PC nic nedělá

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Pepa91
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

PC nic nedělá

Příspěvekod Pepa91 » 05 led 2016 21:14

Ahoj lidi. Prosím Vás o nějaké rady.

Mám 1 starej comp který takhle občas využiji, když se nemohu dostat ke svému lepšímu.

Měl jsem s ním spoustu problému ale vždy se to vyřešilo naposled to bylo ohledně ramek když jsem tam měl tu základní několik let pouhou 256MB...před pár měsící jsem sehnal 2x 512 DDR 1...tam nastaly také nějaké problémy ale pak se to vyřešilo pár měsíců jsem měl v PC obě 512 které měly mimochodem jiné frekvence ale PC to snášel...před pár dny už začal mít s tím docela problémy a hodně často mi to házelo modrou smrt a tak jsem si řekl že tam necham 1x 512MB a šlo to...ovšem mě to nedalo a já idiot si sehnal 1 GB RAM ovšem DDR2 já měl za to že není možné strkat tyhle ramky do té mé staré základní desky a že to je aj nebezpečné...ovšem kamarádi mi říkali že by s tím neměl být problém...v pohodě jsem jí zapojil do 1.slotu. A bylo to. Pustil jsem PC a najednou jakoby zdechnul větráky atd už nebyly slyšet nepíplo to ....tak jak to vždy dělá před načítáním. Tak jsem dál restart a pc už jen dlouze pípal tak jsem ho vypnul. Kouknul zas do PC a cítil jsem slabý zápach spáleniny v místech kde je procesor a nebo právě ten slot na RAMky. Tak jsem tam vrátil tu svojí starou DDR1 512 a už to nic nedělá při zapnutí furt jen černá obrazovka...jen tak ze zoufalství jsme strčil RAMku aj do 2 a 3tího slotu a stejně nic.

Je ještě vůbec nějaká šance to oživit aniž bych muset shánět zas nějaké nové komponenty? Vypadá to že jsem tomu fakt nasadil korunu s tou RAM DDR2.

Reklama
Uživatelský avatar
kerubin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 416
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nic nedělá

Příspěvekod kerubin » 05 led 2016 21:18

a ako si ju tam prosim ta mohol natlacit? to sa aj da? pravdepodobne mas poskodenu maticnu dosku ... ten pc sa uz neoplati opravovat
CPUAMD RYZEN 3600 XT
GKGTX 1660
RAM16 Gb G.SKILL 3600 Mhz RGB
MBTOMAHAWK B550 RGB
SSDSamsung 850 EVO 250GB‎
HDD1TB SEGEATE 7200 RPM
HDD 22 TB WD 7200 RPM
ZDROJCorsair AX 1200i Platinium
SKRINAMSI LIQUID 360R

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: PC nic nedělá

Příspěvekod petr22 » 05 led 2016 21:21

Jak se muze podarit narvat DDR2 pamet do DDR1 slotu?

Vzdyt to ma jinde vyrezy - staci se na to podivat a je jasne, ze to tam jit nemuze.

Ta deska je zkratka a jednoduse na vyhozeni a na sbernem dvore bude spousta jinych, funkcnich a mnohem novejsich. Kolega nedavno dotahl kompletni pocitace, jednu I5 a jednu I7.


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů