Vadné sektory

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

nyrksen
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Vadné sektory

Příspěvekod nyrksen » 05 pro 2015 17:56

Nedavno jsem si přečetl, že vadne sektory se projevují zamrznutim softwaru nebo modrou smrti. Nedávno jsem však dal počitač do servisu, protože mi při spuštění ukázal pouhou plochu s kurzorem bez ikon a bez lišty, nouzový režim mi však ikony i lištu ukazoval. V servisu mi diagnostikovali vadné sektory a že budu potřebovat novej HDD což mě vyjde na 3000kč. Na internetu jsem ale nikde nenašel, že by se vadné sektory projevovaly tak jako u mě. Jen by mě zajímalo, když mam poničenej HDD, tak mi nouzovej režim všechno ukáže zatímco normalní režim mi ukazuje pouze tapetu? Nemělo by to tím padem souviset spíše se SW? Děkuji za pomoc.

Reklama
Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadné sektory

Příspěvekod cervcek » 05 pro 2015 18:03

S tím problémem může souviset spousta věcí, ale pokud máš vadné sektory na disku, tak je výměna potřeba. Závada spočívá v tom, že místa, kam jsou zapsané systémové soubory jsou vadná a tak vše nefunguje správně. Nouzový režim je jednodušší a bez spousty funkcí. Proto se nemusí chyba projevit.
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:

nyrksen
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: listopad 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadné sektory

Příspěvekod nyrksen » 05 pro 2015 18:10

cervcek píše:S tím problémem může souviset spousta věcí, ale pokud máš vadné sektory na disku, tak je výměna potřeba. Závada spočívá v tom, že místa, kam jsou zapsané systémové soubory jsou vadná a tak vše nefunguje správně. Nouzový režim je jednodušší a bez spousty funkcí. Proto se nemusí chyba projevit.

Děkuju moc, po 2 dnech ptaní se všude mi konečně někdo odpověděl. Ještě bych se chtěl zeptat, pokud mi ted vymění harddisk neměl bych si instalovat i nový windows? Přece ten windows na mem starem disku není funkční? Jsem nováček.

Uživatelský avatar
cervcek
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2241
Registrován: leden 12
Bydliště: Vrchlabí
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vadné sektory

Příspěvekod cervcek » 05 pro 2015 20:45

Windows máš nahrané na starém disku, když budeš mít v PC nový, tak na něm Windows nebudou, dokud je tam někdo nenainstaluje, většinou to v servisu udělají za tebe :)
Nebudou tam ani tvá data (fotky, dokumenty, videa...) Ta jsou taktéž na starém disku. Nemusíš se bát, že jsou ztracena, starý disk si můžeš do PC připojit současně s novým a data si přetáhnout jako z flashdisku. Servisy je většinou nevytahují, ale dají ti starý disk s sebou. (záleží na domluvě, když si připlatíš, tak by ti je určitě přetáhli, ale zvládneš to i sám) .
Děkuju za vaše názory a rady. :thumbup:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 9 hostů