Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Příspěvekod Grander » 21 čer 2023 14:57

Ahoj,
koukal jsem teď na nabídku sluchátek, a zaujalo mě, že dneska už se téměř nenabízí wireless sluchátka s NFC. Nevíte, proč tomu tak je? Osobně bych naopak čekal, že u bezdrátových sluchátek bude NFC dnes už téměř standard.
Mám bezdrátová sluchátka asi 2 roky a musím říct, že ten proces připojování je velmi otravný a říkal jsem si, že další sluchátka k mobilu chci určitě s NFC (abych nemusel lízt pokaždé do nabídky Bluetooth. Ještě horší je, pokud jsou zrovna připojena k jinému zařízení - to se navíc musí nejdřív odpojit od něj - prostě dost otrava) - jenže ouha, téměř žádná už nejsou. Čím to je? A je případně dnes nějaká lepší možnost, jak sluchátka připojit?

Reklama
meda2016
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: květen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Příspěvekod meda2016 » 21 čer 2023 16:14

Citace: Co je NFC technologie, co znamená tato tajemná zkratka, se kterou se velmi často setkáváme? NFC je bezdrátová technologie umožňující rychlou a zabezpečenou výměnu dat na vzdálenost do 4 cm.
...near-field communication, tedy komunikace v blízkém poli.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53627
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Příspěvekod petr22 » 21 čer 2023 17:23

V tom je prave kouzlo jednoduchosti - zarizeni se sparuji jen tim, ze se daji tesne k sobe.
Samotna dalsi komunikace tech zarizeni uz samozrejmne pres NFC neprobiha.

Prave ten dosah 5-10 cm zajisti to, ze se sparuje to co ma ne neco desitky metru okolo, coz
je dosah BT.

Napada me jedina pricina -licencni poplatky. Napr. Sony sluchatka porad maji podporu NFC.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Příspěvekod Grander » 21 čer 2023 18:18

No i Sony už má na trhu jen pár modelů s NFC. To cca před 2 lety jich měli určitě víc. Dokonce si pamatuji ze meli jeden model s NFC ve vyprodeji za 250 Kč. :)

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Proč už se do sluchátek nedává NFC?

Příspěvekod Grander » 23 čer 2023 12:43

Tak jsem si pořídil nová BT sluchátka, a dneska už to opravdu funguje trochu jinak a NFC není potřeba. Stačí sluchátka v blízkosti mobilu zapnout, a na mobilu (i při vypnutém Bluetooth!!!) vyskočí okno, zda s ním chci sluchátka propojit. Takže stačí potvrdit a je to (Bluetooth se pak zapne automaticky). Moc tedy nechápu, jak to funguje. :-) Není tedy třeba předem ani zapínat Bluetooth ani následně ručně volit, že to chci spojit s určitým zařízením.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů