapisum na moje SSD bez mého vědomí. Nejde mi o to místo, jako spis to řeším z hlediska opotřebení. Ano ja vím je to od toho aby se to používalo a opotřebení se stejně asi jen tak neprojeví ale stejne mi to vadí z principu. Pokud je to normalní chování systému pak mi to vadit nebude. Ale nevím jestli je to přirozenej proces nebo ne.

díky

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod petr22 » 02 bře 2016 11:07

K zapisum dochazi neustale - vsechno co prohlizis na internetu se ti uklada lokalne do tempu prohlizece, stejne tak se do systemoveho tempu ukladaji stovky MB nebo i desitky GB dat jako docasne soubory a aktualizace. Zkratka system neustale neco cte a uklada.

Vypnout swap neni dobry napad - Windows na to nejsou stavene, musi byt schopny do swapu ulozit obsah RAM. Spousta aplikaci rovnou zpusobi modrou smrt kdyz neni k dispozici virtualni pamet.

Zivotnost SSD nema smysl vubec resit, pocitacu s SSD mame v siti tisice, to bysme potrebovali 10 lidi jen na to aby nekde neco nastavovali. Ja bych to vubec neresil a choval se k tomu jako k normalnimu disku.

Lennycom
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod Lennycom » 02 bře 2016 11:28

děkuju za odpověď, měl jsem totiž domnění že před nějakou dobou jsem mel na tom HDD stabilní velikost. Říkal jsem si jestli to není spojený s TEMP a podobnýma věcma. No co se týče toho swapu , jelikož jsem měl 8gb RAM tak to dělalo po vypnutí swapu problémy respektive v nekterejch hrách nebo mozna i aplikacích.. například batman arkham knihgt se bez zaplého swapu nespustil , vyhodil hlášku o pameti. Ve chvíli, kdy jsem pořídil dalších 8GB ram je vše v pořádku. Paměti jsem pořizoval z důvodu abych mohl vypnout SWAP, protože čtení z disku i když SSD je vždy pomalejsí než když bude mit PC uložená data v paměti RAM. Pak je tam sekundární důvod toho opotřebení , protože prostě pokaždé na SSD přepisovat bunky ve velikosti 5GB mi je proste nesympaticke. Takže SWAP klidně vypnout ale až od 16gb ram a vejš... ničemu to nevadí , naopak zmíněná rychlost. Jediná vada je v tom že s vypnutím SWAP přicházím, mám dojem i o vypis z případného BSOD a nedělá mi to body obnovy, což mi při mé stabilitě nevadí.

Lennycom
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod Lennycom » 05 bře 2016 13:01

tak situace je ještě složitější, ono ne že dochází ke snížení volného místa, ono občas i to místo cca o 200 mb přibude. Nemohl by mi prosím někdo poradit čím to je a zda je to tedy normální? Zapnu PC a mam 83.5 gb volneho , pak v průbehu třeba 83.4, a z niceho nic to naroste na 83.6. Bohužel nemam to jak najít protože když si spustim aplikaci pro scanovani disku , tak sice vidim co a jak mi zabira mista ale je tech adresaru takove množství ze není mozne si to zapamatovat a zjistit co ubylo nebo pribylo.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod petr22 » 05 bře 2016 13:15

Je to normalni, Windows a dalsi aplikace neustale neco ctou a neustale neco zapisuji. Nema cenu to sledovat.

Vypnuti swapu u 16 GB, 8 GB a jine velikosti ma porad stejny problem: ve chvili, kdy je treba odlozit data do virtualni pameti, tak tam ta pamet neni. Aplikace, ktere natvrdo adresuji virtualni pamet, v tu chvili vetsinou spadnou.

8 GB a vyply swap = 8 GB dostupne pameti
8 GB a swap 1,5 nasobku RAM = 20 GB dostupne pameti

Lennycom
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: listopad 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod Lennycom » 05 bře 2016 13:20

no jistě , 100 doktorů, 100 názorů, stejně tak je tomu i tady ohledně swapu, s tím co říkáš máš pravdu, vim ze jsou udajně aplikace které swap vyzadují. Zatím jsem na ně nenarazil. Vše šlape jak hodinky.

Stuniik
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: leden 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod Stuniik » 23 črc 2016 10:23

Pokud ti to zabere, jak řikáš 5 giga, tak bych to viděl na bod obnovy... ten bobtná a bobtná, až se po nějaké velikosti resetuje (přibude ti místo) a udělá se opět nový čistý bod obnovy... bud si to vypni, nebo neřeš úbytky velikosti, s žvotností ssd bych se netrápil :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53585
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: ssd sniženi místa o 100MB

Příspěvekod petr22 » 23 črc 2016 10:26

Hlavni problem je panika, ze se na SSD zapisuji data a tim se snizuje zivotnost.

SSD disky mame ve stovkach pocitacu, takove ptakoviny jako presmerovani vseho co zapisuje na disk nekam jinam samozrejmne nema smysl resit, pocitace zaple nonstop, SSD z roku 2010/2011 stale funkcni.

SSD disk je normalni disk, neni treba ho trikrat denne hladit a pravidelne krmit.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti