Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Jan Musil
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Jan Musil » 24 črc 2013 16:44

Zdravím,
tak jsem si koupil tento tablet, jelikož mi připadala jeho koupě za tu cenu výborná: http://prestigio.cz/products/Tablet_PC/ ... .0_PRO_DUO
Výkon má (na tu cenu) velmi dobrý a je rychlý. Bohužel, u spousty aplikací v google play mi to píše "Tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení." (kdysi jsem měl ještě jiný tablet, to byl ale fakt křáp. Tato hláška se týká například her Dead Trigger či Eternity Warriors, popřípadně aplikace Splashtop Personal - Remote PC. Je toho ale mnohem, mnohem více. Štve mě to, protože nemohu pořád využít výkon svého zařízení.
Na placce mám už android jelly bean- je tedy možné, že by to byl problém? Nebo to je snad hardwarem?
Poprosil bych, kdyby mi někdo mohl říci, čím to je, a jak tuto situaci vyřešit :) .
Děkuji za odpovědi.
Názor většiny vždy převládá nad názorem menšiny, anebo jedince ~Spock

Reklama
Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Tomina » 24 črc 2013 21:44

Neuděláš s tím vůbec nic. Max. root a změnit nějaké parametry v adresáři, ale přišel bys o záruku. Víš, tohle je prostě nemoc všech levných tabletů s Androidem, o kterých tu píšeme dnes a denně. Zde prostě rada není. Vlastně je. Prodej to a kup si buď oficiál Android, tedy Nexus anebo iPad, který nemá mezi tablety konkurenci.

Btw. ano, je to HW, konkrétně CPU+GPU. Dělají to často MediaTeky. Zkus se kouknout na XDA po nějaké customROM..to je max, co můžeš udělat..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod petr22 » 24 črc 2013 21:53

To je pomerne zvlastni, protoze tohle ma jeden z nejrozsirenejsich procesoru - A9 cortex a grafiku Mali 400

Spravne by na tom melo chodit prakticky vsechno

Ta hlaska se ale tyka pouze Google kseftu - kdyz si tu aplikaci nainstalujes z APK, tak bude fungovat. Tohle je obrovska pakarna Google, kdy nejde pouzit legalni verze ale piratska ano, protoze nejde stahnout kvuli nesmyslne hlasce. Dokonce jsou pripady, kdy demoverze oficialne stahnout jde, ale koupena plna verze ne (!!!).

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Tomina » 24 črc 2013 23:13

Cortex A9 je pouze architektura - hledej vždy přesně označení procesoru.

Tohle často není chyba ani tak Google, jako výrobce, který pustí do světa paskvil a neodladí tak HW se SW..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod petr22 » 24 črc 2013 23:27

Pokud se ta aplikace neinstaluje pres Google obchod, tak funguje

Jan Musil
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Jan Musil » 25 črc 2013 08:32

Nuže o záruku přijít nechci, takže root zatím zkoušet nebudu. Na ten custom ROM se ještě podívám. Zkoušel jsem stáhnout jednu aplikaci, který je prý nekompatibilní s mým tabletem přes apk- konkrétně to bych prohlížeč Chrome. Nejdříve se vůbec nechtěl zapnout, pak se zapl a okamžitě spadl. Hm... možná, že až uplyne nějaká doba, tak ten root přeci jenom vyzkouším...
Názor většiny vždy převládá nad názorem menšiny, anebo jedince ~Spock

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Tomina » 25 črc 2013 08:44

Tohle dělá většina levných tabletů. Já takto bojoval s GoCleverem. Jediný, kdo šlapal dobře byly Sencory Element. CustomROM i root jsou zásahy do zařízení a tudíž okamžitě padá záruka. Navíc ani nevím, jestli pro takový tablet nějaká ROMka vůbec existuje. Né nadarmo se říká - nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci. Já se už několikrát spálil, proto jsem přitlačil a koupil druhou generaci iPadu za 9 tis. a jsem max. spokojený. Běhá tam vše naprosto plynule a dokonce i hry. Tu a tam se tedy stane, že nějaká appka taky zamrzne, ale stále je to lepší, jak na Androidu, kde to lagovalo jen při přesunu mezi plochami..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod petr22 » 25 črc 2013 09:00

Tak to mam asi nejake zazracne tablety

Klidne to rootni a nahraj tam custom ROM, jde to kdykoliv vratit zpatky. A kdyz to nepujde, tak bude tablet ve stavu ze nikdo nepozna co tam je za system.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Tomina » 25 črc 2013 09:14

petr22: no jo, odborník. To se pozná.. :lol:

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod petr22 » 25 črc 2013 09:55

Jako ze neverim tomu ze levny tablet = spatny a drahy tablet = dobry? Tomu opravdu neverim. Zvlast kdyz Apple si doted nevsimlo ze existuji pametove karty. Ipad je sice drazsi, ale kdyz vidim jak je omezen proti Android zarizeni tak mi ta investice zas tak vyhodna neprijde. Ale ani ten nejlacinejsi cinsky tablet neni tak spatny, aby na nem nesly spoustet aplikace.

Tablety s Androidem maji obrovskou vyhodu ze pokud se neprepise bootloader, jde do nich flashnout jakakoliv ROMka a vzdy je to vratny proces. Je to takova stavebnice, ze kterych vyrobci skladaji svoje zarizeni. Staci zjistit, z ceho je konkretni kus slozeny a je to.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 25 črc 2013 09:59, celkem upraveno 1 x.

Jan Musil
Level 1
Level 1
Příspěvky: 56
Registrován: únor 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Jan Musil » 25 črc 2013 09:57

Tomina: Já jsem s ním taky 100 % spokojen, je rychlý, graficky i výpočetně na svou cenu výkonný a display má dostačující rozlišení a velikost. Jediný problém je ta nekompatibilita, jinak bych si nemohl na nic stěžovat :) .
EDIT: Možná to je tím, že minule jsem měl "tablet", který měl jen 250 MB ram, hnusný resistivní display a procesor 1 GhZ a proto mi ten nový připadá naprosto výborný :D .
Názor většiny vždy převládá nad názorem menšiny, anebo jedince ~Spock

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Častá nekompatibilita s mým zařízením- co mám dělat?

Příspěvekod Tomina » 25 črc 2013 10:45

petr22: neříkám, mezi záplavou šmejdů jsem našel i jeden, který je opravdu dobrý. Je pod čínskou značkou NextBook a u nás jej prodává Sencor. Naprosto identická kopie iPadu Mini akorát s Rockchipem 1,6GHz a Mali 400MP, čili v pohodě GTA III i GTA Vice City. Zásek tam občas byl, ale hratelné to bylo naprosto v pohodě. Systém byl Jelly Bean a docela plynulý. Displej IPS, přesto měl špatné pozorovací úhly a byl vidět rastr. Ale za 3 tisícovky to byl perfektní stroj. U těchto levných tabletů, kterých je na Pandawill mraky je nutný koukat hlavně na CPU, protože málo využívané procesory pak mají problém s kompaktibilitou. Dalším problém je samotné jméno tabletu. Pokud se v Play Store zobrazí jako Unkown Prestigio, tak je vymalováno. Lze to změnit v registech a pomocí kódu tam napsat např. Galaxy S2. Pak většinu věcí nainstalujete, otázkou je, jak moc stabilní ty aplikace budou.

iPad je naprosto pohodový tablet pro konzumaci obsahu. Co víc na něm řešit? Filmy do něj hodím přes iTunes, které je konečně po mnoha letech intuitivní a použitelné. Safari je naprosto perfektní prohlížeč, celé prostředí je plynulé a rychlé. I na tak starém iPadu si dávám Real Racing 3 jako malinu s krásnými detaily. Samozřejmě chápu, že někdo má vůči Applu averzi, to je každýho věc.

Samozřejmě, že root i flash ROM je vratný proces. U většiny lze vše vrátit do původního stavu s jedním rozdílem. Pokud narazíte na zkušeného reklamačního technika, který odhalí, že se registry přepisovaly s jiným datem, než bývá u těchto modelů obvyklé, je snadné se dovtípit, že se s OS v tabletu něco dělalo..málokdo si toho ale všimne.. :-)

Jan Musil: tak to bude tím. Kdybyste zkusil nějaký pořádný tablet, budete plivat i na ten svůj stávající. Ta éra rezistivních displejů je naštěstí pryč. Vzpomínám s husí kůži, protože to bylo něco šíleného..


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti