Přepravní služby

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přepravní služby

Příspěvekod wattmetr » 21 říj 2014 21:24

Předem mého dotazu uvádím, že jsem jej záměrně zařadil do této sekce, protože v sekce Vše ostatní - Vše ostatní by se k tomu v podstatě nemohl nikdo vyjádřit :-)
Když už jsem to tady nakousl, tak to dotáhnu do konce:
Jaký je váš názor na kvalitu přepravních služeb - PPL, DPD, Česká pošta a další, honem mě další názvy nenapadají.
Já osobně jsem zatím ani s jednou neměl problém.
Prosím, pište jen z vlastní zkušenosti a s vylíčením důvodů, proč proti jakékoli z těchto služeb máte výhrady. JPP (jedna paní povídala), popř. výtky bez odůvodnění si prosím nechte pro sebe.
Naposledy upravil(a) Žbeky dne 22 říj 2014 17:45, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Přesunuto. S HW to nesouvisí a i zde se můžou vyjádřit všichni
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přepravní služby

Příspěvekod guest » 21 říj 2014 21:27

S PPL mám dobré zkušenosti. Nejprve přijde SMS kdy asi přijedou a pak mi zavolají, to už jsou zpravidla před domem.

S poštou je to tragédie. Tři dny si natáčím budika, aby to neuniklo a nic. V lepším případě mám lístek ve schránce NEZASTIŽEN, v horším to musím jít dohledat na poštu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod mmmartin » 21 říj 2014 21:42

PPL, DHL, UPS - naprosto bez problémů: den dodání zjistím ve sledování zásilky, ráno pošlou SMS s pravděpodobnou hodinou dodání, čas +/- půlhodina dodrží, není problém ráno domluvit doručení na jinou adresu. Pár minut před příjezdem znova zavolají.
Česká pošta - naprostý horor: hodinu dodání balíku do ruky mají (podle sdělení infolinky ČP) avizovat ráno. Opakovaně je skutečnost taková, že řidič zavolá maximálně dvacet minut před příjezdem, na požadavek odpoledního rozvozu (18:00 - 20:00), který je v ceně, odpoví, že to už bude dávno doma. Balík uloží, což - alespoň v případě mé doručovací pošty - znamená druhý den minimálně dvacetiminutovou frontu.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2014 21:44

PPL naprosto bez problémů, a to i v případě, že požádám (telefonicky) o doručení na jinou adresu, než jsem původně uvedl.
Pošta... to je zlé. Jedna vrácená zásilka kvůli poškození, jedna zásilka nekompletní - očividně vykradená (to srovnal prodejce), nedoručování domů, uloženo na poště aniž by byl ve schránce lístek (ten dodají až za tři dny) - mimochodem kde je zásilka lze zjistit na internetu. Několikrát jsem se vztekl, několikrát jsem si písemně stěžoval, nespočtukrát jsem si stěžoval telefonicky. Úplně zbytečně.
Kromě toho několikrát uloženka, tak je to taky bezchybné.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod wattmetr » 21 říj 2014 21:45

Děkuji za názory a uvítám další. Pomůže to nám všem při vybírání přepravce.
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod ITCrowd » 21 říj 2014 21:46

To ani ne. Někteří prodejci třeba nic jiného než poštu nenabízí (bohužel). Jinak osobně preferuji osobní odběr.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod Oxxid » 21 říj 2014 21:51

Já preferuji poštovné zdarma... To mi ta chvilka na poště zato stojí :lol:

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod wattmetr » 21 říj 2014 21:53

Je to tak. Bohužel výběr přepravce prodejcem neovlivníme.
Nebo že by to šlo?? Kdo z nás to zkusil? Nechci Českou poštu, chci PPL. Má někdo s tímto zkušenosti??
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Přepravní služby

Příspěvekod guest » 21 říj 2014 21:55

Samozřejmě že ovlivníme, většina obchodů dává na výběr.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Přepravní služby

Příspěvekod X » 21 říj 2014 22:06

Do balíku kopou všude stejně, klidně je hází i 5 metrů vzduchem (pošta, viděno na vlastní oči), malý balíček pod velkými těžkými kusy, žádné jemné zacházení (PPL), zaplatíte si extra za těžkou přepravu (pračka) s výnosem do patra - 1 chlap ji sám shodí z auta bez "výtahu" a když se ohradíte, že je krabice rozbitá a s dírami, tak prý to už bylo (Flexi-Komfort (Gebrüder Weiss)) - samozřejmě jsem to nepřevzal.

Deny18
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod Deny18 » 21 říj 2014 22:11

Ještě jsi zapomněl na přepravní službu InTime.

Uživatelský avatar
wattmetr
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5744
Registrován: duben 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Přepravní služby

Příspěvekod wattmetr » 21 říj 2014 22:11

To jsem neměl na mysli. Chtěl bych vědet, zda má někdo zkušenost s výběrem přepravní služby, kterou konkrétní e-shop nenabízí, ale já s ní mám dobré zkušenosti a chtěl bych ji využít. Nechají se přesvědčit??
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů