iPhone výhody-nevýhody

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

f1sh
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod f1sh » 21 říj 2016 21:19

Zdravim, neda mi to abych se nezeptal. Vsichni tu davate androidu k dobru otevrenost systemu, ale nemam tuseni k cemu normalni uzivatel tuhle vlastnost vyuzije.

Reklama
Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 448
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod TheSalon112 » 21 říj 2016 21:22

Ja som obyčajný užívateľ, a nerobím žiadne zásahy do systému.. A som 100% spokojný
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28588
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Martab » 21 říj 2016 21:32

Nejde ani tak o to že by se každý "vrtal" v systému, ale o to, že chceš si nahrát vlastní soubor do mobilu? Můžeš, chceš poslat přes BT co se ti zachce? Můžeš, nevyhovuje ti launchcer? Stáhni si z obchodu jiný, atd.

A k té odolnosti. Měl jsme přes dva roky Desire 500 (střední třída, komplet lesklé plasty), dodnes je ten mobil v rodině a rozhodně se nedá říct, že by byl ošoupaný nebo nějak opotřebovaný. Teď mám P8 Lite a ikdyž mi několikrát spadl, tak krom oděrek od těch pádů taky nic... Ale to je spíše o kvalitě daného modelu než jako vlastnost telefonů s androidem, je jasné, že mobil za 3K na tom bude jinak než ten za 7 a ten na tom bude zas jinak než ten za 20K... A na plynulost si taky nemohu stěžovat (pravda, nemám v mobilu plno aplikací a používám jich jen pár).

Ale ono je to stejně jedno, iOS a Android jsou natolik odlišné, že jen malá část uživatelů "pokukuje" po obou a rozhoduje se mezi nimi... A každému vyhovuje něco jiného, proto je tu ta možnost volby...
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
AdamProGaming
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 988
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod AdamProGaming » 21 říj 2016 22:36

petr22 píše:Pokud se Iphone 5 seka a vytuhava, tak ho reklamuj a dostanes obratem novy. Je to asi nejrozsirenejsi zavada kusu co jsme meli.

Normalni funkcni Iphone ani netuhne, ani nelaguje.

Jak reklamovat něco co už není v záruce to mne vysvětli.. ;) dále bych chtěl zmínit že Iphone je dost náchylný na pády co se týká poškození skla/displeje.. oproti takovému Samsungu který využívá Gorilla Glass
My Steam Profile (from SteamDB)


  • Worth: $1069 ($308 with sales)
  • Games owned: 86
  • Games played: 57 (66%)
  • Hours on record: 5,245.0h

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod divine » 21 říj 2016 23:04

Souhlas. Jeden pád a sklo je vycvaknuté (oprava 3500), vlastní zkušenost. Nevím no... zkus a uvidíš
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

AnonymousSovereign
Level 1
Level 1
Příspěvky: 54
Registrován: duben 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod AnonymousSovereign » 21 říj 2016 23:43

Nic není tak černobíle, jak se může zdát. Každému vyhovuje něco jiného - pro jednoho může být iPhone jasnou volbou, pro druhého zase telefon s Androidem... Záleží na osobních preferencích :smile:
Naposledy upravil(a) AnonymousSovereign dne 21 říj 2016 23:51, celkem upraveno 1 x.

DominikHolecek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 68
Registrován: červenec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod DominikHolecek » 21 říj 2016 23:50

Nejlepší bude, když si vyzkoušíš oba 2 systémy (14 denní záruka na vrácení peněz) a podle toho se rozhodneš. Za prvé každému vyhovuje něco jiného a za druhé v otázce Android vs iOS se nikdy nedočkáš jasného verdiktu.

Oba systémy mají prostě svá pro a proti, a nedá se tak určit jasný vítez, přestože mnozí mají v této otázce "zcela jasno" a neostýchají se svoji pravdu předat dalším... :-) Často se proto dozvíš, že iOS (iPhone) je ve všech ohledech to nejlepší (nikdy se nic nesekne, nespadne, ...) a "lagdroid" (zejména pak telefony od Samsungu) je pro socky a nebo naopak, že iPhony jsou předražený krám s předpotopním HW a za daleko menší peníze můžeš sehnat mnohem lepší telefon s Androidem... - obojí je blbost.

Samozřejmě, že velké procento z Androidích uživatelů si koupilo telefon se zeleným robotem z toho důvodu, že nechtělo/nemohlo utratit přes 20 K za telefon, ale hodně jich také vlastní high-endové modely, které jsou úplně stejně drahé nebo i dražší než iPhone v základních paměťových verzích, pyšní se perfektním displejem, skvěle fotí, jsou vyrobeny z prémiových materiálů a nabízí bezproblémový chod systému s minimem lagů. Jsou tedy důstojným konkurentem iPhonů, které budou sice nejspíše o něco rychlejší a plynulejší, ale za to mají značná omezení.

Naproti tomu je naprosto stejný nesmysl tvrdit, že iPhone nabízí zastaralý a slabý hardware, který se nachází v telefonech tak za 5 tisíc. Často slýchám, že Android telefony jsou mnohem lepší než iPhony, protože mají běžně 8 jader, zatímco iPhony pouze 2 jádra... :D Přitom jsou tyto osmijádrové procesory "pouze" čtyřjádrové a navíc je u telefonů (mimo jiné z důvodu přehřívání) mnohem důležitější single core performance (který je u Apple zařízení už několik let bezkonkurenční), protože i v náročných aplikacích běží po většinu času telefon "pouze" na 2 jádrech. Navíc optimalizace je skutečně velmi důležitá a v tomhle je iOS taktéž bezkonkurenční... Dalším častým bodem je paměť RAM, kdy se plno Android uživatelů vysmívá iPhone uživatelům, že mají pouze 2 GB RAM, zatímco oni 4 nebo dokonce 6 GB. Tohle jsem bral jako pádný argument do doby, kdy měly iPady a iPhony 1GB RAM a skutečně tak bylo patrné omezení třeba v Safari (počet otevřených tabů). Dnes, když mají 2 GB RAM, to ale beru jako zcela bezpředmětné, protože to bude iOS stačit ještě na několik let (u Androidu bych tuto hranici posunul na 3 GB RAM). Uznávám ale, že by větší paměť RAM ničemu neuškodila... Jedním z posledních oblíbených témat je pak samozřejmě rozlišení displeje, které je přece oproti QHD displejům trapně malé - k čemu by mi ale bylo? Full HD beru jako zcela bez kompromisů do nějakých 6 palců a u menšího iPhonu to rozlišení 1334 * 750 by také mělo stačit (326 ppi je alespoň na mém tabletu dostatečné, i když tedy musím uznat, že jednotlivé pixely je možné z bezprostřední blízkosti vidět)...

Jinak není pravda, že se iPhone/iPad nikdy nesekne nebo nespadne aplikace (vlastní zkušenosti), není to ale skutečně nijak časté a u nových přístrojů (myšleno s nejnovějším HW, kupříkladu iPhone 6S nebo iPad Mini 4) se toto stává málokdy. Stejně tak musím uznat, že plynulostí a rychlostí systému jsou na tom iPhony (poslední 2 generace) lépe než jakýkoliv současný telefon s Androidem, ačkoliv se tento rozdíl za několik posledních let značně ztenčil a v případě Nexusů/Pixelů či high-end telefonů s custom ROM postavených na AOSP je rozdíl (troufám si říci) minimální...

PS: Osobně jsem iPhone nikdy nevlastnil a s největší pravděpodobností ani vlastnit nebudu. Vždy jsem totiž upřednostnil a v budoucnu nejspíše taktéž nějaký vlajkový model s Androidem, který mi prostě jako systém pro telefon vyhovuje více. Na druhou stranu, několik let jsem používal iPad Mini 2 a momentálně vlastním iPad Mini 4, se kterým jsem spokojen a za žádný tablet s Androidem bych ho neměnil. Nejen proto, že naprostá většina nabízí retardovaný poměr 16:10 a ani nijak nenadchne výkonem a displejem, ale také z toho důvodu, že se mi zdá iOS lépe navržený pro zařízení s větším displejem a také u tabletu nepotřebuji nějakou velkou otevřenost systému, ale spíše funkčnost, plynulost a rychlost, což iOS nabízí... :-)

PS(2): Omlouvám se za takový sloh... :-D

Kotik
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2384
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Kotik » 22 říj 2016 00:51

Za mě iPhone.

Byl jsem vždycky "androiďák", který nechápal, co lidé vidí na iPhonech, a víceméně se jim smál...teď mám iPhone. Měl jsem před X lety HTC Desire S (velice kvalitní zpracování), HTC Desire 310 (to byl úlet) a do minulého týdne Huawei P8 Lite (musím říct zatím nejlepší telefon, co jsem měl, po čase se ale stejně Android projeví.... O Samsungách jsem ani nikdy nepřemýšlel, jejich design mi přijde tragický...drahý, přitom pořád stejně levně vypadající.

No a od minulého týdne mám iPhone 6S, je opravdu někde jinde, celkově. Opravdu velice rychlý, zatím se mi ho nepovedlo ani trošku zalagovat a že jsem mu dával, je to ale týden...další věc uživatelské ovládání prostředí je opravdu vychytané (na to si ale člověk musí zvyknout a přijít na to - což chvíli trvá). Již po týdnu používání jsem si na to tak navykl, že si nedokáži představit mít zas Android.
Nutno ale také říci, že ten přechod z Androidu je docela krutý, je všechno úplně jinak, tam kde by člověk něco hledal u Androidu, u iOS horko těžko hledá...celkově "princip" fungování systému je úplně jiný a je třeba si na něj zvyknout, alespoň já jsem to tak měl (mám). Již několikrát pomohl strýček Google :lol: Do mobilu vše přes iTunes, sice se objeví v Tento počítači, nic ale nejde vložit (pouze kopírovat vyfocené fotky). Docela perlička (aspoň pro mě) zkopíroval jsem si ze starého telefonu na iPhone fotky přes iTunes, to ovšem nešlo rovnou adresáře mobilu, musel jsem nejdřív zkopírovat do PC, až pak synchronizovat s iPhonem :lol: a perla navíc, ty zkopírované fotky nejdou v mobilu smazat, jenom přes iTunes :lol: Vyfocené iPhonem samozřejmě normálně smazat jdou ;)

Celkově ale iPhone hodnotím velice kladně, dobrý systém, velice dobré ovládání systému/aplikací, skvělý foťák. Mínusy - delší zvykání si na systém a baterka. Při větším používáním za den vytřískaná, což je normální, já teď dva dny při normálním používání netu, fb, messenger. Zase otázka, co je normální používání, každý má jiné. Já jsem na tom s výdrží stejně jak s předchozím P8 Lite, což mi dostačuje.

Pokud na iPhone máš a není Ti líto těch peněz, nebudeš litovat ;)
Ntb: HP Pavilion 13-a250nc
PC: i5-4430 + Noctua NH-U9B SE2 / GIGABYTE GA-B85M-D3H rev.1.1 / 2x Kingston HyperX Fury White 4GB 1866 MHz / MSI R7 265 OC / Crucial MX500, 250GB / Seagate Barracuda 7200.14 - 1TB /BITFENIX Neos, bílá + EVGA 500B / Win10 Pro 64bit / AOC i2369VM
+ Genius SW​-HF 5.1 4000; Sennheiser HD 438

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod X » 22 říj 2016 02:10

iPhony se 32 GB pamětí jsou pomalejší, část má slabé LTE a několik iPhonů už vyhořelo

* iPhony 7 s menší kapacitou paměti podle testů pracují s daty výrazně pomaleji.
* Větší iPhony 7 Plus mají v některých případech slabší příjem signálu mobilních sítí.
* Aktuální zpráva hovoří i o dalším vyhořeném iPhonu 7, surfař ho nechal v autě.

Vypadalo to, že Apple na uživatelích přestal tolik šetřit, základní verze nových iPhonů totiž nabízejí dvojnásobnou kapacitu paměti, a tak se hned nezaplní aplikacemi a fotkami. Podrobné technické testy ale ukazují, že Apple přeci jen šetřil. Modely s kapacitou paměti 32 GB jsou totiž několikanásobně pomalejší.

Výkon procesoru je samozřejmě stejný, ale výrazně se liší rychlost zápisu dat, modely s vyšší kapacitou jsou osmkrát rychlejší. To znamená, že si u levnějšího iPhonu počkáte zejména při kopírování filmů do iPhonu z počítače. Na skrytou nevýhodu modelů s menší kapacitou upozorňuje video Unbox Therapy na Youtube, které porovnává 32GB a 256GB verzi menšího iPhone 7, i test serveru GSMArena, který porovnával rychlost úložiště u iPhone 7 Plus.

Slabší LTE i v Česku

Zatímco rozdíl v rychlosti zápisu u levnějších iPhonů lze vysvětlit tím, že dražší modely mohou zapisovat souběžně na více čipů, u druhého odhaleného problému jde o rozhodnutí Applu. Část iPhonů 7 totiž nepoužívá bezdrátový modem od Qualcommu jako v minulosti, ale nový čip od Intelu. A modely s modemem od Intelu mají horší příjem signálu a dosahují reálně výrazně nižší přenosové rychlosti.

Na velký rozdíl mezi oběma verzemi iPhonů upozornil server Cellular Insights, který provedl opakovaná měření signálu a dosahovaných rychlostí, které porovnal s nejbližší konkurencí. Z výsledků vyplývá nejen to, že iPhony s modemem od Qualcommu mají lepší výsledky než varianta s Intelem, ale také to, že modem v Galaxy S7 je v horších podmínkách i dvakrát rychlejší. Pro Intel jsou výsledky tohoto testu hodně špatnou zprávou, jde o zatím největší zakázku Intelu v oblasti mobilních modemů, Intel nicméně dodává LTE čipy například i do zařízení od Samsungu.

Obrázek
Srovnání kvality LTE u iPhonu 7, Galaxy S7 a dalších telefonů, Zdroj: Cellular Insights

Podle informací Cellular Insight jsou iPhony s lepšími modemy od Qualcommu dostupné v USA pouze u operátorů Verizon a Sprint, v Číně a Japonsku. V Evropě se údajně prodávají pouze horší modely s modemy od Intelu, poznáte je snadno, jejich modelové číslo je A1778 nebo A1784. Jisté je, že minimálně část českých uživatelů má model s modemem od Intelu.

Vyhořelý iPhone 7 i s autem

Jedničkou v hoření je mezi telefony nešťastný phablet Note7, ale obrovský problém Samsungu přitahuje pozornost i na ostatní. V tomto případě na Apple. Instruktor surfování Mat Jones si v Austrálii odložil iPhone 7 pod oblečením v autě, po návratu našel auto plné kouře a zdrojem ohně měl být právě iPhone. Předchozí případy hořícího iPhonu 7 (do médií se dostaly zatím dva případy) se týkaly telefonu s poškozením. Mat Jones ale uvedl, že jeho byl starý pouze týden, nebyl poškozený a nabíjel se pouze z oficiálního napájecího adaptéru.

Obrázek
Vyhořelý iPhone 7, Zdroj: 7news

Apple pro australskou stanici 7 News uvedl, že o incidentu ví a situaci prošetřuje.

http://tech.ihned.cz/c1-65487700-iphony ... z-vyhorelo

Uživatelský avatar
Petr Škorec
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 920
Registrován: březen 04
Bydliště: Jílové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod Petr Škorec » 22 říj 2016 12:21

DominikHolecek: To je hrozný, k čemu je dobrý tahat po kapsách 4 jádra, 8GB RAM? Dá se to vůbec využít?
PC1: Intel i5 4460 Haswell, 16 GB RAM, 240GB SSD, 2TB HDD, GTX 960 4GB GDDR5.
PC2: Intel i5 11400F Rocket Lake-S, 16GB RAM, 256GB SSD M2, 1TB SSD M2, GTX 1660 6GB GDDR6
Notebook: Lenovo B590, i3, 4GB ram, 500 GB HDD
Notebook: Dell C610, Pentium III 1,1ghz, 256MB ram, 20GB HDD

Uživatelský avatar
AdamProGaming
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 988
Registrován: červenec 14
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: iPhone výhody-nevýhody

Příspěvekod AdamProGaming » 22 říj 2016 12:45

Pokud máš iOS :D tak to nevyužiješ ..
My Steam Profile (from SteamDB)


  • Worth: $1069 ($308 with sales)
  • Games owned: 86
  • Games played: 57 (66%)
  • Hours on record: 5,245.0h


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Iphone 12 mini Příloha(y)
    od tomassek.32 » 22 srp 2023 19:28 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    9
    3433
    od peta501 Zobrazit poslední příspěvek
    24 srp 2023 13:43
  • Fake iPhone
    od lucaso84 » 03 zář 2023 17:52 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2556
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 07:21
  • Kde nakoupit REPASOVANÝ IPHONE?
    od HelFix » 22 čer 2023 19:37 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    1905
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 čer 2023 07:23
  • Optimalizované nabíjení 80% - Apple iPhone 15 Pro
    od Zabral68 » 03 dub 2024 17:36 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    7
    2854
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    06 dub 2024 10:52
  • iPhone SE 2022 - dobrá volba?
    od HelFix » 06 úno 2024 06:10 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    4
    1830
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    09 úno 2024 17:48

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů