Nelze nalézt síťový adaptér Vyřešeno

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nelze nalézt síťový adaptér  Vyřešeno

Příspěvekod Jin » 04 pro 2014 11:42

Zdravím všechny. Doufám, že se zde najde někdo kdo mi bude umět pomoci.

Z neznámého důvodu se mi stolní PC nechce připojit k internetu. Mnoho měsíců fungovalo vše v pořádku, až před pár dny bez jakéhokoli mého zásahu jsem měl problém s připojením. Po několika pokusech problém vyřešit, po x restartech se nakonec PC k internetu připojil, avšak další den ten samý problém, tehdy se naštěstí rozjel již rychle, další den to samé, ale nyní už to nejsem schopný rozjet.

A teď konkrétněji.

Internet funguje - na notebooku, který je připojen ke stejnému routeru net jede.

Základní deska mého PC - Asus M2N-E SLI (http://www.asus.com/Motherboards/M2NE_S ... fications/)

Systémy mám nainstalované dva. Na jednom disku Windows XP, na druhém disku Windows 7 (internet nefunguje ani pod jedním z těchto systému).

U Win7 pc nenalezne vůbec síťový adaptér. ve Správci zařízení není vůbec položka "Síťové adaptéry". Pokud net funguje, je zde síťový adaptér - nVidia LAN adapter.
Obrázek

U Win XP to nalezne síťový adaptér 1394 net adaptér (což je asi starší zařízení přes které jsem byl připojen k netu).
Taky jsem zkusil do PC dát starší síťovou kartu, připojím do ní kabel, ona se rozsvítí, ale ani přes ní net nejede. A nikde mi jí to neukazuje.

Přes Everest mi to najde nějaké síťové adaptéry, ale v těch se nevyznám a není mezi nimi ten nVidia Lan adapter, přes který bych se měl připojit.
Obrázek

Už jsem hledal nějaké řešení, podobný problém mělo už více lidí, ale nic nevypadá, že by mi mohlo pomoci.
Zkoušel jsem se dívat do Biosu, tam je Onboard nVidia Lan zapnuto. Chvíli jsem si myslel, že je chyba právě tam, protože jsem to vypnul a znovu zapnul a po nějakém tom restartu se net rozjel, ale jak se teď ukazuje, byla to jen náhoda, protože teď mi toto nepomáhá.

Nevím jestli to může být ovladačem síťového adaptéru, aby to jeden den fungovalo, druhý zas ne, pak zase jo... Každopádně Win7 nepodporuje tuto základní desku a u XP jsem teď zkusil nainstalovat nějaké ovladače z CD k základce, ale problém přetrvává.

Mám nainstalovat nějaký konkrétní ovladač ze stránek Asus?
Může to být Biosem?
Mám kontaktovat poskytovatele internetu, jestli tam oni něco nedělali?

Díky za všechny rady.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod petr22 » 04 pro 2014 11:52

Vypada to na hardwarovy problem na zakladni desce (u chipsetu od Nvidie nic neobvykleho, zvlast u 10 let starych zakladnich desek).

Vyresi to bud vymena zakladni desky nebo pouziti externi sitove karty (napr PCI nebo PCI-E).

1394 net adapter je FireWire radic na zakladni desce, k nemu sit byt pripojena nemohla.

Jin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod Jin » 04 pro 2014 11:57

Externí kartu přes PCI jsem zkusil připojit, ale ani ta nefunguje. Když k ní připojím kabel tak svítí, ale net nejede a ve správci zařízení se mi neobjeví žádný nový síťový adaptér. Tak nevím, jak ověřit zda funguje (je to už starší kousek).

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod petr22 » 04 pro 2014 12:04

Skusil bych z CD nebo DVD spustit live distrubuci Linuxu.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod wattmetr » 04 pro 2014 12:43

Jin píše:Externí kartu přes PCI jsem zkusil připojit, ale ani ta nefunguje. Když k ní připojím kabel tak svítí, ale net nejede a ve správci zařízení se mi neobjeví žádný nový síťový adaptér. Tak nevím, jak ověřit zda funguje (je to už starší kousek).

A náhodou se Ti neobjeví ani Neznámé zařízení? Pak by stačilo nainstalovat příslušný ovladač a mělo by to fungovat.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Jin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod Jin » 04 pro 2014 13:34

Oba dva ty výše uvedené screeny jsou z doby, kdy je už v PC ta externí síťová karta. Takže ani ten neznámý Hardware tam není. Chvíli po tom, co mi přestal fungovat net, tam sice byl neznámý hardware, ale teď to zmizelo úplně. Navíc nevím co je to za typ karty, tak ani nevím, jaké ovladače k ní bych měl stáhnout.

Stahuji teď to Ubuntu a zkusím to rozjet přes něj. Pak dám vědět co to ukazuje tam.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod wattmetr » 04 pro 2014 13:37

Pak ještě můžeš zkusit ověřenou externí kartu nebo ověřit funkčnost té Tvé někde jinde. Jakmile se Ti ukáže, typ Ti řekne třeba Everest.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Jin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod Jin » 04 pro 2014 14:59

Tak jsem rozjel to Ubuntu přes live CD. Vůbec se v něm nevyznám, ale net mi tam taky nejede a jestli jsem to správně pochopil, tak obdobou správce zařízení u windows je tam System Profiler and Benchmark, který tam ovšem nemám nainstalovaný a asi bez netu ani nenainstaluji. Nevím... :huh:

Takže jsem se přes Ubuntu nedohledal, zda tam je vidět nějaký síťový adaptér...

Tu externí kartu zkusím tedy otestovat jinde, jestli bude fungovat a popřípadě si půjčit ještě nějakou jinou. Ale zatím teda nevím co s tím dál...

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod wattmetr » 04 pro 2014 15:05

Já vím, co s tím dál
Tu externí kartu zkusím tedy otestovat jinde, jestli bude fungovat a popřípadě si půjčit ještě nějakou jinou.
Pak se uvidí.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod petr22 » 04 pro 2014 15:33

Jestli ma ta zakladni deska prismazeny chipset, tak je technicky mozne aby nesla sitovka, PCI sloty a mozna i neco dalsiho.

Jin
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: červenec 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze nalézt síťový adaptér

Příspěvekod Jin » 07 pro 2014 12:01

Takže externí síťovka odzkoušena v jiném PC a fungovala, tak ji donesu domů, narvu do svého PC a světe div se, funguje.
Výsledek je tedy takový, že jsem asi blbec a na poprvé jsem jsem tam tu externí nějak blbě zapojil. Integrovaná stále nefunguje, z čehoš se dá vyvodit, že tedy odešla do křemíkového nebe.

Tímto všem co se mi snažili pomoci a poradit děkuji. :clap:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • IP kamera + Síťový rekordér - NVR Příloha(y)
    od amirinda » 16 zář 2023 11:22 » v Sítě - hardware
    0
    2332
    od amirinda Zobrazit poslední příspěvek
    16 zář 2023 11:22
  • Adaptér HP
    od jPRO » 15 úno 2024 23:03 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    575
    od nl635 Zobrazit poslední příspěvek
    17 úno 2024 09:53
  • USB Adapter WIFI
    od krakenus600 » 06 zář 2023 10:22 » v Sítě - hardware
    6
    2042
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    06 zář 2023 23:32
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    4844
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Napájecí adaptér - cvakání Příloha(y)
    od Cemada » 04 zář 2023 19:13 » v Sítě - hardware
    2
    1389
    od Cemada Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 20:51

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů