Dá se v IT dobře uživit?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Mati
Level 2
Level 2
Příspěvky: 179
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Dá se v IT dobře uživit?

Příspěvekod Mati » 12 bře 2015 22:10

Ahoj mám na vás spíše teoretickou otázku a to hlavně na lidi co pracují v IT. Jde o to, že jsem v 2. ročníku poměrně prestižního gymnázia a na konci školního roku si budu vybírat semináře na příští školní rok, ale já furt nemám představu co bych chtěl v budoucnosti dělat. Naši mě hodně cpou do mediny, asi to má i smysl, protože doktoři budou potřeba vždycky, ale já nevím jestli by mne takové povolání bavilo. Hodně se zajímám o technologie a již delší dobu jsem přemýšlel jestli nezkusím trochu začít programovat, protože si myslím, že by mě to mohlo bavit, avšak bojím se, že kdybych se dal na cestu studia IT, tak nevím jestli mi to za to bude stát a nechtěl bych toho v budoucnosti litovat, protože takových IT pracovníků je v dnešní době asi přemnoženo. Ikdyž každý říká, že peníze nejsou důležité, tak já si furt myslím, že jsou důležitou součástí práce a zajímá mě jestli je to aspon srovnatelné s doktorama atd. Chtěl bych vědět váš názor na tuto problematiku popř. jestli máte nějaké rady. :)

Reklama
Uživatelský avatar
jan.jirek
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 277
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dá se v IT dobře uživit?

Příspěvekod jan.jirek » 13 bře 2015 15:12

Ahoj, stejnou otázku jsem si kladl, jako ty. Hlavní je si uvědomit že studovat IT neznamená hrát hry. Dobrý programátor si vydělá zhruba stejně jako doktor, i více. Vše je jen o tom, jak hodně tomu věnuješ času. Já studuji 3. rokem IT. na VŠ a šel bych asi studovat něco jiného :-). Nejsem povahový typ, co by seděl na prdeli a programoval. Pokud ti nevadí se drtit učením zkusil bych zubaře, nebo jiného doktora. Mě by to asi více naplňovalo a je tam větší míra uznání. Ale nikdy nevíš, jestli v Tobě dříme druhý Zuckerberg, nebo Jobs :-). Programovat se můžeš naučit i doma. VŠ ti dá stejně jen základy. Vše je jen o dřině.
Lenovo Y580
Intel Core i7-3610QM (4 jádra / 8 vláken, 6 MB L3 cache, 2,3-3,3 GHz)
8 GB DDR3 RAM (1 600 MHz)
Intel HD 4000 + nVIDIA GeForce GTX 660M (2 GB GDDR5) – Optimus
HDD Seagate 1 TB (5 400 otáček, 8 MB cache)
SSD Samsung Evo 850 110 GB (mSATA)

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7356
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Dá se v IT dobře uživit?

Příspěvekod faraon » 13 bře 2015 17:27

Jestli to chceš dělat jenom pro peníze, tak se na to vykašli rovnou.

Ale jestli tě zaujme tohle, je nejvyšší čas se do toho pustit ze všech sil...

A technologie nejsou jenom IT, to je naopak jen maličká část!
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů