Programování bat

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

l0ading
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Programování bat

Příspěvekod l0ading » 08 kvě 2013 23:15

čau chtěl bych se naučit programovat programy bat, v cmd, jen nevím kde se to naučit. Hledal jsem nějaký český stránky kde by to bylo vysvetleno ale je to vicemene stary treba z roku 2009, apod na win XP. Mam win 7. Víte o nějaké stránce, nebo článcích, kde bych se naučil programovat v cmd, popř. potom v něčem jiným, a byli by tam vysvetleny ruzny skripty, přikazy apod?
Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod ITCrowd » 08 kvě 2013 23:23

Vítej na PC-HELP!
Kup si nějakou starší knihu o DOSu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

l0ading
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod l0ading » 08 kvě 2013 23:43

Proč starší? A není něco na netu? nevím kde to koupit a už vůbec nevím jak by se mela jmenovat :D a chci na win7 takze starsi moc ne spis tak 2 roky stara max asi.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod ITCrowd » 09 kvě 2013 06:14

Mno. Pro tvou informaci příkazový řádek je vlastně jakoby DOS. Zůstal zachován proto, že windows neměly nic (jako třeba linux perl), kde by bylo možno automatizovat operace pomocí jednoduchého skriptu.
Význam jednotlivých příkazů snadno objevíš na netu. A starší proto, že právě v těch starších je docela dobře vysvětleno větvení programu, podmínky atd. A tvé téma zní programování a tyhle věci jsou k programování třeba.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod petr22 » 09 kvě 2013 07:29

BAT a CMD jsou vicemene pouze textove skripty, a je to zalezitost cca roku 1990, takze nic noveho v nich neobjevis.

Cele je to o tom, napsat pod sebe do radek prikazy ktere se pak spousteji
http://en.wikipedia.org/wiki/Batch_file

Obavam se ale zanpsat v tom nejaky program se ti nepovede, pokud z aprogram nepovazujeme CMD soubor prevedeny na EXE aby nebylo videt co je v nem.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod ITCrowd » 09 kvě 2013 08:20

to petr: vhledem k tomu, že v .bat lze použít i příkazy CALL, CHOICE, FOR, GOTO, IF atd., můžeme jej při troše dobré vůle považovat za velmi primitivní programovací nástroj. Zdaleka ne musí jít jen o strohé postupné vykonávání příkazů. Možná by to chtělo ještě něco málo prostudovat, co myslíš?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pepinojablo
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 139
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod pepinojablo » 09 kvě 2013 08:28

ITCrowd: příkazový řadek neslouži k programovaní, jistě vyznáě se, ale ty příkazy cos psal klasika basic(rok davno dávno zpět) Jinak k tazateli cmd prakticky nepotřebuješ, ale pokud o to stojíš dej win+r a tam dej cmd a pak help. Ale nechápu proč chcceš dělat bat soubory¨¨Edit: omlouvam se za skomolení nicku
Naposledy upravil(a) pepinojablo dne 09 kvě 2013 08:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod ITCrowd » 09 kvě 2013 08:32

to blbinojablo: nepleť se do témat kterým nerozumíš. Piš česky.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

pepinojablo
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 139
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod pepinojablo » 09 kvě 2013 08:34

Tak česky umím a vím dobře o čem jsem psal.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod ITCrowd » 09 kvě 2013 08:41

OT: pro blbinopadlo:
1. Chceš se píše pouze z jedním "c". Zkomolit se "z" na začátku. Jestliže má někdo 3 chyby na jednu větu, lze jen s úspěchem pochybovat o jeho tvrzení, že umí česky.
2. Běžně se zde doporučuje pro začátek s programováním Karel. Upřímně, Karel toho moc neumí. Je tam nějaká podmínka (IF), nějaké opakování (FOR), něco jako běž někam (GOTO) atd. Pokud se chce tazatel pustit do programování a chce k tomu využít příkazový řádek, nevidím důvod proč ne. Proč zrovna příkazový řádek je jeho věc. Já se držím pouze tématu a položeného dotazu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

_Ondra10_
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 118
Registrován: září 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Programování bat

Příspěvekod _Ondra10_ » 09 kvě 2013 08:53

Je sice pravda že v batch nic nenajde nového. Ale když si s ním pohraje tak z toho lze vymačkat i nějaký jakoby emulátor vlastního OS založený na proměnných. Jinak nevidím důvod proč nezačít s batch já jsem začal s Karlem potom jsem zkusil batch. Nyní se vyznám v batch dobře a už jsem vytvořil a pracuji na ní emulaci vlastního OS. :D Nejdříve ale ať si přečte něco tady: http://www.devbook.cz/batch-tutorialy-davkove-soubory-systemu-windows-bat . To by mělo stačit a pak ať něco udělá.


Co tě nezabije to tě přizabije.

l0ading
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Programování bat

Příspěvekod l0ading » 09 kvě 2013 15:52

No jde mi o to hlavne se naucit programovat, a nevedel jsem, kde zacit, tak jsem myslel, ze batch bude dobrej zacatek. Jak vidim, asi ne proto se teda ptam jak, mam zacit, ale neco, v cem se naucim aspon, neco, nic proti, ale ten Karel mi prijde na nic. A jinak, kdyby preci byl ten batch dobrej pro me, tak novejsi proto, ze kdyz jsem se dival na starsi "bat tutorialy" tak tam byly prikazy, ktery jeli jen ve win XP (mozna i starsi), ale v win7 i podle komentu co jsem cetl nejeli.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Vhodné materiály pro výuku programování
    od Zakk » 31 říj 2023 16:24 » v Programování a tvorba webu
    1
    1235
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 17:40
  • Výběr repasovaného notebooku na programování
    od HelFix » 13 bře 2024 10:59 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    5
    1188
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    20 bře 2024 10:51
  • 2x 27" IPS vs 34" VA . programování, webdesign
    od Hakosuka » 26 úno 2024 13:12 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    399
    od Hakosuka Zobrazit poslední příspěvek
    26 úno 2024 13:12

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů