Problém s akcelerací videa

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Luky1996
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: srpen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problém s akcelerací videa

Příspěvekod Luky1996 » 10 srp 2015 13:49

Zdravím. Mám notebook Sony Vaio VPCEB4X1E (Intel Core i5 M480, 6GB RAM 1333MHz, ATI Mobility Radeon HD 5650).

Můj problém se projevil po upgradu na Windows 10. Ovladače, které se nainstalovaly při upgradu zlobí. Občas vypadávají, ale to by nebyl zas až takový problém. Pro mě větší problém je, že nelze přehrávat žádné video. Chování počítače, když spustím video z internetu je takové, že obrazovka problikne a přehrává se pouze zvuk. Žádné video. Přehrávání videa z počítače třeba ve WMP je ten samý problém. Obrazovka problikne a video žádné, jen zvuk.

Vím, že je to těmi ovladači. Se stejným problémem jsem se setkal už pod windows 7 a to vždy u ovladačů, které nevydalo sony. Podle mě už ani nevydá, je to přecijen 6 roků starý stroj a nevydal ovladače pro můj notebook ani na windows 8. Tudíž bych se chtěl zeptat, jestli je nějaká možnost přepínání mezi intel grafikou a ATI grafikou? ATI by běžela na hraní her a intel na to ostatní. Popřípadě doporučili nějaké jiné ovladače? Ještě zvažuju downgrade, ale ten bych nechal až naposled.

Mockrát díky za možná řešení. Hezký den

Aktuální ovladač
AMD Mobility Radeon HD 5000 series
Verze: 15.200.1046.2 (15.7.2015)

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10914
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s akcelerací videa

Příspěvekod zeus » 10 srp 2015 16:22

Bohuzel pro tebe odpoved znas.
Vím, že je to těmi ovladači. Se stejným problémem jsem se setkal už pod windows 7 a to vždy u ovladačů, které nevydalo sony.

Nejen Sony, ale i dalsi asiati vyzaduji pro ATI/AMD svuj upraveny ovladac, s generickym nejedou korektne.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problém s akcelerací videa

Příspěvekod richchie » 31 říj 2015 07:19

Instalace ovladače grafiky ze stránek výrobce(jako správce popřípadě v režimu kompability)
Používat kvalitní browser a popřípadě doinstalovat flash player
Používat přehrávače,které snad zvládnou vše jako je např. MPC-BE nebo MPC_HC a pod..


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů