Přehřívání PC (CPU)

Zvukové karty, síťové karty, grafické karty, modemy…

Moderátoři: Pic, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

niamniam
Level 1
Level 1
Příspěvky: 60
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod niamniam » 21 lis 2016 23:10

Myslím, že chlazení nemá řešené vůbec, furt hledá chybu v softwaru.
A jestli o tom prodejci nekecá, tak bude nejlepší, když se oba vezmou za ruce a půjdou a půjdou a půjdou......
A ještě jedna klasika "Komu není rady, tomu není pomoci". Všichni tady ztrácíte (a možná i já) svůj drahocený čas a ještě za to dostanete dobře vynadáno.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pic » 22 lis 2016 00:35

Přesto, že rady nepadají na úrodnou půdu, vynechte laskavě vulgarity. To je porušení pravidel na žlutou!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 22:20

Pic píše:Takže jestli tomu dobře rozumím, tak přehřívání se objevilo až po přeinstalování Win XP? Protože nejspíš si neměl uložené všechny potřebné aktualizace WinXP, tak vlastně jedeš na hodně staré XP a nejspíš i na pochybné ovladače vybrané uvedenými programy. A v tom je nejspíš hlavní problém. S tím ovšem asi nic nenaděláš, protože asi žádné aktualizace XP nejsou k mání. Tedy aspoň předpokládám, když podpora WinXP již dávno skončila. Jaké řešení - zkusit Win 7.


Ano přesně tak, dříve jsem na této sestavě používal ty samé windowsy (xp- plně aktualizované).
Přehřívání se projevilo u minecraftu a skypu, až po instalaci nové kopie, kdy jsem stáhnul asi trošku jiné ovladače než jsem užíval předtím.
Jediné co jsem instaloval byly windowsy, poté ovladače síťového adaptéru, potom service pack 3+ antivir a nakonec slim drivers. Potom jsem ten večer hrál minecraft a zjistil, že se mi pc přehřívá, takže jsem si stáhnul driver booster a zkusil ovladače nahradit novějšími, ale bohužel to nepomohlo.
Pamatuji si, že na starých windows jsem měl všechny ovladače kromě ovladače od CPU(vím že mi to tehdy dělalo taky nějaký problém, zřejmě tento) plně aktualizované pomocí driver boosteru a všechno valilo jak má. Zkusil jsem tedy ovladače od procesoru odinstalovat a vyhledat je přes správce zařízení. Bohužel se mi tam nahrály ty samé, které jsem odinstaloval(ty nejnovější/problémové). Další problém je ten, že v současné době jsou všechny ovladače na mém pc aktuálnější než ty co byly na minulých windows, takže by tam těch problémů mohlo být víc. Napadlo mě taky, že by v tom mohly sehrát nějakou roli aktualizace windows, ani ty však nepomohly.

Jak bych se mohl zbavit těch nejnovějších ovladačů od procesoru bez toho aniž by se mi tam při příštím restartu automaticky nahrály?
Přílohy
5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53747
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod petr22 » 23 lis 2016 22:45

Pricinou prehrivani nejsou ovladace ale zcela nefunkcni airflow - chladic je namontovany o 90% otoceny nez ma byt - ventilator musi foukat vzduch od predu dozadu, ne nahoru nebo dolu. Na zadni stene zcela chybi odsavaci ventilator.

Ta bila hmota ktera zakryva vsechny otvory na montaz ventilatoru je konkretne co? Vzdyt to blokuje odvod tepleho vzduchu od procesoru.

1. Otocit chadic
2. vyndat tu bilou hmotu co je zadni stene a misto ni osadit ventilator foukajici vzduch ven ze skrine
3. zdroj otocit ventilatorem nahoru, aby nasaval vzduch z volneho prostoru ve skrini a ne z par milimetru vysokeho prostoru pod skrini
4. ventilator na te prosklene bocni stene pryc, otvory zaslepit

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 22:52

bbdra píše:
Pic píše:Takže jestli tomu dobře rozumím, tak přehřívání se objevilo až po přeinstalování Win XP? Protože nejspíš si neměl uložené všechny potřebné aktualizace WinXP, tak vlastně jedeš na hodně staré XP a nejspíš i na pochybné ovladače vybrané uvedenými programy. A v tom je nejspíš hlavní problém. S tím ovšem asi nic nenaděláš, protože asi žádné aktualizace XP nejsou k mání. Tedy aspoň předpokládám, když podpora WinXP již dávno skončila. Jaké řešení - zkusit Win 7.


Ano přesně tak, dříve jsem na této sestavě používal ty samé windowsy (xp- plně aktualizované).
Přehřívání se projevilo u minecraftu a skypu, až po instalaci nové kopie, kdy jsem stáhnul asi trošku jiné ovladače než jsem užíval předtím.
Jediné co jsem instaloval byly windowsy, poté ovladače síťového adaptéru, potom service pack 3+ antivir a nakonec slim drivers. Potom jsem ten večer hrál minecraft a zjistil, že se mi pc přehřívá, takže jsem si stáhnul driver booster a zkusil ovladače nahradit novějšími, ale bohužel to nepomohlo.
Pamatuji si, že na starých windows jsem měl všechny ovladače kromě ovladače od CPU(vím že mi to tehdy dělalo taky nějaký problém, zřejmě tento) plně aktualizované pomocí driver boosteru a všechno valilo jak má. Zkusil jsem tedy ovladače od procesoru odinstalovat a vyhledat je přes správce zařízení. Bohužel se mi tam nahrály ty samé, které jsem odinstaloval(ty nejnovější/problémové). Další problém je ten, že v současné době jsou všechny ovladače na mém pc aktuálnější než ty co byly na minulých windows, takže by tam těch problémů mohlo být víc. Napadlo mě taky, že by v tom mohly sehrát nějakou roli aktualizace windows, ani ty však nepomohly.

Jak bych se mohl zbavit těch nejnovějších ovladačů od procesoru bez toho aniž by se mi tam při příštím restartu automaticky nahrály?
Jaké jiné zařízení(ovladače) by na to mohlo/y mít vliv?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53747
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod petr22 » 23 lis 2016 22:58

Ovladace vubec neres, zadny ovladac na svete nedokaze zpusobit aby se ti prehrival procesor. To zpusobuje nefunkcni chlazeni.

Spatne namontovany chladic, zadny odsavaci ventilator, zcela ucpane vetraci otvory. Vyres tohle a nebude se to prehrivat.

Zadny ovladac ti nevyresi prosty fakt, ze ti neodchazi horky vzduch ze skrine ven.

Mas tam dva ventilatory foukajici vzduch dovnitr, ale ZADNY ktery fouka vzduch ven. A jedine otvory kterymi muze vzduch unikat jsi ucpal tou bilou hmotou ktera bude asi prachovy filtr, ktery ale zcela blokuje tok vzduchu.

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 23:02

Z toho obrázku to jde asi špatně poznat, nicméně čip je na stropě, takže chlazení by mělo být umístěno správně.

Dodatečně přidáno po 6 minutách 52 vteřinách:
Odsávací ventilátor by určitě mohl pomoct, ale stejně se mi nezdá, že by to zachránilo lepší proudění vzduchu ve skříni. Minecraft mi ten procesor do hodiny rozžhaví na nějakých 75-90 stupňů tak, že bych si na tom velkým chladiči mohl klidně udělat vajčka to za prvé a za druhé předtím jsem na tom samém hrál minecraft celou noc a nic horkého nebylo. Takže to co mi tu tvrdíte není tak úplně pravda.

Dodatečně přidáno po 11 minutách 33 vteřinách:
Chybí tam nějaký SW, nebo něco nefunguje jak má.

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod HappyMental » 23 lis 2016 23:18

Můžeš zkusit takový pokus. Uvidíme, jestli se něco změní. Pokud ten boční ventilátor nepoužíváš, zkus jej z bočnice vymontovat, oddecpat zacpané otvory a ten ventilátor namontovat dozadu.
I use Arch BTW

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 23:26

HappyMental píše:Můžeš zkusit takový pokus. Uvidíme, jestli se něco změní. Pokud ten boční ventilátor nepoužíváš, zkus jej z bočnice vymontovat, oddecpat zacpané otvory a ten ventilátor namontovat dozadu.


Spíš si asi koupím nový výkonnější ventilátor, ale až po tom co vyřeším to přehřívání. Vím že v tomto stavu se nic nepokazí. Kdyby tam bylo o ventilátor navíc, tak by to mohlo zmást čidla a něco mi tam možná vyteče.

Podle mě výrobci nepředpokládali, že s těmito komponenty PC poběží na win XP, i když to možné je. Takže si myslím, že i když jsou ovladače 32bitové, tak na win XP nepracují správně(že jím něco chybí).

Dodatečně přidáno po 4 minutách 10 vteřinách:
Znovu bych se chtěl vrátit k mým předchozím otázkám.

Jak bych se mohl zbavit těch nejnovějších ovladačů od procesoru bez toho aniž by se mi tam při příštím restartu automaticky opět nahrály?
Jaké jiné zařízení(ovladače) by na to mohlo/y mít vliv?

Uživatelský avatar
Pernee44
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 943
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod Pernee44 » 23 lis 2016 23:34

Když si teda stojíš za svým názorem, že je to způsobené softwarem, tak si vytvoř live cd nějakého linuxu a pusť ho. Zjisti si, kolik ti v něm ukazují teploty procesoru...pokud bude číslo výrazně nižší, nejspíš máš pravdu. Chápu, že ti to doteď jelo, ale už to tak prostě není a riskuješ odpálení pc. Ještě mě napadá, že při puštění pc bys mohl najet do biosu a chvíli pc nechat jet, řekněme 10 minut, pak mrkneš na teplotu cpu.
Core i5 4570, 8GB DDR3, msi gtx1070 8GB, 240GB SSD Kingston, 550W Zdroj

Uživatelský avatar
bbdra
Level 3
Level 3
Příspěvky: 467
Registrován: listopad 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod bbdra » 23 lis 2016 23:38

Pernee44 píše:Když si teda stojíš za svým názorem, že je to způsobené softwarem, tak si vytvoř live cd nějakého linuxu a pusť ho. Zjisti si, kolik ti v něm ukazují teploty procesoru...pokud bude číslo výrazně nižší, nejspíš máš pravdu. Chápu, že ti to doteď jelo, ale už to tak prostě není a riskuješ odpálení pc. Ještě mě napadá, že při puštění pc bys mohl najet do biosu a chvíli pc nechat jet, řekněme 10 minut, pak mrkneš na teplotu cpu.


Dobře, zítra ráno zapnu počítač, najedu do biosu a po 30-40 minutách mrknu na teploty, které sem potom napíšu.

Uživatelský avatar
iDkcz
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2533
Registrován: červenec 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přehřívání PC (CPU)

Příspěvekod iDkcz » 23 lis 2016 23:44

Sice Ti psal, aby si PC v biose nechal 10 minut, ale když máš čas a chceš tomu věnovat 30-40, co kdyby si rovnou otočil ten chladič jak Ti psal petr22, zpřístupnil odvod teplého vzduchu pryč ze skříně s využitím bočního ventilátoru a přemontováním dozadu a zkusil to rovnou ve hře s teplotama ? Budeš o krok vepředu, časově stejně, PC to jen prospěje od prvního zapnutí a když už v tom budeš, vyluxuj a vyfoukej prach tolik, co to pujde a budou vidět i tištěné spoje. Časově super si myslim na tom budeš :) na cable management to nebude, ale i tak pokrok.
Acer Predator G5-793 ( i7 6700HQ, GTX1060 6GB )


Zpět na “Problémy s hardwarem”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 20 hostů