Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Všeobecná sekce pro témata a příspěvky z oblasti IT či témata z blízkých oborů. Sekce pro uživatele, kteří nenalezli pro svůj IT dotaz tu správnou sekci.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Vaše hodnocení tohoto vlákna (zpětná vazba = oblíbenost, spokojenost) - vyšší je lepší:

100%
0
Žádná hlasování
90%
0
Žádná hlasování
80%
0
Žádná hlasování
70%
0
Žádná hlasování
60%
0
Žádná hlasování
50%
0
Žádná hlasování
40%
0
Žádná hlasování
30%
0
Žádná hlasování
20%
0
Žádná hlasování
0 - 10%
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 0

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 20 dub 2015 01:39

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Dubirubiduraffa dubirubiduraffa ■ Á baštááááááá! ■ Hoi - hoi! [chuj - chuj] ■ Nebreč, nebo bude pršet! ■ Moje přítelkyně je Gumiho - teď asi přemýšlíte, co je to za divný název ... jestli je jeho přítelkyně někoho jiného či zda není chlap. Ale nebojte se, Gumiho [gumižo] je dle čínských a korejských legend devítiocasá liška :lol: Wiki o Gumiho >>> http://en.wikipedia.org/wiki/Kumiho . V čínských legendách se Gumiho objevuje o 100 let dříve, v korejských pak získává negativní pověst. Existuje mnoho filmů a seriálů o Gumiho, každý si lehce poupravuje legendu po svém, v tomto seriálu je například stylizace takto: Gumiho má schopnost brát na sebe lidskou podobu, a to překrásné mladé dívky, která se trochu podobá lišce a muži jí padají k nohám. Před 500 lety byla ženskou populací pomluvena, že jí lidská játra a srdce a nakonec babičkou tří bohů zakleta do obrazu. Obraz nyní visí ve svatyni uprostřed jezera (trochu připomíná tu z filmu: Jaro, léto, podzim, zima... a jaro >>> http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=62&t=31670&start=24 - až na to, že zde je k chrámu most).
Jednoho dne se Gumiho z obrazu podaří přesvědčit hlavního hrdinu, který se náhodou ocitl v chrámu a slyší ji, aby jí domaloval 9 ocasů na obraz. Tím se jí podaří osvobodit ze zakletí. Spolu s ním potom utíká před divočákem, kde on ale spadne do hluboké strže a smrtelně se zraní. Ona ho ale zachrání, když do něj přenese svou perlu, zdroj své hlavní síly. Když se mu ale svěří, že je Gumiho, devítiocasá liška (ocasy jsou vidět převážně jen při úplňku), on se jí vysměje a nechá ji vyhodit z autobusu (nemá jízdenku - nezná zvyklosti, když byla 500 let zakleta v obraze). Ať prý ho najde a dokáže mu, že je Gumiho. Ona ho opravdu najde, při úplňku mu ukáže ocasy a vezme si zpět svoji perlu. On na zemi pomalu umírá ...
V seriálu je také spousta narážek na jiné filmy: A Chinese Ghost Story * melodie z: Kill Bill a mnohé další. Snad každý díl končí událostí, která vás zdvihne ze židle. Prostě budete napnutí, jak to bude pokračovat a budete chtít vědět co nejdříve, jak to bude dál ... (tohle skvěle uměly některé díly BattleStar Galactica, a to dokonce v několika dějových liniích).
Gumiho vládne nadpozemskými schopnostmi, levituje v povětří, má nadpozemskou sílu a také čichá a slyší více než lidi (tuto schopnost mám také, ale ne v takové míře jako Gumiho :lol: ). Seriál je neuvěřitelné rozkošný, úžasný, zábavný, uličnický, má neuvěřitelnou atmosféru. Jen by se na něj neměli dívat vegetariáni, protože hrozí, že po pár dílech se z nich stanou krávožrouté. Gumiho je schopna na posezení spořádat snad celou krávu a tváří se u toho velmi blaženě. Některé dvojice po zhlédnutí seriálu kupují gril, viz citace. Gumiho pronásleduje goblin (napůl člověk a napůl nečlověk), lovec který ji chce zabít. Když ji ale spatří, zjistí že má Gumiho podobu kdysi jedné jeho dávné známé a sám se do ní zamiluje ...
První vážnější mrak (romantické drama) se objeví v seriálu asi kolem pátého dílu, kdy je vám naznačeno, že je to stylizace dle pohádky Malá mořská víla, ale v mnohem hrozivější podobě. Gumiho se chce stát člověkem, oba ale netuší, že tím rozehrávají drama: buď za 100 dní umře on nebo ona. V té chvíli jsem si říkal, že se to možná ještě nějak vyřeší a konec je daleko. Prostě se tou báječnou atmosférou seriálu necháte úplně unést. Několik dílů ke konci ale atmosféra začne houstnout, hlavní postavy se dozví, co jim hrozí ... Rozkošná atmosféra se pomalu vytratí a drama začíná. Úplný konec mě ale znovu dostal. Je tam zase zajímavý uličnický kousek. Rozhodně by vám tento seriál neměl utéct, stojí za to. Jeho báječná hudba mě stále zní v uších ... A celý seriál je prostě: Á baštááááááá!


Moje přítelkyně Gumiho / My Girlfriend is Gumiho (My Girlfriend is a Nine-Tailed Fox) / Nae Yeojachinguneun Gumiho (내 여자친구는 구미호) (내 女子親舊는 九尾狐) (2010)

Mé hodnocení: 100%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/286006-nae-yeojachinguneun-gumiho/ 86%
FDb: http://www.fdb.cz/serial/nae-yeojachinguneun-gumiho/103522 100%
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/My_Girlfriend_Is_a_Nine-Tailed_Fox (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/My_Girlfriend_is_a_Nine-Tailed_Fox (EN) 96


Žánr: komediálně fantasy romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (16 x 70 min)
Podle knihy:
Režie: Sung-chul Boo
Scénář: Hong Jung-eun, Hong Mi-ran
Kamera:
Hudba:
Hrají: Min-a Shin, Seung-gi Lee, Min-woo No, Soo-jin Park, Hee-bong Byun, Yoo-sun Yun, Dong-iI Sung, Hyomin, Hong-ki Lee, Yoo-jin Kim
POSTAVY
► Zobrazit spoiler

Cha Tae-Woong (Lee Seung-Ki) je rozmazlený mladý muž, který nemá zájem studovat nebo dokonce pracovat. Chce se stát akční hvězdou. Jeho bohatý dědeček Cha Poong (Byeon Hie-Bong) pro něj ale plánuje něco jiného. Proto Cha Tae-Woong uteče do jednoho buddhistického kláštera. Zde jednoho večera shodou okolností osvobodí legendární stvoření, devítiocasou lišku - Gumiho (Shin Min-A), zvíře zodpovědné za párování mužů a žen a přinášení dětí (X: zde to bylo špatně pochopeno - tyto vlastnosti má babička tří bohů - viz seriál). Cha Tae Woong má obavy, co mu liška v lidské podobě vyvede, brzy zjistí, že chce i něco jiného, než se jen přecpávat hovězím ...
CITACE
► Zobrazit spoiler

Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 02:03, celkem upraveno 23 x.

Reklama
Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 01 kvě 2015 02:23

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


A zase něco známějšího ...



Se slovníkem v posteli / The Sleeping Dictionary (2003)

Mé hodnocení: 70%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/40886-se-slovnikem-v-posteli/ 67%
FDb: http://www.fdb.cz/film/se-slovnikem-v-p ... nary/36897 78.5%
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Sleeping_Dictionary (EN)
AsianWiki:


Žánr: romantické drama
Původ: USA film
Podle knihy:
Režie: Guy Jenkin
Scénář: Guy Jenkin
Kamera: Martin Fuhrer
Hudba: Simon Boswell
Hrají: Hugh Dancy, Jessica Alba, Bob Hoskins, Brenda Blethyn, Emily Mortimer, Noah Taylor
Krásná domorodkyně Selima se stává učitelkou jazyka a zároveň konkubínou mladého britského úředníka, který se právě připojil ke zdejšímu oddílu koloniální armády. V žáru džungle přerůstá jejich vztah ve vášeň a zakázanou lásku. Při zjištění následků, jež oběma hrozí za porušení místních tradic, jsou milenci přinuceni se rozejít. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně opět vzplane a zesílí. Na povrch vystupují tajemství tak hluboká a temná jako sama džungle a její obyvatelé ...
Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život ...
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 02:04, celkem upraveno 12 x.


Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 06 kvě 2015 23:23

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Petison: Dík za tipy. Sám mám také několik desítek dalších, které sbírám porůznu, samozřejmě bez záruky že budou opravdu spadat do žánru melodramatu. Jsem zvědavý, jestli Teď a tady není film, co jsem kdysi viděl v TV, ale dávno zapomněl jeho název. Aienji tu již dávno máme (na kontrolu je dobrý můj abecední seznam na začátku vlákna, každý film je zařazen ze všech jeho možných názvů (vícero jazykových), horší bude až v seznamu narazím na limit maximálně 60 000 znaků na příspěvek). Dogani jsem sice neviděl, ale odhaduji že tam romantika nebude, jen drama a takto krutým snímkům se radši vyhnu stejně jako jsem to měl udělat u Slz lásky ve středu světa. Podobně krutý snímek bude nepochybně:
Naděje / Hope (Wish) / So-won (소원) (2013) >>> http://www.csfd.cz/film/352865-so-won/
Obrázek
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 02:05, celkem upraveno 12 x.

mekynka
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: květen 15
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod mekynka » 08 kvě 2015 16:16

Ko Joo-yeon se narodila 22. února 1994. V době, kdy hrála ve Sněhové královně, jí víc než 12 let být nemohlo. V seriálu mi nepřišlo, že by hrála o dva roky starší holku, přišlo mi, že hrála holku jejího skutečného věku (11 - 12 let). Můžu vědět odkud je tato informace "ona 14tiletá"?
A za mě má ten seriál taky 100 %.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 09 kvě 2015 05:07

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Pokud se nemýlím, tak je to přímo z filmu (pokud byl správně přeložen = titulky). Když se setkali později, jí bylo 22 a jemu 25 let. Takže před 8 lety to muselo být 14 a 17 let. Také mi přišla mladší, ale u asiatů s jejich výškou je to dost ošidné. Jednou jsme na brigádě s kolegou nechtěli pustit vietnamku s alkoholem z obchodu bez občanky, ta se durdila se slovy: "pane, já mám 2 děti" - a za chvíli přinesla z auta občanku a bylo jí přes 30 ...
P.S.: dobře, tak já tvou přezdívku přidám pod film s tvým hodnocením, aby to ostatní při rozhodování na co se podívat měli jednodušší.
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:40, celkem upraveno 10 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 15 kvě 2015 01:54

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


P.S.: Musel jsem rozdělit na 2 části katalog řazený dle abecedy (na začátku vlákna), protože jsem znovu překročil maximální limit 60 000 znaků na příspěvek!


Film je v prvních 2/3 zmatený, nemáte se čeho chytnout, nevíte kam směřuje a co zamýšlí. Teprve v poslední třetině je objasněn a začíná dávat smysl ...


Heartbreak Library / Geu namjaui chaek 198 jjok (그 남자의 책 198쪽) (2008)

Mé hodnocení: 70%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/238538-geu-namj ... -198-jjok/ 55%
FDb:
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Heartbreak_Library (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Heartbreak_Library (EN) 91


Žánr: romantické drama
Původ: Jihokorejský film
Podle knihy: Page 198 of That Man's Book (That Man's Book Page 198)
Režie: Jeong-kwon Kim
Scénář: Na Hyeon, Park Eun-yeong
Kamera: Yun Myeong-sik
Hudba:
Hrají: Jin Yu, Dong-wook Lee, Da-in Yoo, Deok-hyeon Jo, Eun-pyo Jung, Jae-yong Lee, Seok-hyeon Jo
Jednoho dne uvidí knihovnice Eun-Soo Jun-Ohna, trhajícího stránky z knih a nařkne ho z vandalismu. Brzy však zjistí, že za jeho činy se skrývá velmi komplikovaný příběh a sama se mu bude snažit pomoc najít skrytou zprávu ze strany 198 ...
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:41, celkem upraveno 12 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 22 kvě 2015 00:24

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Lehce plynoucí film převážně z vysokohorského prostředí Himalájských hor. Také bych chtěl umět krást lidem stíny (ve filmu jako enegii a štěstí) - to by mohla být pěkná prča :lol: levitovat povětřím a stavit se v údolí ticha (ale žít bych tam nechtěl, pořád jsem špicoval uši a nic neslyšel, z toho bych se asi brzo zbláznil), kde nejsou slyšet žádné zvuky kromě lidského hlasu. Žije tam totiž mnich, co umí připravit elixír nesmrtelnosti. Jsem také zastáncem hlášky (jednoho uživatele jistého fóra), že: "Rozhodl jsem se, že budu žít věčně, a umřu jenom kdyby mi to nevyšlo." :lol: Pobavila mě hláška z filmu, i když skoro alkohol nepiji: "Je to skutečné?", "Hmm. Skutečnost vzniká nedostatkem alkoholu. Takže se napijeme." Nebo: "Kolik vám je let?", "197.", "Měl jste v minulosti sebevražedné sklony?", "Ano, mám za sebou 2024 pokusů o sebevraždu." A také: "5. reinkarnaci nepřežiji." a: "Pozor, pronásleduje nás Yeti.".


Údolí květů / Valley of Flowers (2006)

Mé hodnocení: 80%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/231671-udoli-kvetu/ 74%
FDb: http://www.fdb.cz/film/valley-of-flowers/75857 80%
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Valley_of ... %28film%29 (EN)
AsianWiki:


Žánr: fantasy romantické drama
Původ: Indicko - Francouzsko - Japonsko - Německý film
Podle knihy: Magie d'amour et magic noire; Scènes du Tibet inconnu (Tibetan Tale of Love and Magic) (Alexandra David-Néel's)
Režie: Pan Nalin
Scénář: Pan Nalin, Sarah Besan Shennib, Anurag Kashyap
Kamera: Michał Englert
Hudba: Rajesh Roshan, Cyril Morin
Hrají: Mylène Jampanoï, Naseeruddin Shah, Amrit Pal, Gó Ajano
V okolí nejvyšších himálajských průsmyků se drsný, neohrožený Džalan a jeho banda živí přepadáváním nic netušících pocestných. Řídí se svými vlastními zákony cti a svůj lup si rozdělují rovným dílem. Ze zajetých kolejí je vytrhne až příjezd krásné tajuplné Ušny. Když se Ušna záhadně objeví po přepadení karavany poutníků, přilne k Džalanovi s tvrzením, že se objevoval v jejích snech a odmítá ho opustit. Ušna cítí neklid ostatních mužů a nabídne pomoc v jejich úsilí s podmínkou, že se nebudou ptát, proč a jak je schopná dovést je k úspěchu. V následujícím čase vede Ušna gang ke strašným činům a získá si tak úctu mužů a obdiv Džalana, který se do této tajuplné ženy vášnivě zamiluje. S rostoucím úspěchem nabývá na intenzitě i láska mezi Džalanem a Ušnou, až se tím oba uzavřou do svého vlastního světa. Už nevěnují pozornost svému okolí a svými činy zacházejí až příliš daleko, od krádeží materiálních věcí po zahrávání si s věcmi, se kterými si zahrávat není radno; s kradením energie, štěstí a dokonce i s uměním levitace. Překračují hranice nadpřirozena. Svět této dvojice a jejích zvláštních činů dosáhne k policejnímu úředníkovi Jetimu, který se za nimi pustí se třemi najatými lovci. Ve zmatku pronásledování se Džalan a Ušna nakrátko rozdělí, což vede oba k šoku a zoufalství. Po ztrátě štěstí, bohatství a přátel se přesto tato osudová dvojice opět šťastně shledá. Jejich vášeň zachází dál než kdy jindy, slibují si, že se nikdy znovu nerozdělí, i když by to znamenalo obelstít osud či smrtelnost. Ale život vždy přináší překvapení.
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:42, celkem upraveno 10 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 25 kvě 2015 02:43

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Poměrně "čerstvý" Jihokorejský seriál, který vychází z některých historických skutečností (zrada několika významných Jihokorejců ve prospěch Japonska, admirál, želví lodě). Také se inspiruje z korejských legend o Gumiho (Gu = Gumiho), více viz >>> http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=1 ... 0&start=80 - v tomto seriálu netradičně v mužské variantě a je často označován jako mytická (tak já bych se klonil spíše k mýtická od slova mýtus) bytost. Překrásné exteriéry (krajiny), skvělá atmosférická hudba, charismatická postava Gumiho, hluboké chraplavé zastřené hlasy vypravěče, mnicha a admirála, velmi pochmurný a temný příběh ... ten mě na více místech dost iritoval (vytáčel), autoři si nepochybně vzali za vzor v některých věcech seriál Hra o trůny, protože nestačilo že hrdinům připravili to nejhorší, ale i všechny hlavní hrdiny stihnou zabít do 3. dílu (nebo že by ...). Navíc takový počet mrtvol snad není ani ve Hře o trůny. Hlavního padoucha budete jistě nesnášet. Jako si seriály Sněhová královna a Moje přítelkyně Gumiho berou za vzor pohádky, ani tady to není nejspíš jinak. Přijde mi to v určitých ohledech jako stylizace Krásky a zvíře a dokonce trochu jako Plaváček.
Skoro celý seriál se odehrává v minulosti (asi středověk?). Gumiho zachrání dívku, její otec byl pomluven a zrazen svým přítelem, označen za zrádce a zabit, ona je prodána jako otrokyně do státního bordelu (kde se ji chystá zanedlouho zneužít i onen zrádce). S Gumiho se zamilují do sebe, on jí však neprozradí kdo je, ale potajmu se chce změnit v člověka (tedy já bych nesmrtelnost neměnil, i kdyby mě bylo jako tomuto Gumiho přes 1 000 let, navíc nejsou k zahození i jeho téměř nadpřirozené schopnosti). Musí ovšem dodržet po 100 dní některé podmínky, jinak se promění na 1 000 let ve zlého démona. Ovšem dívka je jednoho dne v lese (kde žije s Gumiho) díky své lehkovážnosti spatřena a pronásledována lovci (státními úředníky), Gumiho ji přijde na pomoc, nakonec i on je po chvíli zajat a spoután do řetězů. Aby ji zachránil, musí ukázat svou skutečnou podobu. To se mu podaří, ovšem dívka se ho poleká natolik, že uteče za svými lovci.
Díky tomu, že porušil podmínku ve 100 dnové lhůtě přeměny na člověka (ukázal svou podobu a zabíjel), Gumiho nyní hrozí, že se změní na 1 000 let ve zlého démona. Od mnicha dostane dýku (přišla mi jako dřevěná), pomocí které má zabít onu dívku, aby se zlým démonem nestal. Zanedlouho se dokonce dívka sama objeví, když Gumiho zradí a přivede státní úředníky až k jeho tajné jeskyni. On ji však ani potom zabít nedokáže a je sám zabit. Dívka teprve potom prohlédne a později se pokusí zabít zrádce svého otce a strůjce svého neštěstí, je přitom ale sama zabita. Předtím ale ještě porodí syna Gumiho, když se jí nepodaří potratit, protože se obává, že potomek bude netvor po otci. Na novorozenci není nic vidět, vypadá jako lidský potomek, ve skutečnosti je ale napůl člověk a napůl Gumiho. Tento potomek jednoho dne připlave po řece v košíku ...
Seriál to není špatný, i když ponurý a nešťastný příběh mě dost štval. Ovšem velké výhrady mám k dílům 3 až asi 9, tam seriál v mých očích propadl na průměrnou až podprůměrnou úroveň. Přeskočit se to nedá, přišli byste o některé důležité skutečnosti, ovšem poskakování a hopsání potomka Gumiho v těchto dílech je pro mě dost slaboduché, s dřívější a pozdější úrovní Gumiho se nerovná ani náhodou. Nějak od 10 dílu seriál začne dostávat grády a vydrží mu to až do konce. Asi ve 12 díle se probudí ** ... Seriál končí jakoby přímo za běhu a jeví se neukončený, i vrabci na střeše si cvrlikají, že možná bude další série, tentokrát nejspíš v naší přítomnosti (nezapomínejte na nesmrtelnost Gumiho).


Gu Family Book (Kang Chi, The Beginning) / Gugaui Seo (구가의 서) (2013)

Mé hodnocení: 85%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/337627-gugaui-seo/ 86%
FDb:
Wikipedia: http://en.wikipedia.org/wiki/Gu_Family_Book (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Gu_Family_Book (EN) 95


Žánr: historické fantasy romantické drama
Původ: Jihokorejský seriál (24 x 65 min - je možné že bude následovat minimálně 2. série)
Podle knihy:
Režie:
Scénář: Eun-gyeong Gang
Kamera:
Hudba:
Hrají: Seung-gi Lee, Su-ji Bae, Sung Joon, Sung-jae Lee, Yeon-hee Lee, Jin-hyeok Choi, Seong-ha Cho, Kyung Jin, Yeon-seok Yoo, Rjóhei Ótani, Hyo-seob Eom, Yoo-bi Lee, Dong-geun Yoo, Bo-mi Kim, Jae-yun Jo, Joon-won Jung, Do-kyeong Lee, Hee-won Kim, David Lee
POSTAVY
► Zobrazit spoiler

Z lásky tajemného strážce hory a lidské dívky se narodí syn, který je napůl člověk a napůl "zvíře" (gumiho). Vyrůstá mezi lidmi a zpočátku vůbec netuší, že se od nich liší. Ve chvíli, kdy se před ním začne otevírat pravda o jeho původu, začíná hledat knihu rodiny Gu. Jenom z ní se může dozvědět, co musí udělat proto, aby se stal "obyčejným" člověkem.
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

SOUNDTRACK
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:43, celkem upraveno 21 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 04 čer 2015 05:01

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Úpravy ve vláknu - přidán soundtrack k:

Amélie z Montmartru / Amelie from Montmartre (Amélie) (The Fabulous Destiny of Amélie Poulain) / Le Fabuleux destin d´Amélie Poulain / Die Fabelhafte Welt der Amelie (2001)
Klasika / The Classic / Keullaeshik (클래식) (2003)

Tajemství / Secret / Bu neng shuo de mi mi (不能說的秘密) (不能说的秘密) (2007)
10.6.2015: Moje drzá holka 1,5 (předcházející): Jako vítr / My Sassy Girl 1,5 (Prequel): Windstruck / Yeopgijeogin geunyeo 1,5: Nae yeojachingureul sogae habnida (내 여자친구를 소개합니다) (2004)


8.6.2015: P.S.: + přiděláno označení soundtracku v příspěvku do katalogů = S
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:44, celkem upraveno 12 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 07 čer 2015 00:22

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Smutně vtipný příběh (nutilo mě to smát se na zdánlivě nepatřičných místech) v ledasčem podobný ...ing / Aienji (아이엔지) (2003) >>> http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=6 ... 0&start=47 - ale o trochu slabší a tentokrát obráceně. Co byste dělali, kdyby vám zbývali poslední 3 měsíce života (rakovina plic) a zrovna jste našli opravdovou lásku? Asi 3/4 - hodinu od konce jsem z náznaku postřehl, jak film skončí, holt ho neměl v rukou režisér / scénárista / herec Jae-young Kwak (Moje drzá holka 1 / My Sassy Girl 1 / Yeopgijeogin geunyeo 1 (엽기적인 그녀) (2001) * Klasika / The Classic / Keullaeshik (클래식) (2003) * Moje drzá holka 1,5 (předcházející): Jako vítr / My Sassy Girl 1,5 (Prequel): Windstruck / Yeopgijeogin geunyeo 1,5: Nae yeojachingureul sogae habnida (내 여자친구를 소개합니다) (2004) * Moje děvče a já / My Girl & I / Parang juuibo (파랑주의보) (2005) * Daisy / Deiji (데이지) (2006) * My Mighty Princess / Murim yeodaesaeng (무림여대생) (2007) * Cyborg Girl (Cyborg She) (My Girlfriend Is a Cyborg) / Boku no kanojo wa saibogu (僕の彼女はサイボーグ) (2008)), u toho nemáte vůbec šanci vydedukovat konec ...


Someone Special / Aneun yeoja (아는 여자) (아는 女子) (2004)

Mé hodnocení: 80%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/188919-aneun-yeoja/ 77%
FDb: http://www.fdb.cz/film/aneun-yeoja/75096
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Someone_Special_(film) (EN) - odkaz nutno zkopírovat ručně, fórum nebere závorku na konci odkazu!
AsianWiki: http://asianwiki.com/Someone_Special (EN) 90


Žánr: komediálně romantické drama
Původ: Jihokorejský film
Podle knihy:
Režie: Jin Jang
Scénář: Jin Jang
Kamera: Park Yong-su
Hudba: Park Geun-tae
Hrají: Jae-Young Jung, Na-young Lee, Hye-na Kim, Yeong-nam Jang, Jin Jang, Min-jung Lee, Il-hwa Choi, Seung-ryong Ryoo, Deok-hyeon Jo, Gyu-su Jeong, Joo-hee Yoon, Ji-young Min, Cheol-min Lee, Seung-dae Lim
Dong Chi-sung je mladý, baseballový ex-nadhazovač, který touží po opravdové lásce. Od doktora se dozví, že má zhoubný nádor na plicích a nedožije se déle než dvou měsíců. Ve smutku a strachu ze smrti, pořád doufá v první opravdovou lásku, kterou ještě nenašel a bojí se, že mu není souzena. Když se opije v baru, barmanka Yi-yeon ho zavede do hotelu, kde mu zaplatí nocleh. Po nějakém čase se dovídá že ho Yi-yeon už odmalička tajně obdivuje a snaží se s ním již roky marně navázat kontakt. Shoda okolností a Chi-sungovo obvinění z trestného činu zblíží hl. hrdiny a přivede je na společnou cestu. Jak se Chi-sung vypořádá ze smrtelnou nemocí? Přeskočí mezi Chi-sungem a Yi-yeon jiskra lásky?
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:45, celkem upraveno 10 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19325
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Romantické drama: filmy převážně se špatným koncem

Příspěvekod X » 08 čer 2015 23:15

Obrázek#ČHNTObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek&MObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek10085807570ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek


Tohle je film spíše pro introverti (ke kterým se také počítám, i když už jsem dávno děsně ukecaný a drze oprsklý), kteří lépe pochopí jemné nuance filmu. Uzavřenost, nesmělost, nervozitu. Hlavní hrdinka se nedokáže ani pousmát a má "ledovou" neměnnou tvář za každé situace, ve vypjatějších chvílích si nervozitu na veřejnosti kompenzuje šaháním na oděv či ucho, hlazením sponky (ozdoby) do vlasů (lehce neurotické rysy, neuróza = neustálá (chronická) nervozita). Vyniká ve všech školních předmětech, kromě angličtiny, která ji připadá nelogická a bez pravidel. Mladý učitel, idol všech dívek na škole jí začne doučovat. Ona je z toho ale celá nesvá a začne ho kvůli tomu nenávidět, postupně se ale do něj zamiluje ...


Zakázaná láska / Láska na krátku vzdialenosť / Close Range Love / Kinkyori Renai (近キョリ恋愛) (2014)

Mé hodnocení: 80%

ČSFD: http://www.csfd.cz/film/371654-kinkyori-renai/ 72%
FDb:
Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Close_Ran ... %28film%29 (EN)
AsianWiki: http://asianwiki.com/Close_Range_Love_% ... i_Renai%29 (EN) 94


Žánr: romantické drama
Původ: Japonský film
Podle knihy: Kinkyori Renai (manga = japonský komiks) (2011, Rin Mikimoto)
Režie: Naoto Kumazawa
Scénář: Yukiko Manabe
Kamera: Hiro Yanagida
Hudba:
Hrají: Tomohisa Jamašita, Nana Komacu, Asami Mizukawa, Hirofumi Arai, Mizuki Jamamoto, Nozomu Kotaki, Kotone Šiina, Seika Furuhata
Sakurai Haruka je mladý sebevědomý učitel angličtiny na poloviční úvazek a všechny jeho studentky na něm mohou oči nechat. Jednoho dne po jistém incidentu pozve nadějnou studentku Kururugi Juniu do sborovny, aby s ní něco probral. Po soukromých lekcích, které Juni od Sakuraie dostane, mu začne pomalu propadat. A co pan učitel?
Obrázek

OBRÁZKY
► Zobrazit spoiler

VIDEA
► Zobrazit spoiler

INFO
► Zobrazit spoiler
Naposledy upravil(a) X dne 19 zář 2017 01:48, celkem upraveno 9 x.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nový pc na 3D, hry a filmy
    od Morgothal » 03 úno 2024 22:11 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    8
    680
    od Vlada47 Zobrazit poslední příspěvek
    04 úno 2024 18:41
  • Notebook na filmy
    od Alferi » 05 úno 2024 16:54 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    425
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 07:48
  • Notebook do cca 20K - Pro volnočasové aktivity(Net, filmy atd.)
    od elfin52 » 14 zář 2023 18:20 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    2414
    od ShadowWord:Pain Zobrazit poslední příspěvek
    17 zář 2023 13:28

Zpět na “Vše ostatní (z oblasti IT)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů