Zamrzání PC

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Brake
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Zamrzání PC

Příspěvekod Brake » 09 zář 2012 09:36

Ahoj, moje sestava:
grafika - MSI R6850 Cyclone 1GD5 Power Edition
deska - GIGABYTE MA770-UD3 rev.2.0
procesor - AMD Phenom II X4 965
ram - 2x ADATA 2GB DDR2 800MHz
zdroj - FORTRON BlueStorm II 500W

Včera mi po několika hodinovém hraní, když jsem byl na internetu a už jsem nic nedělal z ničeho nic vypadnul obraz a měl jsem černou obrazovku a počítač začal dlouze pípat stále dokola a větráčky se jakoby vždy vytočily ny maximum otáček a pak se zase jakoby přestaly točit, bylo to jakoby ve vlnách, takže jsem počítač na tvrdo vypnul.
Když jsem ho zkusil znova zapnout, vůbec neproběhlo kontrolní pípnutí(normálně základka vždy pípne jednou, že je vše v pořádku) a nenaskočil mi obraz. 3el jsem tedy spát a nechal to na ráno. Dnes jsem ale počítač zkusil znova zapnout a bez problémů mi naběhnul, jakoby nic.
Myslel jsem, že je vše v pořádku, ale po chvíli surfování na internetu mi počítač úplně zamrznul, že se nehýbal kurozr a nepomohlo ani ctrl+alt+delete. Po několika minutách stále nic, takže přišel restart. Po dalším několika minutovém používání mi tentokrát naběhla modrá obrazovka ( jen celá modrá bez textu) a zvětšil se kurzor myši, ale opět byl zamrzlý.

Myslel jsem tedy původně, že se převařila grafická karta. teď ale opravdu nevím v čem je problém. Předpokládám, že ale asi bude hardwarový, jelikož do toho včerejšího pípání běžel bez jediného problému a ještě nikdy mi takhle nezamrznul. Dělal jsem sice včera update ovladačů grafické karty, ale poté jsem asi 5 hodin hrál a nebyl problém, takže tím to také nejspíše nebude.
Děkuji za rady.

EDIT: Nevím, jestli to s tím souvisí, ale zatím se obě ty zamrznutí staly při pouštění videa na internetu. Teď už asi půl hodiny surfuji, ale nedívám se na videa a zatím počítač běží. Příjde mi to tedy dost podivné.

Reklama
_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání PC

Příspěvekod _vcn » 09 zář 2012 10:15

Podle manuálu k desce znamená neustálé dlouhé pípání problém s grafickou kartou - přesněji, že není správně usazená ve slotu. Nejdřív bych updatnul ovladače z této stránky a pak bych zkontroloval usazení GK na desce a kontakty, ale podle všeho to vypadá na jiný problém. Podívej se, jestli nemáš ve složce Windows\Minidump nějaké soubory - jestli ano, tak je upni na leteckaposta.cz a vlož sem. Taky bych zkusil žátěžový test ve FurMarku, alespoň 10 minut.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Brake
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zamrzání PC

Příspěvekod Brake » 09 zář 2012 12:03

No teď jsem pc přes dvě hodiny nromálně používal a zkusil jsem i přehrát nějaké video a žádné zamrznutí neproběhlo, tak neví, jestli to už přešlo nebo ne...každopádně jsem teď updatoval ty ovladače a zkontroloval kontakty, ty by měly být ok a upnul jsem ten minidup: http://leteckaposta.cz/638110059
Ty stránky zátěžového testu mi hlásí chybu.
Teď odjíždím pryč, ale zítra ho zkusim zatížit při hraní a uvidím, jestli bude fungovat, nebo bude nějaký problém.

_vcn
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2420
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzání PC

Příspěvekod _vcn » 09 zář 2012 13:17

Všechny Minidumpy jsou 2 roky starý, takže tady odpověď není. Možná to byl třeba jen problém ovladačů, ale stejně tak to může být HW závada. Jinak tady dávám, snad už funkční, odkaz na FurMark.
PC: AMD Vishera FX-6300|GA-970A-DS3|8 GB RAM|ASUS STRIX GTX 950 2G|Transcend SSD370S 256 GB & ST Bar. 7200.14 1TB|Seasonic SS-500ET-T3|W10 Pro 64b÷

Brake
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zamrzání PC

Příspěvekod Brake » 11 zář 2012 00:55

Tak po návratu domů jsem pc zapnul a po chvíli zamrznul a stále to stejné dokola. A většinou zamrznul tak, že se rozhodil obraz a byla tsam jakoby zaseklá zrnitá obrazovka. Zkoušel jsem tedy ještě grafiku vyndat, zandat a úplně vymazat ovladače a nainstalovat tam ty co několik měsíců bez problémů šly a chvíli to vypadalo, že to šlape, ale pak jsem pustil hru a zase to zamrzlo. Dokonce to pak i jednou začalo zase dlouze pípat a nešlo to zapnout.
Zkusil jsem to tedy se starší grafikou a nastal zase ale jiný problém. Vždy po několika minutách mi naběhla modrá obrazovka, kde bylo napsáno, že nastal nebezpečný problém s počítačem a proto bude restartován, nebo něco v tom smyslu a ještě celá stránka nějakého textu, ale to jsem nestihnul. Když jsem ale na tu grafiku šáhnul, byla úplně rozžhavená, restartuje se to tedy asi kvůli přehřívání, ale nechápu proč se přehřívá, jelikož při posledním použití byla ok a není to zase tak dávno. Ale k zamrzání nedošlo, tak nevím, jestli tyto problémy spolu mohou souviset nebo to je jen smůla a odešly obě karty?
Každopádně to ale vypadá, že ta má nová je prost špatná a že to bude nejspíš HW problém? Takže asi na reklamaci? Ale co mám napsat jako problém, aby mi to nevrátili s tím, že to vyzkoušeli a fungovalo jim to? Nebo by to snad mohlo být něčím jiným?

EDIT:
Napadlo mě, že se ta starší grafická karta přehřívá, protože je na to slabý zdroj(je totiž asi náročnější než ta nová) a zkusil jsem k ní tedy dát ještě starý procesor, s kterým vždy bez problémů fungovala a od té doby už se nepřehřívá a funguje vše naprosto v pořádku, žádný restart, žádné zamrznutí a to jede už asi 3 hodiny počítač na plný výkon. Takže ten problém teda asi opravdu bude ta nová grafická karta MSI a asi teda bude třeba reklamace, že? Mám ji ale koupenou v Alfě a zrovna jsem četl, že dělají problémy s reklamacema a bojím se tedy, že to jen zkusí a chvíli jim to pojede a pošlou mi to zpátky, že to je v pořádku, máte tedy nějakou radu?


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • zamrzání pc win11
    od gogo1963 » 15 říj 2023 09:34 » v Windows 11, 10, 8...
    12
    2402
    od gogo1963 Zobrazit poslední příspěvek
    24 říj 2023 08:33

Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů