CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod guest » 19 dub 2013 20:17

Já ale mluvím nejen o slušném zákazníkovi, ale i o slušném prodejci. A takové prodejce u nás v Semilech znám. Máme tu třeba letitou Elektru a když tam půjdete např. vrátit za měsíc přehrávač a bude to vše včetně obalu nepoškozené, není problém to vyměnit. Penize už nevrátí, jelikož to prošlo kasou, ale nabídnou jiný spotřebič, třeba vařič.

Pochopitelně je třeba to rozumně zdůvodnit a co je rozumné zdůvodnění zase záleží na obou stranách.
peyrac má jistě pravdu s těmi zákony, ale když narazíte na hajzla prodejce, tak ani zákony nepomůžou. Možná se budete soudit, ale než k tomu soudu dojde, tak ten hajzl prodejce bude mít jinou firmu a je to v háji.

Proto pořád hovořím o slušném chování a i na šmejda se dá se slušným chováním vyzrát. Zákoník v ruce každého nevyděsí.

Reklama
Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 20:25

2BS:Máš pravdu, leckde to takhle funguje. Ale není to v souladu se zákonnými podmínkami, podle nichž prodejce není oprávněn Ti nabídnout jiné zboží. Ale to se týká spíš reklamací, pokud si prodejce a kupující vyjdou vstříc a kupující má zájem o jiné zboží (pozor! ne, že se nechá přemluvit!), pak pochopitelně lze i takto výměnu zboží řešit. Ale ve smyslu zákona mají obě strany máslo na hlavě :lol:
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 20:31

Jen přidám jednu moji zkušenost. Chtěl jsem vrátit v Alze zboží(myslím, že mp3 přehrávač) z důvodu fleků pod displejem. Chlápek na reklamacích mi furt cpal, že ho pošle na reklamaci. Tak jsem mu řekl, že ho nechci reklamovat, že chci peníze a koupit si jiný. No přes něj vlak nejel. Tak jsem si nechal zavolat vedoucího a slušně mu situaci vysvětlil. Okamžitě jsem dostal peníze zpet a omluvu taky. Hold někdy chytneš blbce( i když jemu to může být jedno) a špatně se to řesí.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 20:38

Už jsme někde úplně jinde a neradíme tazateli, snad i tak je vlákno zajímavé.
K příspěvku divine: Ten prodavač bohužel postupoval naprosto správně, protože tys nechtěl zboží vrátit bez udání důvodu, ale kvůli flekům pod displejem, tedy závada na reklamaci. Já vím, je to o slovíčkaření, ale když je kupující neznalý, může toho prodávající využít ve svůj prospěch. Ten vedoucí naštěstí prokázal pochopení pro situaci, pochopil, o co Ti jde a vyhověl Ti bez ohledu na to, že Tys to nevědomky tlačil na reklamaci ;)
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 20:42

Nevědomky to nebylo, moc dobře jsem veděl, že by to mělo jít na reklamaci, protože by měli zjistit, jestli to není moje chyba.. Ale zašel jsem do Alzy hned druhý den, tak jsem doufal, že to pochopí. Nechtělo se mi čekat 30 dní.
Byla to spíš narážka na BS a slušném prodejci. Vedoucí se jako slušný prodejce ukázal.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53746
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod petr22 » 19 dub 2013 20:45

Hajzl prodejce je ten, ktery nechce zakaznikovi poskytnout neco, na co nema pravo? Napriklad vratit zbozi, ktere si sam vybral? Obchod je obchod, ne pujcovna. Vraceni zbozi zpusobi prodejci skodu, protoze pokud neni sam hajzl, nemuze ho uz prodat za stejnou cenu.

To same reklamace - zakaznik ma pravo pouze na to, co urcuje zakon. Nemuze kricet ze chce ihned vratit penize, kdyz na to nema narok - zvlast v pripade, kdy je nutno posudit zda zavadu sam nezpusobil. Proto se zbozi dava na reklamaci, a proto existuje lhuta 30 dnu, ve ktere se k zavade vyjadri servis. A proto take nelze reklamace vyrizovat obratem, i kdyz by se to zakaznikovi sebevic libilo.

Pokud chces vratit zbozi (a podminky prodejce to umoznuji), nesmis v zadnem pripade mluvit o tom, ze vyrobek ma zavadu.

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 20:47

Já vím, je to o slovíčkaření
;)
Kdyby ses vyprd na fleky a mluvil pouze o vrácení bez udání důvodu (přístroj Ti nevyhovuje), nebylo by vůbec o čem se dohadovat :P
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod guest » 19 dub 2013 20:51

Nebudu rozepisovat všechny atributy které má hajzl prodejce. :-) Jsou prodejci slušní a prodejci neslušní.
Se slušným prodejcem se domluvím na vyzkoušení ad. a on "možná" bude souhlasit. Když souhlasit nebude, řeknu děkuji a půjdu jinam.

Výhodou malého města je to, že nejen že se skoro všichni známe, ale i to, že ztráta zákazníka je velmi citelná - kór, když "k nám" do obchodu chodí pravidelně nakupovat 40 let. Tečka.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2119
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod Peťa » 19 dub 2013 20:57

Když jsem dnes vracel tu myš, tak se mě prodejce taky ptal na důvod. Řekl jsem, že vracím do 14ti dnů bez udání důvodu. Ještě jednou mě požádal, jestli bych mu neřekl proč myš vracím, aby ji případně oni mohli reklamovat u dodavatele. Tak jsem mu řekl, co u ní podle mě funguje blbě, ale do žádné reklamace mě pak kvůli tomu netlačil.

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 21:14

peyrac10 píše:
Já vím, je to o slovíčkaření
;)
Kdyby ses vyprd na fleky a mluvil pouze o vrácení bez udání důvodu (přístroj Ti nevyhovuje), nebylo by vůbec o čem se dohadovat :P


On se toho všimnul :D To je jasné, že jsem neřekl "hele, ono to má flek".
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
peyrac10
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1361
Registrován: listopad 12
Bydliště: kdesi v Česku
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod peyrac10 » 19 dub 2013 21:19

2divine: Ale to není v rozporu s tím, co říkám já :roll:
Na takové jednání je třeba jít připravený :P
Trvalý BAN za trolling a dlouhodobé nerespektování pravidel fóra, duplicitní účty tohoto uživatele: satam, peyrac10, wattmetr, gracia (vydávání se za ženu), jamesbond, jamesbond1...

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: CZC-vaše zkušenosti s vracením peněz

Příspěvekod divine » 19 dub 2013 21:27

2peyrac10 : Nedovolil bych si s tebou nesouhlasit ;) 8)
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Komunita pařmenů- Vaše názory
    od showpayne » 16 říj 2023 23:04 » v Web-tipy a vaše weby
    0
    4740
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    16 říj 2023 23:04
  • Vaše doporučení na velikost monitoru
    od Tvrbar » 15 lis 2023 15:01 » v Vše ostatní (hw)
    16
    4041
    od Tvrbar Zobrazit poslední příspěvek
    22 lis 2023 14:56
  • Zkušenosti s OLED displejem u ntb
    od bradto » 28 zář 2023 21:30 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    1579
    od bradto Zobrazit poslední příspěvek
    29 zář 2023 19:48
  • Zkušenosti s nákupem repasovaných PC/notebooků Příloha(y)
    od Zivan » 13 bře 2024 12:48 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    0
    1560
    od Zivan Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 12:48
  • Zkušenosti s e-shopy suntech vs mironet
    od p3v4x » 03 bře 2024 21:25 » v Vše ostatní (inet)
    13
    4101
    od Petison Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 20:49

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti