Plná hlavolamová hra zdarma, s výhrou ...

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Plná hlavolamová hra zdarma, s výhrou ...

Příspěvekod X » 23 črc 2009 13:56

Lode Runner X: plná se všemi 75 levely, bez omezení, hlavolamová hra zdarma, s výhrou pro platící uživatele (stánková cena 50 Kč).

Stačí mi poslat vzkaz SZ (soukromá zpráva) a já vám zašlu informace k poslání autorského poplatku a zanesu vás do databáze platících, to je nutné pro výhru poloviny všech vybraných peněz. Pro výhru vám pak stačí jako prvému rozlousknout a projít všemi levely hry, celkem 75. K potvrzení budu požadovat zaslání pamětového snímku hry (=mul = multiface) s posledním 75. levelem, ten se neřeší, je poslední.



I při nezaplacení autorského poplatku můžete hrát plnou hru bez jakýchkoli omezení, všech 75 levelů. Jediné o co přijdete je výhra. Pokud někdo bude chytračit a nejdříve se snažit hru projít, zaplatit až na konec pro možnost inkasování výhry, ať si uvědomí, že když to udělá víc lidí, ani on sám toho moc nevyhraje. A naopak, když někdo zaplatí "stánkovou cenu", tedy ne příliš vysokou, ale svým "vkladem" přiláká zaplatit ostatní a snažit se projít první více lidí, v případě výhry víc získá.



Vlákno založeno: 2009.07.23 - čtvrtek * staženo: 9x

Aktuální výherní částka (polovina autorských poplatků): 0 Kč

Hru se budu snažit propagovat i na jiných fórech, je tedy šance zapojení více soutěžicích lidí.



Hra samotná je velká jen kolem 40 KB, i s potřebným emulátorem a operačním systémem vše zabírá pouhých 977 KB, tedy ani ne 1 MB (minimální přenos dat po Netu). Hru jsem napsal asi před 12 lety pro synovce (8-14 let), kteří ji prošli až do konce.

Hra je ke stažení se vším potřebným tady: viewtopic.php?f=39&t=42757" onclick="window.open(this.href);return false;

Je tam i popsáno vše potřebné ohledně emulace, spuštění hry a její ukládání pozice (snímku paměti hry), strana 1 a 2 vlákna. Je tam toho popsáno více, ale vše nepotřebujete, stačí jen když si to přečtete, zapamatujete minimum a v případě zádrhelu tam nahlédněte. Jinak vlákno v dalších částech slouží ke všemu co se jedná o tomto počítači a jeho software (her, aplikací, ...). Download EMULACE, 5. příspěvek od začátku vlákna.

Hra je napsaná v editoru hry Lode Runner počítače ZX Spectra. Všechny možnosti proti švindlování jsem zabezpečil přímo ve strojovém kódu procesoru ZX Spectra. Na úvodní obrazovce vám proto půjde pouze hra spustit, klávesa 0 (= nula), ostatní volby jsou zablokované (proti podvádění). Někteří možná znají hru, v které je v jejím editoru tato hlavolamová hra vytvořená: Lode Runner. V mé hře je ale zrušena možnost kopání (vytváření dočasných děr). Protože to není honička, sbírání a kopání. Je to pouze bludiště, každý level pouze na jednu obrazovku. Jsou tam tajné chodby, které ovšem nevidíte. Chytáky, pasti, nástrahy, slepé uličky, finty :lol: Každý level je průchozí do dalšího levelu, bez kopání které tu nemáte a nebudete mít! Každý level byl důkladně testován, nejhorší co se vám může stát, že se kousnete (nám se to se synovci povedlo až skoro v posledním levelu). V tom případě můžete buď hrát od začátku, nebo použít svůj pamětový snímek hry (= multiface = pozice = save). Můžete přijít o život, nebo vám občas zůstane jen možnost nechat se zabít. Počítejte s tím, že jsem využil každou možnost jak vás nachytat, každý čtvereček. První levely jsou mírnější, ale ne lehké. Obtížnost s každým levelem roste.

Původní hra Lode Runner, v jejímž editoru je vytvořená moje hlavolamová hra Lode Runner X


Smysl hry: ovládáte bílého panáčka klávesami:

O = vlevo
P = vpravo
Q = nahoru
A = dolu

... třetí prst pravé ruky (ukazováček) si můžete položit na klávesu M, ale v mé hře nic nedělá. Toto rozložení ovládacích kláves bylo nejčastější a nejoblíbenější na hrách ZX Spectra. Předefinování pro vás není možné.

V každém levelu máte za úkol sebrat zlaté (žluté) cihličky, pokud v levelu existují (nemusí), pozor na to, že pokud se k cihlám zlata dostanou vaši nepřátelé, můžou je nosit a přemístit. Nepřátelé jsou růžový. Při kontaktu s vámi (existuje i zvláštní vyjímka a to si buďte jisti, že jsem jí využil :lol: ) vás zabijí a přijdete o život. Další úkol pro pokračování do dalšího levelu je ten, dostat se co nejvýše, až vás to přenese z vrcholu obrazovky (samozřejmě až po vysbírání zlatých cihel) do dalšího levelu.

Shrnutí:

1) vysbírat všechny zlaté cihly jestli v levelu existují
2) dostat se na vrchol (nahoru) obrazovky

Tajné chodby nejsou vidět, ale můžete je procházet. Jsou maskováni jako obyčejné cihly. Vstup do tajných chodeb občas záleží v možnosti pohybu (rozejití) v určitém směru. Na tyčích lze ručkovat či se pustit klávesou A (dolu). Určitou kombinací, například tajné chodby a dalšího prvku se dosáhlo jednosměrnosti vstupu/východu do/z tajné chodby.

1. level - je skoro lehoučký, když se ovšem zná :D
2. level - tam už přituhává, ale zase, když na to přijdete, je to prkotina :lol:
3. level - když nepřijdete s paradoxním nápadem, nerozlousknete ho, určitě vám na pár dní vydrží, možná ho budete proklínat, opravdu šílená pointa :lol: když na to ale přijdete, na provedení je to snadné
7. level - jen na vystrašení při načítání, odpočinkový :lol:
všech 75 levelů - by vám snad mělo vystačit na pár měsíců, já jsem je tvořil taky hodně dní a hodin

Hra po nahrání, menu - v celoobrazovkovém režimu (Fullscreen), klávesa F8
Obrázek

1. level (Fullscreen)
Obrázek

2. level (Fullscreen)
Obrázek

3. level (Fullscreen)
Obrázek

4. level (Fullscreen)
Obrázek

5. level (Fullscreen)
Obrázek

6. level (Fullscreen)
Obrázek

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host