Nejde vymazať particia na HDD

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

zcmmqnrk
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nejde vymazať particia na HDD

Příspěvekod zcmmqnrk » 14 lis 2014 00:28

Ahojte, potreboval by som poradiť, mám disk 3TB rozdelený na dve partície, zhruba 2+1, po preinštalácii OS Windows 8 znova na tú istú verziu Windows 8 mi tú menšiu partíciu 1TB už nezobrazilo, ani nepriradilo k nej žiadne písmeno, a keď som pozrel do správy diskov tak tá partícia v správe diskov figuruje pod označením nevyhradené, ale nedá sa s ňou absolútne nič robiť, keď kliknem na ňu pravým tlačítkom myši tak nie sú aktívne žiadne možnosti práce s partíciou, sú aktívne len vlastnosti, a pomocník,. a to mi veľmi nepomôže. O dáta na tej partícii už strach nemám, dáta sa mi z tej partície už podarilo dostať na iný disk programom iskysoft data recovery, takže ide mi len o úplné vymazanie tej partície, aby som ju mohol nanovo vytvoriť, ale skúšal som aj rôzne programy,vo všetkých programoch sú aktívne len možnosti recovery partition, a wipe partition...Recovery partition neopravil nič, k partícii naďalej nie je žiadny prístup, a po vyskúšaní možnosti wipe partition sa zmenilo akurát to, že tú partíciu nedokáže nájsť už ani program iskysoft data recovery, ale v systéme, a v iných programoch je stále viditelná, ale stále pod označením unallocated, a celkom nič sa s ňou nedá robiť.
Viem, že by bola ešte možnosť, že by som prekopíroval dáta z tej prvej partície na iný disk, a potom by som naformátoval kompletne celý disk s odstránením partícií, ale tejto možnosti by som sa chcel vyhnúť, nakoľko nemám momentálne tak veľké náhradné úložište, cca 2TB...

Za každú radu budem vďačný

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde vymazať particia na HDD

Příspěvekod ITCrowd » 14 lis 2014 00:44

A pamatujěš si jak byl disk předtím? Měl jsi ho jako GPT, nebo MBR? Byl normální, nebo dynamický?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

zcmmqnrk
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: leden 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nejde vymazať particia na HDD

Příspěvekod zcmmqnrk » 14 lis 2014 02:53

Pravdepodobne bol disk typu MBR, ktorí môže mať myslím maximálne 2TB veľkosť, možno práve preto bol rozdelený na tie dve partície, to už si presne nepamätám, je to dosť dávno od kúpy toho disku, ale už tak či tak, disk bol aktivovaný už v systéme windows 8, preto nechápem prečo sa po preinštalácii systému úplne deaktivovala tá menšia 1TB partícia...Ako tak vidím budem nakoniec musieť pristúpiť k možnosti ktorej som sa chcel vyhnúť, keď budem chcieť používať aj tú blokovanú časť, a síce skopírovaní dát na iný disk, vymazaní prvej partície, a následnému formátu komplet celého disku...Aj tak zatiaľ vďaka...

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Lis 2014 03:22) ---

ITCrowd píše:A pamatujěš si jak byl disk předtím? Měl jsi ho jako GPT, nebo MBR? Byl normální, nebo dynamický?


A ešte by som chcel vedieť, podarilo sa mi nájsť program, ktorí mi ponúka ponúka konverziu MBR na GPT...dá sa táto konverzia uskutočniť bez rizika straty dát?
to si nepôjde nakoľko disk bude vyžadovať po konverzii formát...

--- Doplnění předchozího příspěvku (14 Lis 2014 12:29) ---

No nič, nebudem sa s tým už trápiť, aby som neprišiel o dáta na prvej partícii, zoženiem náhradný disk, presuniem dáta, a delete partition, formát, a hotovo...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od janakailana » 03 bře 2024 08:21 » v Kancelářské balíky
    6
    897
    od janakailana Zobrazit poslední příspěvek
    03 bře 2024 11:16
  • Outlook - složky v AJ, nelze vymazat Příloha(y)
    od huklorcz » 15 bře 2024 22:20 » v Kancelářské balíky
    5
    959
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 23:52

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů