Proc PC vyje? Někdy náhle začne silně hučet a já nevím proč

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Proc PC vyje? Někdy náhle začne silně hučet a já nevím proč

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 11:17

Dobry den,
je mi 63 let a snazim se ucit praci na PC. Mam dobre PC, hodne zašvihane, takze je cim dal tim pomalejsi, ale to bych vydrzela. Co mne trapi je, ze moje PC nekdy nahle zacne výt. Silne huci a ja nevim proc a jak tomu zabranit. Nekde jsem cetla, ze v te chvili odesila jinam spamy. To mne desi. Rovnez jsem pred lety, v naivni nadeji pomoci lidstvu, dala nekam do zahranici souhlas s vyuzitim pocitace v nocni dobe k hromadnym vypoctum slouzicim jakemusi blahu. Od te doby se ale bezpecnost PC a site nezlepsila a ja bych se rada ze stareho slibu vyvazala. Poradite mi, prosim? Srozumitelne!
Dekuji.
P.S. Na liste vpravo mam dva ciferniky, co ukazuji, jak PC pracuje. Kdyz vyje, pravy ukazuje skoro maximum! Levy lehce poskakuje nad minimem.
Naposledy upravil(a) Ltb dne 08 led 2015 13:55, celkem upraveno 3 x.
Důvod: Úprava nadpisu

Reklama
Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Proc vyje?

Příspěvekod WinDroid » 08 led 2015 11:29

Prostě je zatíženej, co máš za parametry? zkontroluj procesy jestli tam neni nějakej podezřelej, projeď pc malwarebytem

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 11:37

Dekuji, WinDroide, za snahu. Jak jsem psala, deje se to i v noci, kdy nejede treba upgrade, ale i uprostred dne, kdy nic moc nedelam. Prave posledni pripad je ted, kdy si ctu zpravy z webu. Cim by mel byt pretizeny? Zbytku tve odpovedi: "co máš za parametry? zkontroluj procesy jestli tam neni nějakej podezřelej, projeď pc malwarebytem" nerozumim.

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Proc vyje?

Příspěvekod WinDroid » 08 led 2015 11:47

Potřebuju vědět tvojí sestavu, jestli to nedělá slabej HW, zkus správce zařízení grafické adaptery, to mi napiš, a procesory a to mi napiš, a ještě kolik GB máš operační paměti, máš windows 8? Jestli jo, tak zkontroluj procesy tak že dáš CTRL+ALT+DELETE správce úloh a více informací a zkontroluj jestli něco neni hodně žlutý a kdyžtak sem napiš název toho procesu co to dělá, projeď pc malwarebytem - stáhni malwarebytes a spust test (je to antivir)

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 11:57

S Mbamem bych si moc nehrál. Radši bych to nechal na chlapech z HJT sekce. viewtopic.php?t=5119 Podle návodu vytvoříš protokol a vložíš ho do příslušné sekce. K tomu připoj svůj první příspěvek.

Mimochodem
dala nekam do zahranici souhlas s vyuzitim pocitace v nocni dobe k hromadnym vypoctum slouzicim jakemusi blahu
tohle byla hodně velká blbost.

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 12:00

Mam Windows Vista Home premium, 2007, procesor Intel(R) Core(TM)2 Quad CPUQ6600 2.40GHz 2.39 GHz, pamet RAM 2 GB, 32 bit

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 12:01

Docela veterán, udělej co jsem ti napsal v předchozím příspěvku, jestli to chceš nějak řešit.

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 12:04

Babis píše:S Mbamem bych si moc nehrál. Radši bych to nechal na chlapech z HJT sekce. viewtopic.php?t=5119 Podle návodu vytvoříš protokol a vložíš ho do příslušné sekce. K tomu připoj svůj první příspěvek. Mimochodem
dala nekam do zahranici souhlas s vyuzitim pocitace v nocni dobe k hromadnym vypoctum slouzicim jakemusi blahu
tohle byla hodně velká blbost.


Dekuji, Babis. To uz vim, ze je to dnes blbost. Tehdy to vypadalo jako altruisticky pocin ... Tomu, co jsi psal/a predtim, nerozumim. :? Jsem tu skoro poprve!

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 12:08

WinDroid ti doporučil takovej jakoby hledač virů. Ten by ale mohl smazat něco důležitýho. Máme tady ale sekci HJT, kde ti poraděj, co dělat se zavirovaným pc. Podle návodu, který jsem ti poslal si nainstaluješ takovej program, kterej ti projede pc a vytvoří protokol. Ten zkopíruješ a pošleš do tý sekce (viewforum.php?f=70). Oni ti řeknou, co máš udělat a postupně ti za pomocí různejch programů vyčistí pc.

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 12:13

Dekuji, prave jsem provedla a ted se jdu prenest do "ty sekce". Pomuzete-li mi, rada neco prispeju na provoz! Jeste jednou diky. :))

Uživatelský avatar
Babis
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1885
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod Babis » 08 led 2015 12:19

:lol: já ti určitě nepomůžu, to musí Security team

Podívej se na ostatní příspěvky v sekci, ať víš jak to má vypadat. Podle návodu nainstaluj onen program, spusť ho, vytvoř protokol a pomocí ctrl+c a ctrl+v vlož protokol do sekce.

(V sekci dej normálně "Nový příspěvek", nadpis "Prosím o kontrolu logu" a napiš tam svůj problém, můžeš zkopírovat svůj první příspěvek v tomhle tématu)

To by vyřešilo tvůj problém s výkyvy výkonu, každopádně "vytí" spíš vidím na zdroj. Uvidíš. Určitě bych nejdřív udělal tohle.

Edit.: Tak už jsem koukal, vypadá to dobře. Až na ten nadpis :lol: Každopádně, napiš tam to, co jsi napsala nám sem. Ať vědí všechno.

riamir
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: duben 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Proc vyje?

Příspěvekod riamir » 08 led 2015 12:24

DIKY! MOC jsi mi POMOHL!!! Uz jsem vse provedla a zanesla do te sekce. Tim "pomuzete" jsem myslela vy vsichni - pro mne je cela tato website "vy". Ja neumim PC ani "utrit nos". 8)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů