Asi zvukovka - hučení Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Tejdog
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Asi zvukovka - hučení

Příspěvekod Tejdog » 01 říj 2015 15:57

Zdravím,
mám problém se zvukem. Mám sluchátka Razer Kraken Pro, fungují bezvadně nicméně když spustím nějakou hru začne v nich hučet/pískat a když ze hry vyskočím hučení okamžitě přestane. V každé hře je intenzita hučení a zvuk tohoto hučení trochu jiný. Navíc když například otevřu okno nastavení ve hře intenzita a zvuk toho hučení se opět změní (jako by to bylo v závislosti na fps nebo něčem podobném). Když poslouchám zvuk přes repráky tak to hučení není slyšet. U levných sluchátek mi to také nedělalo. Další věc je ta, že když zapojím sluchátka do předních slotů hučení je daleko výraznější a když je připojím do zadních sdířek přímo do zvukovky hučení je sice menší ale stejně jde slyšet. Hodilo by se podotknout, že mám pouze integrovanou zvukovou kartu Realtek ALC892 ná základní desce. Četl jsem různé články a někde psali, že by to mohlo být zvukovou kartou a někde, že ne. Napadlo mě jestli by to nemohlo být nějakým stíněním nebo špatnou Case počítače. Předem děkuji za reakce.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Asi zvukovka - hučení

Příspěvekod Pic » 01 říj 2015 22:27

Podívej se dobře do nastavení zvuku. Nepíšeš nic o PC, tak jen obecná rada.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Tejdog
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Asi zvukovka - hučení

Příspěvekod Tejdog » 02 říj 2015 09:19

Nastaveno je vše tak jak by mělo být, tento problém se objevuje pouze u lepších sluchátek (zkoušel jsem zapojovat víc různých - všechny nad 2500kč) u repráků a levných sluchátek to nedělá. Nevím co přesně potřebujete vědět o PC ale tady základní hardware:
procesor: Intel Core i7 -2600k
grafika: MSI NVIDIA GeForce GTX 660 twin frozr II 2GB
paměť: 8 GB DDR3
zvukovka: Realtek ALC892
HDD: 1x 250GB WDC, 1x 2TB Samsung HD204UI
síť: Intel(R) 82579V Gigabit net.con.
sluchátka: Razer Kraken Pro Black

Uživatelský avatar
vlkosek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 461
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Asi zvukovka - hučení

Příspěvekod vlkosek » 02 říj 2015 10:21

že je to u kvalitnějších sluchátek hlasitější, bych tipoval, že to bude tím, že dokáží ten nežádoucí zvuk lépe reprodukovat. co je ale zdrojem zvuku netuším. jak tu kluci píšou podívej se do nastavení zvuku, povypínej všechny možné zvuk efekty, jestli tam nějaké jsou zapnuté. taky by se daly aktualizovat ovladače základovky a zvuku, které bys měl najít na stránkách výrobce...nakonec to může být nějaká mechanická závada na desce...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Asi zvukovka - hučení

Příspěvekod mmmartin » 02 říj 2015 10:50

Tejdog píše:Nastaveno je vše tak jak by mělo být,...

Když je něco jak by mělo být, vůbec nic to neznamená. Teprve po vypuštění částice by získává věta nějaký informační obsah. ;)
ALE: jestli je rušení závislé na tom, co se děje na obrazovce, bude to pravděpodobně tím, že se do obvodů ZK a do kabeláže k přednímu konektoru indukuje rušení z GK. Někdy pomůže uspořádat karty tak, aby mezi nimi byla větší vzdálenost (pokud to jde). Jestli je rušení intenzivnější z předního konektoru pro sluchátka, hádal bych na tuto možnost.
Další možnost je rušení přes napájení ZK ze zdroje PC.
Prakticky jediná možnost (opakovaně úspěšně vyzkoušeno) je použít externí USB / FW ZK, pokud možno s externím napáječem - tj aby nebyla napájená z USB, ale z vlastního adaptéru.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Tejdog
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Asi zvukovka - hučení  Vyřešeno

Příspěvekod Tejdog » 11 úno 2016 09:37

koupil jsem obyčejnou zvukovku od creativu cca 400 kč zapojil do desky a je po problému, už žádné hučení. asi byly nějaké vybrace nebo něco podobného na desce (možná z GK, nebo z CPU apod). každopádně vyřešeno


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Facebook [Bot], Seznam[Bot] a 10 hostů