Proč tazatelé ignorují naše rady?

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_senior, Mods_junior

Uziv00

Proč tazatelé ignorují naše rady?

Příspěvek od Uziv00 »

Zdravím všechny.
Poslední dobou se mi stává, že tazatel hledající pomoc naprosto ignoruje dobře míněné rady. Místo toho ignoruje vše, co je dobře míněno a zahlcuje téma nevyžádanými informacemi, které jsou k ničemu. Viz. např.: viewtopic.php?f=8&t=140844
Stává se vám to taky? A jak reagujete?
Přiznám se, že mě toto chování dokáže docela naštvat. Nechápu proč tazatel žádá o radu, když se jí stejně neřídí?
Díky za odpovědi a postřehy.
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Příspěvky: 9708
Registrován: 31 srp 2004 17:25
Bydliště: Praha

Re: Proč tazatelé ignorují naše rady?

Příspěvek od mmmartin »

Několik důvodů:
* tazatel si nepřečte naši radu
* tazatel si sice naši radu přečte, ale z nějakého důvodu se domnívá, že radíme blbě
* tazatel ani tak nechce vyřešit svůj problém, chce si prostě jen pokecat
* a řada dalších ...

Pokud se dostanu do takové situace, použilu tlačítko Citovat a ocituju svou již jednou uvedenou radu. Když to nezabere, pomyslím si něco na způsob "Tak si trhni nohou" a už se nevnucuju.

PS. Odpověď se nevztahuje na tebou citovaný topic, je míněna naprosto obecně napříč celým fórem !!!
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11
Uziv00

Re: Proč tazatelé ignorují naše rady?

Příspěvek od Uziv00 »

Díky za odpověď martine. Jsem rád, že nejsem sám.
Odkaz na ten topic jsem tam dal proto, že přesně vystihuje, co mám na mysli.
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7424
Registrován: 23 pro 2010 09:23

Re: Proč tazatelé ignorují naše rady?

Příspěvek od faraon »

"Suma inteligence je konstantní, populace roste."

Někteří lidé prostě mají problém nejenom s pochopením psaného textu, ale celkově s vnímáním informací přicházejících k nim libovolným kanálem. Prostě se zacyklí, kňučí dokola to samé, a mozek jim nebere nic kromě jejich utkvělých představ. Ideální kandidát na omezeného arogantního šéfa sprostě nadávajícího podřízeným snažícím se napravit jeho boty, potkal jsem takových v životě víc...
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Zpět na „Vše ostatní (Off topic)“