iPhone výhody-nevýhody

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Barik7
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: září 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Barik7 » 20 říj 2016 23:57

Ahoj, mám možnost si vybrat telefon ve vyšší střední třídě zhruba. Jaké jsou výhody iPhonu? Mám do něj jít? Do teď jsem měl jenom android. Jaký je apple spolehlivosti, servisu, náhradních dílech atd. Výhody x nevýhody. Děkuju

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53754
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2016 00:04

Vyhoda Iphonu je ta, ze tam neni Android alias Lagdroid.
Dalsi vyhoda je hodne dlouha podpora vyrobce, kdy na 6 let stary Iphone vychazeji aktualizace, kdezto 2 roky stary mobil s Androidem muze byt nepouzitelny, protoze uz na nej nevyjde aktualizace a spousta aplikaci ji vyzaduje.

Zkusenosti ukazuji, ze Iphony jsou hodne spolehlive telefony, minimum reklamaci. Nahradni dily jsou trochu drazsi, protoze je nutne pouzivat originalni nahradni dily jinak se mohou zacit dit divne veci.

Iphone ma take vyborny fotak, da se s nim fotit i za spatneho svetla a fotky jsou na telefon perfektni.

Nevyhoda je samozrejmne o neco vyssi cena, uzavrenost systemu (na nahravani dat je treba Itunes) a spousta lidi uz z principu nesnasi Apple.

HaLfy
Level 1
Level 1
Příspěvky: 77
Registrován: leden 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod HaLfy » 21 říj 2016 00:06

Mám iPhone vlastně od dob chytrých telefonů a nemůžu si to vynachválit. Ovšem, je to drahé a dostaneš tady spousty nadávek na apple, ale odpovím ti na otázky. Spolehlivý on je, ale to je teď hodně mobilů, ale tady opravdu nenarazíš, občas je problém s novými aktualizacemi iOS, ale je to celkem rychle fixnuté. Servis a náhradní díly. Pokud budeš kupovat oficiálně se zárukou, tak pokud se něco poškodí v záruce, většinou dostaneš nový mobil. Náhradní díly nejsou, v iPhonu se ti nikdo moc vrtat nebude, jediné co můžeš udělat, tak vyměnit baterii, na kterou iPhone často trpí po větším stáří telefonu. Osobně doporučuji, je to samozřejmě dražší, ale jakmile ho máš, tak si neřekneš: jééé já bych radši Samsunga.

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod divine » 21 říj 2016 01:58

Musím s Petrem lehce nesouhlasit. Doba lagdroidu bude asi u některých výrobců pryč. Vždy jsem byl proti Androidu, ale pak koupil Samsung Galaxy s6 a nemůžu si stěžovat. Za ten rok a půl všechno v pohodě. Hlavně mi připadá, že to prostředí udělali více "friendly". To samé fotoaparát, na IPhonu 6 mi nepřipadá moc dobrý, s6 fotí určitě lépe. Jak je to na IP 7 nevím, neměl jsem ho v ruce. Ale jinak je IPhone výborný telefon, pokud na něj jsou peníze, tak bych do něj asi šel. Hlavně z důvodu podpory, takovou nikde nedostaneš.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53754
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod petr22 » 21 říj 2016 07:28

Tim telefonem co je po 2 letech na vyhozeni protoze nelze aktualizovat OS na vyssi verzi myslim predevsim Samsung. I kdyby byl jak chce dobry, tim ze bez aktualizace OS z nej mame tezitko to prohrava na cele care, protoze jedine co s nim jde je telefonovat a na to neni potreba telefon za 15 tisic.

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28588
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Martab » 21 říj 2016 07:52

Tak Samsung je Samsung...

Android je dobrý v tom, že uživateli nabídne to co chce, protě chceš telefon za 7K, vyber si, nebo chceš za 10K, není problém, nestačí ti 5", vyber si, máme větší, atd. ale v cenách 20K a podobně (kde se pohybuje IP) už naráží na chamtivost výrobců, kteří by rádi, aby lidé mobil měnili co dva royk nebo dříve a prostě nevydávají aktualizace (viz Samsung, ale jsou i lepší, nicméně né tak jak IP). Osobně bych se v této cenové kategorii rozhodoval mezi dvema, buď IP, nebo Android, ale čistý a rovnou od Googlu, tedy Galaxy Nexus (nebo teď nově Pixel). Taky záleží na co jsi zvyklý, každý OS má trochu jiné ovládání a né vše musí sedět každému, takže když už dáváš do telefonu tolik peněz, bylo by dobré si konkrétní model někde vyzkoušet...

Akorát u IP prostě co ti výrobce nenabídne, to nemáš, u Androidu si OS můžeš upravit jak chceš, to je asi tak největší rozdíl + pokud už máš zakoupené nějaké aplikace na jednu platformu, při přechodu je budeš muset koupit znovu...
Naposledy upravil(a) Martab dne 21 říj 2016 12:01, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Oprava, ne Galaxy, ale Nexus...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Těsňa » 21 říj 2016 11:18

Osobně už jsem si prošel hodne iPhonama viz. podpis.
Ani s jedním jsem neměl sebemenší problém, spolehlivost a ochota u prodejců je fajn- někdy, ale až otravně vnucují další a další Apple výrobky. Co se týče servisu tak ten je opravdu dražší, ale nic hrozného. Co se týče systému, už zde byla zmiňována výhoda dlouhé podpory aktualizací, pro někoho nevýhoda může být uzavřenost systému oproti androidu, každopádně zrovna diky tomu ten telefon zůstává čistý a nezalagovaný. Aktuálně mam 6s a bohužel mi při pádu prasknul displej- i přes ochranné sklo Zagg. Výměna displeje u Applu stoji něco kolem 8tis připadně za ?14tis? vymění za nový tel. Já už jsem si předobjednal jako novy služební iPhone 7 JetBlack, ale popravdě přemýšlím nad změnou a to Samsung S8/Edge?
Já osobně jsem android nikdy neměl- pouze v rodině, ale na vcelku slabších a starších telefonech, takže moc nemůžu hodnotit co se týče androidu.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

DominikHolecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod DominikHolecek » 21 říj 2016 11:46

V podstatě se s tím, co zde bylo napsáno, ztotožňuji - Android má výhodu v mnohem větším výběru, otevřenosti a možnosti přizpůsobení (pak samozřejmě také v ceně samotných zařízení - pokud se ovšem bavíme o nejvyšší třídě, tak tam tato výhoda mizí). Cenou za to všechno je ale zejména kratší garance updatu a větší pravděpodobnost lagů v aplikacích (zejména grafický náročné hry) - přeci jen optimalizovat aplikace pro tisíce telefonů s odlišným hw vs pár modelů je obrovský rozdíl. Další problematickou věcí jsou nadstavby výrobců (Touchwiz, EMUI, HTC Sense,...), což byl hlavně v minulosti obrovský neduh (hlavně Touchwiz) a kvůli tomu byly lagy všudypřítomné a Android si vysloužil přezdívku lagdroid... Dnes by ale měla být situace značně lepší - prakticky všichni výrobci zapracovali na optimalizaci a navíc se dramaticky zvýšil výkon a kapacita RAM (i v lowend třídě). Nadstavby tak dnes víceméně pouze zohavují systém (čistý Android považuji za velmi hezký a kupříkladu UI od LG je prostě příšerné...) a přidávají mnohdy nijak moc užitečné funkce a bloatware, který zabírá místo a je otravný.

Alternativou jsou proto referenční zařízení Googlu - dříve telefony Nexus (nikoliv Galaxy, jak píše Martab) a dnes Pixel. Ty běží na čistém Androidu, a systém je proto bleskurychlý a bezproblémový (ovšem za cenu absence mnoha funkcí, které jsou standardem u nereferenčních zařízení). To, že se o jejich SW stará sám Google také znamená, že jsou jako první updatovaná na nové verze OS. Bohužel se ale zdá, že s dobou podpory to už bude horší - tento rok Google odstřihl Nexus 5 (ten má na nejnovější Marshmallow více než dost síly) a novým Pixelům garantuje update na nový systém tuším pouze 2 roky...

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28588
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Martab » 21 říj 2016 12:00

Jo sorry, myslel jsem Nexus, nevím proč se mi tam vloudil Galyxy od samsungu, opravím to...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod CZechBoY » 21 říj 2016 13:52

Tak furt si můžeš nainstalovat nějakou romku a dostat do telefonu i nejnovější android (pokud samozřejmě romka ten foun podporuje...).
Třeba u s3 mini jsem nahodil android 6, ale je to prostě pomalý (ale stabilní).
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Těsňa » 21 říj 2016 13:53

Ještě dodám, že Apple se stále drží takového decentního a elegantního stylu, oproti třeba Samsungu (bavíme se o Galaxy) ten mi přijde zajímavější-zvláště třeba Edge se zakřivením stran displeje, je to taková „budoucnost". Nadruhou stranu se mi u Samsungu nelibi řešení foťaku, klasický čtverec na středu vrchní části mě osobně přijde z dob starých Nokii a SonyEricssonů.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28588
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Martab » 21 říj 2016 13:55

Tak vzhled je věcí každého, někomu se líbí IP, někomu Samsung, někomu Honor. To je u Androidu výhoda, každý si vybere co chce...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    3418
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2540
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1904
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2840
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52
  • iPhone SE 2022 - dobrá volba?
    od HelFix » 06 úno 2024 06:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1792
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:48

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů