První dojmy - iPhone 5S

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod WinDroid » 01 zář 2014 13:52

Tak jsem si koupil iPhone 5S a tady jsou mé první dojmy (je toho na internetu hodně ale tak řekl jsem si proč né)

Krabička:
Krabička mě překvapila jak má tvrdý papír a kvalitní papír velký pokrok oproti 4s, blbě se do ní leze hrozně mě to vynervilo, lezl jsem do ní asi 2 minuty, a i po 2 dnech se pořád blbě otvírá, po otevření tam čeká iphone 5s v obyčejné folii která je i přes touch id takže jsem si jí nemohl nechat než budu mít kryt (max tak vystřihnout ale to je na prd.) je i na mikrofónu. pod iphonem je takový plast (opět tvrdý) dá se pryč a tam už jsou klasicky earpody (které nehrají moc dobře, čekal jsem víc) brožurky, spona na vyndání šuplíčku na sim, samolepky nabíječka atd atd

Konstrukce:
Hned jak jsem si ho vzal do ruky tak jsem zjistil že má hrozně příjemnou konstrukci na ruku, dobře se drží a je takovej studenej díky hliníku, hrozně jsem se bál že se ten hliník poškrabe tak jsem odešel z domu a šel koupit od vietnamců obyčejný kryt, do toho se iphone vkládal hrozně blbě a zase jsem se bál že se něco poškodí protože přeci jenom je ten kryt od vietnamců a nemusel přesně sedět. Šuplíček na sim se vyndaval docela blbě oproti 4s, nevím jestli vada mého nebo ne ale musel jsem hodně tlačit a opět jsem se bál že se něco rozbije :D naštěstí pak šuplíček vyskočil a ulevilo se mi, iphone je celkově docela dost tenký a překvapilo mě že když jsem trošku přitlačil že nic nevrzalo ani neprohýbalo se ani nic podobného, u htc one m7 který mi spadl z balkónu :D tak dost vrzal a i se trošičku prohýbal takže kvalita konstrukce je opravdu unikátní až na ten šuplíček, displej je poměrně malý (mám metr 85) ale už jsem zvyklý z 4s tam je ještě menší (mimochodem, u klávesnice u macbooku tak mi vrže ctrl tlačítka jsou všechny takové dost jinak hlučné, nějaké hodně nějaké ani nejsou slyšet skoro, ale taky je dost pevná. u externí co mám k pc normální drátová dělá to samé)

Zapnutí:
První klik na iphonu je tlačítko na zapínání které se zmáčkne a telefon se zapne (you dont say) první zapnutí trvalo 20 sec přibližně, druhé už o něco méně

Přední strana (Displej, front camera, home button):
Hlavní věc které si každý všimne je nový home button s funkcí touch id, neni na tom nic unikátního, ale je mnohem lepší zabezpeční a nikdo mi tam nemůže vlézt, dokonce ani moje dvojče což se divím, přední kamerka natáčí do HD poměrně pěkné videa ale to jsem měl již u 4s a moc změn ve kvalite nevidím, displej má dobré pozorovací úhly ale zase né nějak unikátní, klasické jako např. u nexus 7 2013, rozlišení 1136x640 což neni ani HD to je trošku blbé, ale žádný pixel ani nic podobného jsem nezaznamenal, takže to je OK displej reaguje krásně, u htc one m7 občas nezareagoval na dotyk apod.

Zadní strana (Kamera, LED světlo, fotoaparát):
Kamera točí full hd videa opět nevidím změnu z 4s moc ve kvalite, lepší zaostřování, fotoaparát, opět moc změn není ale htc one m7 měl rozhodně lepší, na mobilu vypadá fotka krásně v počítači už je o dost horší než z htc one m7, světlo svítí o něco víc a světleji než u 4s

Boky:
Hodně co se mi líbí na iphonu je design, to asi každému, ale opravdu pěkné jsou strany kde jsou tlačítka kulaté a to u běžnách androidů nenajdete, příjemně se mačkají a jsou dobře umístěné, dole je zdířka pro nabíječku jack a jsou tam repráčky které opět nemám rád na straně ale buď na zadní straně nebo zepředu, ale opět jsem zvyklý z 4s, samozřejmě je na boku i šuplíček na paměťovku atd. mě osobně ten šuplíček dost irituje, jelikož u sebe furt netahám tu špejli nebo co to je a když si potřebuju vyměnit sim tak musím mít u sebe tu špejli, škoda že tu neni možnost dual sim

Systém:
Já jsem hodně zvyklý na android, tvrdil jsem že je lepší ale opak je pravdou, na ios jsem si zvykl během 10 min, je svižnější načítání Xkrát rychlejší všeho atd., aplikací a her je dost placených ale když si kupuju mobil za 22k tak asi mám 100kč na hru né snad? Ale na to už jsem zvyklý z 4s, jsou podobně rychlé ale pro mě hodně malý displej u 4s, Taky je na prd že nejde jen tak přenastavit tón vyzvánění a musí se stahovat aplikace která to přenastaví

Závěr:
Ten mobil určitě doporučuji je vhodný na všechno

Pozitiva:
Design
Konstrukce
iOS 7 (svižnost, ochrana žádné viry, když jdete na net neskáčou vám tam ty reklamy a takový blbosti jako u androidu)
Touch ID
Velikost (pro mě né, ale dá se)
Synchronizace
64bit
Jednoduché ovládání
Zvuk reproduktoru
Reklamace (blesková, kus za kus)

Negativa:
Lehce se poškrábe a zašpiní
Cena (ale za tu kvalitu stojí)

Neutrál:
Fotoaparát (fotí hezky, ale jsem zvyklý na lepší)
Nejde přenastavit vyzváněcí tón bez aplikace
Umístění reproduktorů
Výdrž baterie (možnost dokoupení krytu který přidá asi 2100 mAh)
Paměť jen 1GB ale systém nevyčerpá skoro nic
Nelze dokoupit micro sd a drahé placení paměti (16,32,64 verze)

Reklama
Uživatelský avatar
S/M_Show
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 104
Registrován: prosinec 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod S/M_Show » 01 zář 2014 14:09

Jen takový dotaz, proč si investoval 22 tisíc do modelu, jehož nástupce vyjde asi za měsíc? Já chápu, že tam extra rozdíl nebude, ale určitě to bude zase o něco lepší, modernější a prostě více future-proof stroj.
PC: AMD Phenom II X4 (3900 GHz), ATI HD 5750 DDR5 1GB, 8GB RAM, 64GB SSD, 1,5 TB HDD, Dell S2740L, LG BH7420P, GIGABYTE Aivia k8100 V2, Logitech G300, CREATIVE Sound Blaster Tactic 3D Alpha.
NTB: Acer Aspire V7-582PG, Intel i5-4200U, NVIDIA GT750m, 6GB RAM, 128GB SSD 840 EVO, 1TB HDD.

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod WinDroid » 01 zář 2014 14:16

Nelíbí se mi design, a to je vlastně to hlavní co iPhone má :) někomu ano někomu ne, zároveň má zase užší strany (to vedle displeje) a už teď když ho držím tak občas se dotknu dlaní displeje a tam by se to dělo běžně

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod Těsňa » 01 zář 2014 14:23

Ani jsem nečetl celé, jelikož je to celkem o ničem navíc je toho fůra na internetu od lidí co mají s Apple mnohem více zkušeností. Ale snaha se cení. :listen:


- Se škrabáním nesouhlasím, jen se o to moc bojíš. Na sklo jsem lepil fólie InvisibleShiel a momentálně mám na skle-sklo InvisibleGlass. (doživotní garance výměny-zdarma). Hliník je choulostivý na pády, jeden pád a okamžitě je odštíplej. Ale já to vyřešil koupením original koženého krytu Apple na zadní část.
- Co se týče fotoaparátu tak iPhone 5s má jeden z nejlepších říkalo se i, že lepší má jen Lumie. Změn je tam více třeba natáčení ve zpomaleném záběru či zlepšení funkce HDR.
- Vyzváněcí tón přenastavit jde, buď máš pár základních tónů (klasicky cink, boom, atd.), nebo můžeš zakoupit v iTunes (já osobně mám třeba Florida Whistle, jelikož to začíná pískáním a je to příjemné.)
- Reproduktor je konec konců pořád na stejném místě a nikdy jsem problém neměl.
- Paměť 1gb?
- Podle mne, každému bohatě stačí 16Gb a pokud ne, určitě mu už nebude vadit připlatit- když mu už tak nevadí pořídit celkem drahý iPhone.

- Jediné co mi vadí je, že vychvalovaný TouchID občas nedokáže přečíst prst a mnohem lepší a rychlejší je namačkat číselný kód. Tuplem problém je, pokud máte špinavé zaměstání. (nejste kancl. krysa)
- Taky bych osobně již nekupoval 5S a počkal co představí Apple a jak dopadne ten iPhone 6. (Osobně se bojím, že zůstanu u 5S, jelikož podle fotek iP6 nic moc- aspoň ušetřím)

OT: Rozhodně netvrdím, že iPhone je to nejlepší co na trhnu seženete, ale pokud chcete stabilitu, kvalitu, desing, plynulost a nevadí Vám za to platit proč ne- tuplem pokud již máte třeba Mac či něco jiného od Apple jednoduchost v propojení a zálohování je super. Nadruhou stranu je pak drahé zálohování třeba na iCloud, ale jsou i jiné varianty jako Dropbox atd. Ale to už jsem zase někde jinde.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod WinDroid » 01 zář 2014 14:28

Jako operační paměť 1GB, Ten fotoaparát mi opravdu nepřipadá nějaký unikátní a připadá mi jako u 4s, kameru ani moc nevyužívám takže jsem si nevšiml těch změn, jsou to první dojmy toho čeho jsem si všiml, ano touch id se zasviní docela rychle, musím ho čistit každou hodinu jinak moc dobře prst nepřečte
Právě v tom že jsem v téhle oblasti docela amatér tomu textu něco dává, že na netu jsou odborné recenze na nanometřík iphonu tak tady je prostě pohled amatéra v oblasti mobilů

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod Těsňa » 01 zář 2014 14:39

Jo takhle, na druhou stranu tak paměť 1Gb bohatě stačí, jelikož iOS není nijak náročný a hry ten telefon stíhá bez problému. Možná oko laika to nevidí, každopádně pokud by jste fotil amatérské fotky přírody na 4s a poté na 5s změnu uvidíte, telefon musí mít hlavně dobré podmínky- světlo a pak fotka vypadá hezky. Jinak je taková šerá a rozostřená, nebo je to takhle aspoň u iPhonu.
Jasně, jen jsem to nadhodil.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod WinDroid » 01 zář 2014 14:40

Ano psal jsem že systém skoro nečerpá takže je to ok a telefonu zbyde hodně ram na práci, i iphone 4s jel uplně krásně, kdyby neměl tak malý displej a nekoupil jsem jen 8gb verzi tak bych si ho nechal

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod Těsňa » 01 zář 2014 14:44

4S jsem přenechal mé drahé polovičce :bomb: A změna je veliká, rychlostně 4S opravdu nestačí je to poznat skoro na všem, ať už rozkliknutí aplikace, spuštění hry či zapínání telefonu, 4S je pomalejší. Navíc ta váha :lolno: Co si budeme povídat, každý nový kousek od Apple je krok dopředu. :idea: :number1:

//EDIT: Každopádně více než iP6 a cokoliv od Apple se těším na iOS8, to bude paráda co říkají kluci, kteří mají developerskou verzi tak změn je spousta a jsou fajn. Yosemite je volně stažitělný na AppStore, takže ten už mám v Macu nahraný a taky fajn změny, ale zase né takové.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
WinDroid
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3771
Registrován: srpen 14
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod WinDroid » 01 zář 2014 14:46

Ano z 4s na 5s je to docela velký skok ale 4s má pořád několika násobou rychlost než nějaký htc one m7

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod Těsňa » 01 zář 2014 14:50

To hodnotit nemůžu, v ruce jsem one m7 neměl a já osobně Android ani nevlastnil. Máme v rodině 3x Android a ani jeden se mi nelíbí. Každopádně to je věc vkusu a nebudu zde vyvolávat věčný humbuk iOSxAndroid. Konec konců, počátek tématu byla jen recenze iPhone 5S a teď už jsme trochu odbočili.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green

Uživatelský avatar
akem
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4440
Registrován: srpen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod akem » 01 zář 2014 16:02

koupit si dnes telefon se 16GB prostoru skutečně něco okolo 13GB bez možnosti rozšíření za takové peníze je opravdu masochismus
Říkám co si myslím a myslím si co chci...

ASUS ROG G751JT-T7009H / i7-4710HQ 2.5Ghz / 8GB / 256 GB SSD + 1TB HDD / GeForce GTX 970M
Apple MacBook Air M1

Uživatelský avatar
Těsňa
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2846
Registrován: prosinec 10
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: První dojmy - iPhone 5S

Příspěvekod Těsňa » 01 zář 2014 16:27

Na co mi bude víc? Vše zálohuju pryč z telefonu, nehraju a moc aplikací nepouživám. Pro mne jako studenta je problém připlácet za pro mne zbytečných 32gb či dokonce 64gb. V telefonu mi nejvíce mista zabírají fotky a to tam mám jen ty nejdůležitější. Něco kolem 3gb. Jinak hudba a základní App. K dispozici mám 4gb a to jsem schopnější minimálně 5gb uvolnit.
Macbook Pro 13" 2012- Prodáno

iPhone 4S 16GB Black- Darováno
iPhone 5s 16GB Gold- Prodáno
iPhone 6 Plus 128GB Black- Prodáno
iPhone 6s 64GB Gold- Prodáno
iPhone 7 128GB JetBlack- Prodáno
iPhone X 64GB Silver - Darováno
iPhone 11 Pro 64GB Green


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2091
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    2864
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1848
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23
  • iPhone SE 2022 - dobrá volba?
    od HelFix » 06 úno 2024 06:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1081
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:48
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2259
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů