AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

LPG
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod LPG » 23 lis 2013 16:00

Zdravím, mám problém s tím, že když chci spustit novou hru NFS: Rivals, tak proběhne intro, chvilka načítací obrazovky hry a potom hra vyhodí chybovou hlášku:

DirectX function "device->CreateBuffer(&dxDesc, 0, %buffer->m_buffer)" failed with E_OUTOFMEMORY ("Direct3D could not allocate sufficient memory to complete the call."). GPU: "AMD Radeon HD 6850", Driver: Unknown. Free virtual memory: 67216kB / 2097024kB. Total resource memory: 0kB. Make sure you have a supported graphics card with at least 512MB.

Chvíli jsem hledal řešení na netu a došel jsem k závěru, že musím nejdřív aktualizovat ovladače na grafickou kartu. No, a tady je kámen úrazu. Kdykoli totiž zkouším aktualizovat svoje drivery na AMD Radeon HD6850 -samozřejmě z oficiálních AMD stránek- přes jejich instalátor, tak ve fázi, kdy dojde k samotné instalaci toho driveru mi to vyhodí chybu: Nelze najít soubor INF.

Takže to tu nejdůležitější část přeskočí a nainstaluje mi jen a pouze ty věci okolo, jako je directX, net framework atd.
Již dříve jsem se potýkal s tímhle problémem, že mé drivery jsou zastaralé - vyřešil jsem to tak, že jsem si udělal bod obnovy systému pro jistotu, potom ve správci zařízení jsem odebral grafickou kartu z počítače a odinstaloval její SW, a pak po Vyhledání změn HW se automaticky nainstaloval nový. Problém je v tom, že pokud to zkusím takhle udělat teď, tak mi to sice napíše, že byl nový driver nainstalován, ale ve skutečnosti žádný nainstalován nebyl - pořád mi zůstává obraz v rozlišení 800x600 a mé obvyklé 1920x1080 se ani nenabízí v možnostech. Proto jsem se tedy bodem obnovy před tím harašením ve Správci zařízení (ještě že jsem ten bod udělal, nevím jak bych mohl pracovat v 800x600)vrátil do sice starého ( cca tedy ten měsíc ), ale "fungujícího" driveru.

Prosím tedy o pomoc, jakým způsobem bezpečně aktualizovat drivery, aniž bych musel formátovat PC, reinstalovat OS, kupovat novou grafiku atd..

Velmi děkuji za jakoukoli pomoc, budu rád když to konečně vyřeším :-)


Přikládám obrázek onoho aktualizování přes oficiální Catalyst, začernil jsem verzi, protože tento screenshot jsem nepořídil já a verzi mám jinou, tak aby to nemátlo. Ale problém mi to děla naprosto stejný (zkoušel jsem mimochodem i v oné fázi, kdy jsem byl v "režimu" 800x600 a pokoušel se přes Správce zařízení aktualizovat driver automaticky - a se stejným výsledkem.)
Přílohy
Catalyst problém.jpg
Catalyst problém.jpg (91.65 KiB) Zobrazeno 1799 x

Reklama
SvKawesome
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod SvKawesome » 23 lis 2013 16:25

aj mne robilo nieco tohto typu :/

LPG
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod LPG » 23 lis 2013 22:02

Přikládám aktuální screenshot z nynějšího pokusu o instalaci. (nedávám do přílohy, jelikož jsou ty screeny příliš velké.)


http://img199.imageshack.us/img199/536/0il6.jpg


A tady protokol instalace o chybách.
http://img38.imageshack.us/img38/6268/2ymg.png


Díky za pomoc a za ochotu pomáhat.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod Clorky » 23 lis 2013 22:05

To je zvláštní.
Zkus tenhle můj návod, většinou to pomáhá:
Clorky píše:Přeinstalace ovládačů:
-pomocí Install Manageru (v přidat nebo odebrat programy) odinstaluj AMD ovladače
-stáhni si Driver Sweeper ulož na plochu a nainstaluj
-vyrestartuj PC do safe modu, to uděláš takto: Start > vyhledávací políčko > msconfig > boot (druhé odleva) > odškrtni Safe Boot (nouzový režim)
-v safe modu zapni Driver Sweeper, označ pouze AMD - Display
-dej Analyse a poté Clean
Vyrestartuj zpět do normálního režimu (msconfig > boot > odškrtni safe boot zpátky)

Stáhni si poslední ovládače.

LPG
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod LPG » 23 lis 2013 22:52

Děkuju za nápad, ale bohužel, i tahle potencionální záchrana zklamala. Postupoval jsem na chlup přesně podle kroků, a výsledek je kompletně stejný. Pořád má problém s tím, že nemůže nalézt soubor INF. No, a ve správci zařízení, kam jsem se šel jentak pro poslední naději podívat, jsem se dozvěděl, že počítač zase rozpoznává moji AMD Radeon HD6850 jako "Standardní řadič VGA". Nebo tak nějak, ofotil bych to ale nechce se chodit pro mobil :) Zase jsem využil body obnovy k návratu do koukatelného stavu kdy můj PC aspoň ví, že v něm moje 6850ka je, takže problém přetrvává. Děkuju za další případný nápady.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod Clorky » 23 lis 2013 22:56

Hmm, to je teda zvláštní.
Na jakých driverech jedeš nyní? Zkus ještě aktualizovat pomocí té utilitky na stránkách AMD, auto-detect se to tuším jmenuje.

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod adavyp » 23 lis 2013 23:10

Rozumím tomu správně, že na Windows XP instaluješ verzi ovladače na Win 7 a výše?
EDIT: Beru zpět. Máš Win 7, že?
Naposledy upravil(a) adavyp dne 23 lis 2013 23:12, celkem upraveno 1 x.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod Clorky » 23 lis 2013 23:11

To jsem si právě myslel, že se snaží nainstalovat drivery na špatnou verzi OS, proto raději ať zkusí ten auto-detect program, co mu to sám navolí.

LPG
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod LPG » 23 lis 2013 23:38

Urcite ne, verzi os i typu gk jsem zvolil správně. Win7 home premium 64 bit. No, a jak se ptáte jakou mám verzi driveru - to je další problém. Dle msi afterburneru mám verzi 7.xxxxxx, přesně si to nepamatuji a teď jsem na mobilu. To by cca odpovídalo tovární verzi (pc zakoupen 2 roky z5) - to je ale také vyloučené, jelikož asi měsíc zpátky, ostatně jak už jsem psal, jsem kvůli jiné hře drivery aktualizoval metodou odstranění driveru ve správci, vyhledání změn hw a autoinstalaci nového driveru(a ten afterburner to nepoznal a stále ukazoval stejnou verzi) , a v té chybě kterou jsem uvedl v prvním příspěvku není verze driveru ani rozpoznana, píše unknown.

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod adavyp » 24 lis 2013 10:48

Zkus to tedy nainstalovat přes Správce zařízení. Podívej se jestli je tam grafický adaptér zobrazen správně, případně jestli tam jsou nějaké žluté symboly.
Klikni na něj pravým - Aktualizovat software ovladače - Vyhledat ovladač v počítači a vyber cestu ke složce s ovladači.

Napiš, co to udělá.
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca

LPG
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: srpen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod LPG » 24 lis 2013 15:37

Správce zařízení mi tu grafiku detekuje správně, jako amd radeon hd 6850, a když zkusím aktualizaci tak mi zjistí, že "Ovladač tohoto zařízení je aktuální".


Tak mne napadá.. Asi to bude nesmysl, ale pokud je problém s jediným souborem .INF - nebylo by možné sehnat odněkud příslušnej .inf soubor k téhle grafické kartě a do nějaké složky s konfigurací ovladačů GK ho vložit? Asi to není uplně realizovatelný, ale za nápad to stojí.

--- Doplnění předchozího příspěvku (24 Lis 2013 20:57) ---

Přikládám screen MSI Afterburneru kterej GK taky rozpoznává správně, jen driver mám podle něj extrémně starý.
Přílohy
screen.jpg

Uživatelský avatar
adavyp
člen BSOD týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4631
Registrován: srpen 12
Bydliště: Brno-venkov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: AMD Radeon HD 6850 - Nemohu aktualizovat driver

Příspěvekod adavyp » 25 lis 2013 16:28

A víme, o který INF file se jedná?
Máš nainstalovaný SP1 a další updaty?
Potřebujete poradit? Napište mi SZ.

"Non scholae, sed vitae discimus." - Seneca


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • ikona refresh a tlačítko aktualizovat zmizelo
    od Dizzy66 » 27 lis 2023 23:59 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1042
    od Dizzy66 Zobrazit poslední příspěvek
    27 lis 2023 23:59
  • MSI pc a wifi driver
    od shockwave » 08 led 2024 19:15 » v Sítě - hardware
    3
    1063
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    09 led 2024 07:43
  • Instalace Windows 11 po mně chce driver !
    od Jarda_For » 30 led 2024 16:30 » v Windows 11, 10, 8...
    7
    1565
    od Jarda_For Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 20:59
  • Ideální sestava pro grafiku Radeon RX 550 4GB
    od lukynn_cze » 20 črc 2023 12:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    3
    764
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    20 črc 2023 19:46
  • Recenze ASUS ROG STRIX Radeon RX 6650 XT V2 OC Edition
    od winycz » 27 čer 2023 22:57 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    1
    14217
    od Ltb Zobrazit poslední příspěvek
    27 čer 2023 23:00

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DotNetDotCom.org [Bot] a 9 hostů