Smazany OEM oddil

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

abandys
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Smazany OEM oddil

Příspěvekod abandys » 13 říj 2015 21:57

Zdravim pritomne.
Muj dotaz je prosty,jak obnovim smazany OEM oddil disku?
Oddil byl logickou jednotkou a byl 102MB velky.
Jedna se o notebook DELL vostro 3750.
Proble je ze na tomto oddilu bylo nainstalovano prostredi pro obnovu systemu
Bez tohoto oddilu mi windows hlasi ze nemam nainstalovene prostredi pro obnovu

Nemohu tedy v soucasne chvili obnovit system do stavu z vyroby (dell factory image).
Zkousel jsem nejaky softy na obnoveni particie a ten smazany oddil bez problemu najdou. (nebyl pravdepodobne prepsan) ale kdyz chci obnovit smazany oddil tak mi soft hlasi ze nemohu na systemovy oddil obnovu provest.
HDD BYL ROZDELEN NA: 1logickou jednotu a pak dva primary a take skryty oddil recovery (ten je v poradku).
Co mi radite?

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod Speed_dead » 13 říj 2015 23:09

Rozhodně neobnovuj data na stejný hdd, ze kterého byla data smazána. To nejjistější způsob, jak o data nenávratně přijít. Pokud se ti oddíl přidal ke stávajícímu systémového disku, tak nejlépe vůbec nepouštěj pc a obnov data pomocí jiné ho pc. Pokud máš oddíl připojený k tomu, co používají Win, tak jakýkoliv nový zápis (včetně Win, jenž neustále na hdd něco zapisují) zvyšuje riziko, že se data nevratně přepíšou. Data tam po "smazání" stále jsou, ale tam kde jsou Winy označí daný prostor za prázdný. Čím plnější disk, tím je větší šance přepsání. Pokud se ti oddíly sloučily, je možné, že už není co obnovit. To že to něco vidí, je jedna věc, ale zda tam fyzicky data jsou je věc druhá.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

abandys
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod abandys » 14 říj 2015 14:10

Problem je v tom ze ja tu logickou jednotku odstrani a slocil volne misto s primarem.

Zvazoval jsem tento postup:

Obnovit data z OEM oddilu na jiny HDD pak rucne vytvorit novou logickou jednotku a obnovene data tam nakopirovat.

Myslite ze by to mohlo by fungovat?

Jeste jeden dotaz:

Dokaze nejaky soft obnovit i smazanou logickou jednotku?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10896
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod zeus » 14 říj 2015 14:35

Spustit obnovu pri startu vyhrazenou klavesou nejde?
Mohla by jit spustit i po nastaveni oddilu obnovy jako aktivniho.
K otazkam - postup by nefungoval.
SW na obnovu je jedno, jaky byl oddil/jednotka.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod atari » 14 říj 2015 14:48

abandys píše:Problem je v tom ze ja tu logickou jednotku odstrani a slocil volne misto s primarem.


Vsadím se, že to nerozchodíš. Pokud existuje teoretická šance (dle mně téměř nulová), že lze data obnovit, tak to dokáže někod kdo to umí a má s tím praxi, a navíc požadovaná odbornost přesahuje rámec tohoto fora. Jelikož nevíš co děláš, tak Ty to nejsi (neber to osobně).

Bud to někomu zadej za peníze, a nebo se s tím smiř. Ještě můžeš zkusit požádat DELL o nové recovery.

abandys
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod abandys » 14 říj 2015 14:49

Nejde. Jediny zpusob jak lze obnovit do dovarniho obrazu je nainstalovat system z CD od Dellu ktere jsem dostal,pak nainstalovat jakousi Dellackou utilitu ktera prida moznost tovarniho obrazu do nabidky prostredi pro obnovu. Pak jiz lze obnovit do tovarniho obrazu. Nicmene po takto obnovenem systemu mi spravce disku hlasi ze mu chybi jednotka. Prave ta OEM. Na funkcnost to zatim nemelo vliv ale tento postup je zdlouhavy.
Nehlede na to ze v odilu OEM byly i dalsi informace ktere utility od Dellu vyzaduji.

Celkem zapeklite :-(

Nejaky funkci postup vas nenapada?

Uvazoval jsem ze HDD hodil Dellu at mi ten OEM oddil zpatky nakopirujou.
Ma s tim nekdo zkusenost?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod atari » 14 říj 2015 14:54

Zkus Dell nebo prodejce toho ntb, třeba to za peníze udělají. Ale to se musíš zeptat jich.

abandys
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod abandys » 14 říj 2015 14:59

Jeste aby jste pochopili. Jde mi o zachovani tovarniho obrazu hlavne z duvodu ovladacu.
Ovladace ktere jsou na puvodnim obrazu Dell se nedaji nikde jinde sehnat a funguji skvele. Zkousel jsem standardni ovladace od vyrobcu komponentu a taky ze serveru Dell a nejsou to ty totozne ktere jsou v puvpdnim obrazu.

Zvlastni ze?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3195
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Smazany OEM oddil

Příspěvekod atari » 14 říj 2015 15:07

abandys píše:Celkem zapeklite :-(?
Přirovnal bych Tvoji situaci k tomu, že přijdeš na nádraží a vlak už odjel, a Ty se budeš snažit použitím různých vchodů na jiná nástupiště tam ten vlak ještě najít... Pouze ztráta času.

Co se týče ovladačů, tak na netu je vždy ta poslední aktuální verze, a dost často i ty předchozí. U ntb je výjimečné, že aktualizovaný ovladač funguje hůře, takže buď počkat na další aktuallizaci, nebo zkusit starší.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 20 hostů