Triviální problém - Set top box Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...).

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Triviální problém - Set top box

Příspěvekod phiphi_beach » 04 srp 2009 19:58

takže jsem odpojil zesilovač a dal do seťáku jen normální anténu a signál stejný,kolísájí jen intenzita ale kvalita signálu je na nula % , anténu jsem dal pod střechu,nad střechu,otáčel všemi směry, zkoušel zapojit na dvě televize, zkoušel dva scarty ruzné, signál na televizi normálně jde ale set top box proste nic, koupil jsem kvuli tomu i novou anténu ale nic..tak nevím co stím..asi to mužu vyhodit

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9516
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Triviální problém - Set top box

Příspěvekod mmmartin » 04 srp 2009 20:32

phiphi_beach píše:... zapnu televizi a najede program toho set top boxu...
Pokud toto znamená, že na televizi vidíš nějakou uvítací stránku nebo logo set top boxu, pak to znamená, že SCARTový kabel je v pořádku. Pokud ti úroveň signálu kolísá mezi nulou a 50 % a kvalita signálu je na nule a pokud tvůj set top box u souseda chodí, pak je jednoznačně problém ve tvé anténě nebo anténním svodu. A zesilovač ,pokud není vadný, za to určitě nemůže. Zesilovači je úplně jedno, jestli zesiluje nosnou modulovanou signálem analogové televize nebo nosnou modulovanou signálem digitální televize.
Jaký vysílač chytáš? Některé vysílače vysílají digitál s jinou polarizací než analog.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

phiphi_beach
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 264
Registrován: duben 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Triviální problém - Set top box

Příspěvekod phiphi_beach » 04 srp 2009 20:37

děkuji za pomoc,už jsem to vzdal, koupil jsme si set top box s antenou ale zítra ho asi vyhodím protože tady není moc velké pokrytí..

jsem z veselí nad moravou, kousek od hodonína a uherskéh hradište, zde sem našel jeden odkaz na pokrytí

Obrázek

takže nechápu jak soused něco chytá,asi je to tím že má velkou vilu a na střeše tolik antén a kdoví čeho že by mohl vysílat do vesmíru..

počkám ješte do zítřka kdyby někdo náhodou přišel z jinou možnosti a zítra označím za vyřešené..


děkuji všem za pomoc a čas

abcd
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Triviální problém - Set top box

Příspěvekod abcd » 04 srp 2009 21:39

Záleží taky jakou máš anténu a který vysílač přijímáš. U některého vysílače má být anténa v horizontální a u některého ve vertikální poloze. Když tak se mrkni k sousedovi jakou tu anténu má a jak jí má nasměrovanou. Taky jestli něco nepřekáží. Já třeba měl u směrové antény v cestě sousedův komín, obraz samá kostička a když jsem jí dal o necelý metr vedle aby komín nepřekážel, obraz byl jak víno. Analog to dřív pobral v pohodě ale digitál je asi citlivější.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Triviální problém - Set top box

Příspěvekod X » 04 srp 2009 22:04

Jen takovej jeden blbej dotaz :D K čemu je dobrá televize? :lol: Snad na reklamu? Tu nemusím :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • USB HDD - problém Příloha(y)
    od andrej71 » 13 pro 2023 13:29 » v Problémy s hardwarem
    17
    4124
    od RIKI22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 17:30
  • Vir? - CMD problém Příloha(y)
    od glajdowicz » 09 lis 2023 15:49 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    3045
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    09 lis 2023 21:09
  • Problem s fps Příloha(y)
    od Shokata88 » 02 úno 2024 00:10 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    15
    3196
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    03 úno 2024 12:32
  • Problem s Cat6a a 5e
    od bugs » 19 čer 2023 15:37 » v Sítě - hardware
    9
    2397
    od bugs Zobrazit poslední příspěvek
    22 čer 2023 18:39
  • PC problem po upgrade ram
    od Mato3421 » 25 črc 2023 12:58 » v Problémy s hardwarem
    0
    959
    od Mato3421 Zobrazit poslední příspěvek
    25 črc 2023 12:58

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů