Používáte Adblock? *anketa

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Používáte Adblock?

Ano, na všechny stránky
28
64%
Ano, ale PC-Help je mezi výjimkami
8
18%
Ne, reklamy mi nevadí
6
14%
Používal/a jsem, nadále již nepoužívám
2
5%
 
Celkem hlasů: 44

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod Oxxid » 06 črc 2014 20:41

faraon píše:Na co Adblock? Máme hosts... ;-)

Blokace webových reklam přes hosts, ale frci jen v Linuxu ne?

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod faraon » 06 črc 2014 20:52

Ve Widlích je ten soubor s velmi podobným názvem také, zkus si tam přidat http://pagead2.googlesyndication.com/ a uvidíš co to provede ;-)
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod Oxxid » 06 črc 2014 21:33

No na Androidu mám v hosts okolo 15.000 záznamů, takže vim, ze tam to funguje :lol: U Windows jsem mel za to ze to funguje jen jako kompletní blokace webovek.

Uživatelský avatar
Oxxid
člen BSOD týmu
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6194
Registrován: prosinec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod Oxxid » 06 črc 2014 21:35

Primo na to mám i aplikaci která se mi stara o aktualizaci hosts ;)
Přílohy
uploadfromtaptalk1404675316871.jpg

Uživatelský avatar
rhsCZ
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: červen 13
Bydliště: Jedna Velká díra ve středu Evropy :D
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod rhsCZ » 06 črc 2014 21:49

mě reklami vyloženě štvou jakékoliv nejsem zastánce toho že na mě někdo bude vydělávat jen tím že chodim na jeho stránky třeba kvůli novinkám ze světa android apod.
ale zase vim že za peníze z reklam platí web a doménu(pokud vyděláva z reklam tolik peněz) ale prostě mě reklamy vadí


„Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.“
„Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.“ - John Ronald Reuel Tolkien
„Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi.“ - Kurt Cobain
https://rhscz.eu
https://github.com/rhsCZ

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod Žbeky » 07 črc 2014 16:02

Reklamy beru jako nutné zlo. Vím, že je můžu zablokovat pár kliknutími, ale taky vím, že pokud chci kvalitní obsah zdarma, není jiné východisko. Lidi, co používají Adblock považuju za příživníky, kteří autorovi nedají vydělat, i když se jim jeho tvorba líbí nebo ji potřebují a přitom peníze nejdou z jejich kapsy. A argumenty o rychlosti načtení stránky jsou v dnešní době 100Mbps připojení naprosto liché. Jedinou pro mě přijatelnou omluvou je mobilní připojení a snížení přenesených dat kvůli FUP nebo zrychlení načtení stránek po jeho vyčerpání.
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
jaojao
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2600
Registrován: srpen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Používáte Adblock? *anketa

Příspěvekod jaojao » 16 črc 2014 07:33

Samozřejmě používám, ty co to neznají lituji, jsou tak nuceni konzumovat co nechtějí jen proto, že se chtějí podívat či použít co chtějí. Ano je to příživnictví, ale ze strany reklamujicich, parazitují na úspěšných, byt' tito si od nich nechávají platit... Proč ne, že ...ať si konzument konzumuje...
Že se někdo živí reklamou, že někdo reklamu potřebuje, taky chápu, to neznamená, že ho budu dobrovolně či úmyslně živit ...
Je to jenom o prachách ...
(Takže pokud někdo Adblock má a vypíná si ho třeba na YouTube pak je asi blb.. Když namísto videa tellí na reklamy :-), příjemné pokounání přeji... :-) )
(ikdyž někdo káže - pijte vodu a prolévá si hrdlo vínem ..)
Obhajovat to může ten kdo se z toho má dobře ... a tvrdí, že se dneska bez jejich prachů neobejde, ikdyž včera ještě ano, že ...
Oni by ho nejraději zakázali, tak jako kdysi vysílání kódů v televizi, nebo by mohli prosadit zrušení vypínače u TV, či nařídit sledování daných webek po x minut, hodin atd, že.... nebo jaký morálním názor či nápad nám budou v zájmu prachů jěště podsouvat ?
Seďte, čučte, mlčte a klikejte !
Kdo chce ať si ji polyká, kdo nechce ať si ji zamyká !
.......................
Zlořečný je ten, kdo pro skývu chleba opustí pravdu.
Intel > nvidia > WD > Kingston > Seasonic > LG > XP <<< takhle nějak :) a zde např.: https://1url.cz/iriwZ (ta dívka tam to je dcera )


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů